Zgubiony paragon, a zwrot pieniędzy.

Witam,
dziecko chodzi na basen 9 lat. W czerwcu przedłużyłem karnet. Dostałem paragon i niestety go wywaliłem przez pomyłkę jak pozbywałem się tych niepotrzebnych. Szkółka wypisuje także takie jakieś karnety. Zawsze wchodziło się na karnet więc nie kolekcjonowałem tych paragonów.
Dziś przychodzimy i...
1. Szkółka podobno dostała wypowiedzenie od szkoły na korzystanie z basenu.
2. Z rozmowy wyszło, że NIGDZIE już nie będą prowadzić zajęć. Chyba kończą działalność.
3. Chcieli zrobić zwrot ale... niestety nie mam paragonu. Miałem zaufanie do szkółki bo nie znamy się od wczoraj tylko od lat.
4. Zostałem poinformowany, że NIE OTRZYMAM ZWROTU bez paragonu. I nic się nie da zrobić... tak mówi ich księgowa i "do widzenia".
Jestem w szoku po pierwsze, że klienta, który chodził do nich 9 lat, zostawił kupę kasy tak się traktuje. Ja bym na rzęsach stanął aby tą kasę mu zwrócić...
Tymczasem usłyszałem znajdź paragon... Wiem, że go nie ma, bo robiłem czystkę i też poszedł do śmieci jakiś miesiąc temu. Nie przywiązywałem do niego takiej wagi bo jak wspominałem współpracowaliśmy 9 lat...
Czy mogą dokonać zwrotu bez paragonu?
anonim cytuj
07-09-2023
Płatność była gotówką?
Czy oprócz paragonu była zawierana umowa na piśmie?
Niestety była gotówką. Umowa nie była zawierana, Pan wypisał tylko karnet. Nie prowadził także ewidencji osób. Niestety tak działał od wielu lat.

Sam karnet jak najbardziej jest potwierdzeniem zawarcia umowy. Nie mogą odmówić zwrotu z powodu braku paragonu.
 
anonim cytuj
07-09-2023
W świetle polskiego prawa, paragon fiskalny jest potwierdzeniem dokonania transakcji i jest używany przede wszystkim w celu ewidencji sprzedaży dla potrzeb podatkowych. Ale jeśli chodzi o dowody zawarcia umowy, paragon nie jest jedynym możliwym dowodem.

Sam karnet jak najbardziej jest potwierdzeniem zawarcia umowy.


Dokładnie, karnet, który otrzymałeś, służy jako dowód zawarcia umowy oraz świadczenia usług przez szkółkę basenową.

W przypadku odmowy zwrotu pieniędzy ze strony szkółki, można powołać się na Kodeks Cywilny. Art. 77 Kodeksu Cywilnego mówi, że każda ze stron jest obowiązana do przedstawienia dowodu na fakty, z których wywodzi swoje roszczenie lub obronę. Oznacza to, że Twoja strona ma prawo powołać się na karnet jako dowód zawarcia umowy i wniesienia opłaty. Jeśli szkółka będzie nadal odmawiać zwrotu pieniędzy, możesz rozważyć skierowanie sprawy do sądu w celu dochodzenia swojego roszczenia.

Chociaż nie masz paragonu, istnieją inne metody dowodzenia faktu dokonania płatności oraz zawarcia umowy. Współpraca trwająca 9 lat, historyczne karnety oraz inne świadectwa mogą służyć jako dowody w Twojej sprawie.

Jednak warto pamiętać, że w przypadku prowadzenia postępowania sądowego, obowiązek udowodnienia zawarcia umowy oraz dokonania płatności spoczywa na stronie powodowej. W związku z tym, jeżeli decydujesz się na podjęcie kroków prawnych, warto zgromadzić jak najwięcej dowodów potwierdzających Twoje roszczenia.
 
anonim cytuj
07-09-2023

Sugerowane Tematy

L4 na urlopie wychowawczym przy pracy na pół etatu
Witam, jestem na urlopie wychowawczym od dwóch miesięcy (płynne przejście po urlopie rodzicielskim, obecnie nie pobieram żadnego zasiłku; 1/2 etatu na czas nieokreślony i 1/2 etatu na czas określony - przed L4 w pierwszej ciąży) i jednocześnie pracuję na 1/2 etatu na czas nieokreślony (inny pracodawca niż przed ciążą, praca rozpoczęta podczas urlopu rodzicielskiego). Teraz zaszłam w drugą ciążę - jak będzie naliczane L4? Czy umowa na czas okr...
brak odzewu ze strony firmy
Dzień dobry zostałam oszukana przez firmę fotowoltaiczna polska energia słoneczna która kazała wpłacić całość 24 tys za instalacje miała termin 45 dni na montaż po pewnym czasie przestała się odzywać minęło ponad 60 dni co mogę zrobić jak odzyskać pieniądze? Jestem załamana....
Sąsiedzi mnie zalali zanim zdążyłam ubezpieczyć mieszkanie. Co teraz? Czy mogę coś z tym zrobić pod kątem prawnym?
Witam Sąsiedzi mnie zalali zanim zdążyłam ubezpieczyć mieszkanie. Teraz mi nikt nie ubezpieczy tego mieszkania w takim stanie. Woda się leje prosto do piecyka więc jest zagrożenie życia. Przyszli ze spółdzielni, popatrzyli i nic nie zrobili. Sąsiedzi którzy zalali tylko wzruszyli ramionami, nie chcą płacić za szkody, nie zrobili również nic ze źródłem zalania czyli swoją pralką. Sytuacja znowu się powtórzyła. Mam zalany piecyk, który przestał d...
czy można przestać płacić alimenty?
Mój partner spłaca zaległości i ponoć olbrzymie odsetki do komornika. Czy może przestać płacić alimenty na 24 i 26 letnie dzieci , tak poprostu czy trzeba jakoś to załatwiać....

Wyszukiwarka