Mój tata nie miał świadomości że dostał w spadku od swojej mamy nieruchomość.
Po około 3 latach od postanowienie sądu w tej sprawie dostał od US wezwanie do złożenia zeznania SD-3.
Rozumiem, że to dlatego że nie złożył zeznania SD-Z2 w terminie pół roku po postanowieniu sądu.
1. Czy można w jakiś sposób powoływać się na to, że tata nie był świadomy że odziedziczył ten majątek?
2. Czy można napisać pismo do US by zastosowano jednak SD-Z2 z tego powodu?
3. Jak sprawdzić i określić wartość tego majątku skoro tata go nie zna?
Obawiam się, że konieczne będzie jednak dostarczenie zeznania SD-3 do US. W takim razie Art.15 Ustawy od podatku i spadków rozumiem, że
tata zapłaci (I grupa podatkowa) tata zapłaci 822.20 i 7 % nadwyżki ponad 20 5556zł?
Nie był świadom czego, majątku jaki nabył w wyniku spadkobrania, czy też nie wiedział, że trwa w sądzie postępowanie spadkowe po matce którego jest uczestnikiem?
anonim cytuj
05-12-2023
Niestety znaleźliśmy w domowym archiwum zaproszenie do sądu na postępowanie spadkowe w 2020 roku. Nie możemy więc powiedzieć ze tata o tym nie wiedział. Przekazał siostrze oświadczenie, że zrzeka się swojej połowy - niestety jak rozumiem to nie zostało uznane przez sąd. W związku z tym tata do tej pory myślał, że majątku nie przejął.
anonim cytuj
05-12-2023
Nie ma takiej czynności jak zrzeknięcie się majątku. Poza tym, nie można się zbyć czegoś, czego jeszcze nie nabyło się. Mógł przed sądem złożyć swoje oświadczenie woli, że spadek odrzuca.
US na podstawie złożonego zeznania podatkowego naliczy należny podatek i wyda decyzję o jego wysokości. Można było nie płacić nic. Takie są skutki niedbalstwa o własny interes.
anonim cytuj
05-12-2023
Czy do US można napisać pismo o umorzenie tego podatku, umorzenie części lub rozłożenie na raty?
anonim cytuj
05-12-2023
Wnioskować możesz o wszystko, papier wszystko przyjmie. Jednak realne z tego co piszesz, jest wyłącznie rozłożenie zapłaty na raty. A i tak wniosek należy dobrze uzasadnić dlaczego.
Witam. Mam pytanie. Czy jeżeli przychodzi inspekcja handlowa do sklepu, wcześniej zapowiedzenia i przyszedł mail do kierowników, że w razie mandatu płaci sklep, to czy taki mandat tez muszą płacić pracownicy?...
Dwóch współlokatorów żyło ze sobą wspólnie przez parę lat, bardziej na zasadzie konkubinatu. Kupowali wspólne rzeczy itp. itd.
Parę miesięcy temu, jeden z współlokatorów wyprowadził się - zostawiając wszystko. (Nie chciał niczego). Teraz jednak przypomniało mu się, że jednak chce.
Pytanie:
Czy ma teraz prawo do tych rzeczy nadal? I w jaki sposób może to być rozwiązane?
Albo czy są jakieś regulacje prawne w kontekście tego?...
Miesiąc temu, na moim koncie bankowym pojawiła się blokada na kwotę 860 zł, tytułem egzekucji komorniczej. Kilka dni później bank zrealizował to zajęcie i przelał na konto komornika całą kwotę, a ja uznałem sprawę za zamkniętą.
Tymczasem pierwszego tego miesiąca, na moim koncie ponownie pojawiła się blokada na 860 zł tytułem egzekucji komorniczej o tej samej sygnaturze i od tego samego komornika. Skontaktowałem się z kancelarią komorniczą i dowi...
Dzień dobry.
Jestem emerytką. Mój mąż z którym faktycznie już tylko mieszkamy w jednym domu, tzw. pożycie dawno ustało, gospodarstwa też prowadzimy osobne chociaż pod jednym dachem ma problem alkoholowy i to duży co było jedną z przyczyn naszego rozstania. Formalnie jednak pozostajemy małżeństwem i mamy wspólnotę majątkową. Mąż też jest emerytem. Ostatnio dowiedziałam się, że mąż trafił w dziwne towarzystwo z którym pije i pod jego wpływem zaczą...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: