Spadek w postaci nieruchomości.

Mój tata nie miał świadomości że dostał w spadku od swojej mamy nieruchomość.
Po około 3 latach od postanowienie sądu w tej sprawie dostał od US wezwanie do złożenia zeznania SD-3.
Rozumiem, że to dlatego że nie złożył zeznania SD-Z2 w terminie pół roku po postanowieniu sądu.
1. Czy można w jakiś sposób powoływać się na to, że tata nie był świadomy że odziedziczył ten majątek?
2. Czy można napisać pismo do US by zastosowano jednak SD-Z2 z tego powodu?
3. Jak sprawdzić i określić wartość tego majątku skoro tata go nie zna?
Obawiam się, że konieczne będzie jednak dostarczenie zeznania SD-3 do US. W takim razie Art.15 Ustawy od podatku i spadków rozumiem, że
tata zapłaci (I grupa podatkowa) tata zapłaci 822.20 i 7 % nadwyżki ponad 20 5556zł?
anonim cytuj
05-12-2023
Nie był świadom czego, majątku jaki nabył w wyniku spadkobrania, czy też nie wiedział, że trwa w sądzie postępowanie spadkowe po matce którego jest uczestnikiem?
 
anonim cytuj
05-12-2023
Niestety znaleźliśmy w domowym archiwum zaproszenie do sądu na postępowanie spadkowe w 2020 roku. Nie możemy więc powiedzieć ze tata o tym nie wiedział. Przekazał siostrze oświadczenie, że zrzeka się swojej połowy - niestety jak rozumiem to nie zostało uznane przez sąd. W związku z tym tata do tej pory myślał, że majątku nie przejął.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Nie ma takiej czynności jak zrzeknięcie się majątku. Poza tym, nie można się zbyć czegoś, czego jeszcze nie nabyło się. Mógł przed sądem złożyć swoje oświadczenie woli, że spadek odrzuca.
US na podstawie złożonego zeznania podatkowego naliczy należny podatek i wyda decyzję o jego wysokości. Można było nie płacić nic. Takie są skutki niedbalstwa o własny interes.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Czy do US można napisać pismo o umorzenie tego podatku, umorzenie części lub rozłożenie na raty?
 
anonim cytuj
05-12-2023
Wnioskować możesz o wszystko, papier wszystko przyjmie. Jednak realne z tego co piszesz, jest wyłącznie rozłożenie zapłaty na raty. A i tak wniosek należy dobrze uzasadnić dlaczego.
 
anonim cytuj
05-12-2023

Sugerowane Tematy

Partner na dziecko z innego związku. Po małżeństwie jakie będę miała zobowiązania do tego nieletniego dziecka?
Witam Chciałabym zasięgnąć porady od ludzi lepiej znających się na prawie ode mnie, bo meczy mnie cała ta sprawa przez moje niewiedzę. Jestem młoda kobieta, która związała się z mężczyzna z dzieckiem z poprzedniego związku. Nasz związek nie jest formalny (tj. konkubinat). Zastanawiam się jak fakt, że mój partner posiada dziecko wpłynie na naszą przyszłość. W pełni rozumiem obowiązek alimentacyjny oraz spotkań z nieletnim. Co mnie męczy to kwest...
Zasiedzenie - rozprawa.
Zostałem pozwany o zasiedzenie. We wniosku są napisane takie głupoty, które uważam, że na spokojnie obalę. Chciałbym wiedzieć jak wygląda postępowanie o zasiedzenie. Czy uczestnik, może zadawać pytania przesłuchiwanemu? Czy może wnioskować oraz wyrażać sprzeciw w trakcie zeznać? Co dobrze jeszcze wiedzieć przed taką sprawą?...
pracodawca grozi zerwaniem umowy po tym jak przyniosłem zwolnienie lekarskie.
Witam pracodawca grozi zerwaniem umowy po tym jak przyniosłem zwolnienie lekarskie. Ot usłyszałem wprost, że po wyleczeniu mogę po prostu przyjść już tylko po wypowiedzenie umowy. Czy mogę się starać o jakieś zadośćuczynienie jeśli jest to umowa zlecenie?...
Wakacje a status osoby bezrobotnej.
Zastanawiam się czy istnieje możliwość, abym jako student studiów stacjonarnym w okresie wakacji zarejestrował się w UP. Jestem zainteresowany dofinansowaniem na kurs jaki mógłbym wtedy odbyć, a na który mnie nie stać. W wakacje jestem przecież w gotowości podjąć pracę na pełnym etacie. Ewentualnie będę wdzięczny za podpowiedź, jeżeli znacie jakieś możliwości na uzyskanie wsparcia finansowego właśnie do odbycia kursu....

Wyszukiwarka