Mój tata nie miał świadomości że dostał w spadku od swojej mamy nieruchomość.
Po około 3 latach od postanowienie sądu w tej sprawie dostał od US wezwanie do złożenia zeznania SD-3.
Rozumiem, że to dlatego że nie złożył zeznania SD-Z2 w terminie pół roku po postanowieniu sądu.
1. Czy można w jakiś sposób powoływać się na to, że tata nie był świadomy że odziedziczył ten majątek?
2. Czy można napisać pismo do US by zastosowano jednak SD-Z2 z tego powodu?
3. Jak sprawdzić i określić wartość tego majątku skoro tata go nie zna?
Obawiam się, że konieczne będzie jednak dostarczenie zeznania SD-3 do US. W takim razie Art.15 Ustawy od podatku i spadków rozumiem, że
tata zapłaci (I grupa podatkowa) tata zapłaci 822.20 i 7 % nadwyżki ponad 20 5556zł?
Nie był świadom czego, majątku jaki nabył w wyniku spadkobrania, czy też nie wiedział, że trwa w sądzie postępowanie spadkowe po matce którego jest uczestnikiem?
anonim cytuj
05-12-2023
Niestety znaleźliśmy w domowym archiwum zaproszenie do sądu na postępowanie spadkowe w 2020 roku. Nie możemy więc powiedzieć ze tata o tym nie wiedział. Przekazał siostrze oświadczenie, że zrzeka się swojej połowy - niestety jak rozumiem to nie zostało uznane przez sąd. W związku z tym tata do tej pory myślał, że majątku nie przejął.
anonim cytuj
05-12-2023
Nie ma takiej czynności jak zrzeknięcie się majątku. Poza tym, nie można się zbyć czegoś, czego jeszcze nie nabyło się. Mógł przed sądem złożyć swoje oświadczenie woli, że spadek odrzuca.
US na podstawie złożonego zeznania podatkowego naliczy należny podatek i wyda decyzję o jego wysokości. Można było nie płacić nic. Takie są skutki niedbalstwa o własny interes.
anonim cytuj
05-12-2023
Czy do US można napisać pismo o umorzenie tego podatku, umorzenie części lub rozłożenie na raty?
anonim cytuj
05-12-2023
Wnioskować możesz o wszystko, papier wszystko przyjmie. Jednak realne z tego co piszesz, jest wyłącznie rozłożenie zapłaty na raty. A i tak wniosek należy dobrze uzasadnić dlaczego.
Dzień dobry,
W listopadzie przelałem żonie środki, aby założyła lokatę. Po kilku dniach mój bank (BNP Paribas) wysłał informację do banku żony (ING), że ten przelew jest podejrzany i aby został zwrócony. Oczywiście żona nie wyraziła zgody na zwrot, gdyż przelew był prawidłowy. Bank ING zablokował środki, a po około 3 miesiącach zgłosił sprawę do prokuratury, że podejrzewa, iż żona mnie okradła. Niedługo później zostaliśmy wezwani przez policję d...
Wczoraj jechałam pociągiem do Łodzi kupiłam bilet ulgowy ponieważ skan/zdjęcie legitymacji miałam w telefonie, po pokazaniu panu zdjęcia nawet nie spojrzał na zdjęcie i powiedział że to nie jest dokument dostałam mandat 137zł+ opłatę za bilet normalny. Nigdy nikt nie robił z tego problemu i bez problemu uznawali zdjęcie. Czy jest sens się odwoływać od tego?...
Razem z siostrą dziedziczymy majątek po zmarłych rodzicach. Czy jeśli siostra jest dłużniczką i zrzeknie się na moją korzyść swojej części majątku to jej długi w jakiś sposób nie przejdą na mnie? Proszę o radę...
Zakup mieszkania na licytacji komorniczej. Co z lokatorami? Czy po zakupie mogę wejść do mieszkania pomimo zamieszkiwania go przez dłużnika? Co jeśli osoba przebywa tam nielegalnie- nie była właścicielem, nie jest zameldowana?...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: