Dzieci w szkole prześladują innych uczniów, co z tym można zrobić? Jakie kroki prawne mogę podjąć ?

Witam syn chodzi do szkoły podstawowej do klasy 7 . W jego klasie jest kilkoro dzieci ( chłopcy i dziewczęta) , którzy sprawiają problemy w szkole . Prześladują innych uczniów, upokarzają innych , pyskują itp. Są to dzieci z tzw. Dobrych domów, rodzice na wysokich stanowiskach . Przez te dzieci 3 innych uczniów przeniosło się do innych szkół ponieważ nie dawały sobie rady psychicznie . Dwóch chłopaków z tej ,, bandy ,, zaczęły znęcać się nad moim synem . Syn długo się nie przyznawał i o niczym nie wiedziałam do dnia dzisiejszego . Dziś na przerwie na środku korytarzu ściągnęli majtki mojemu dziecku , śmiali się z niego i wyzywali. Zrobili to tylko dlatego bo godzinę wcześniej stanął w obronie koleżanki, która ci chłopcy opluwali na przerwie i syn poszedł po pomoc do nauczyciela . Wychowawczyni została o tym poinformowana po przez e-dziennik . Jakie kroki prawne mogę podjąć ? Boję się o syna , nie wiem do czego te dzieci są zdolne .
anonim cytuj
30-11-2022
Powiadomić na piśmie dyrekcję, zawiadomić Policję i Kuratorium. Z doświadczenia jednak radzę zebrać przede wszystkim dowody i świadków, najlepiej dorosłych i takich, którzy się nie wycofują. Jeżeli możesz... wiać z synem. Szkoły potrafią radzić sobie z takimi sprawami, dość często tak, że winny jest ten, który coś takiego zgłasza. Możesz się bardzo zdziwić, jak sprawa odwróci się o 180 stopni i lepiej się na to przygotuj. Takie sprawy bywa, że się nie tylko bagatelizuje, ale zamiata pod dywan, a najłatwiej robiąc z ofiary sprawcę. W pierwszym kontakcie jeszcze się wydaje ok, ale gdyby doszło do jakiejś tragedii typu pobicia i trwałej utraty zdrowia to się bardzo możesz zdziwić...
 
anonim cytuj
30-11-2022
Zawiadomienie na policję o nękanie . Jakby się udało skontaktować z innymi poszkodowanymi . Zwiększa szanse i nie da się zamieść pod dywan .
 
anonim cytuj
30-11-2022
Ściągnięcie majtek to molestowanie i proszę natychmiast zgłosić na policję i powiadomić MOPS z prośbą o wgląd w sytuację rodzinną
 
anonim cytuj
30-11-2022
Dodam jeszcze, że nie posłałabym dziecka do szkoły do czasu wyjaśnienia sprawy - powiadomić pediatrę i wziąść zwolnienie ze względu na traumatyczne przeżycia - to dopiero może być początek
 
anonim cytuj
30-11-2022
Oficjalne pismo do Dyrekcji jeśli to nic nie da do Kuratorium,oprócz tego zgłosić na policję. Mój syn był w podobnej sytuacji i też musiał zmienić szkole . Trzymam kciuki i życzę siły
 
anonim cytuj
30-11-2022
Po co dyrekcja i kuratorium? Przestępstwa zgłaszać się na policję.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Bardzo współczuję zarówno Pani jako mamie, jak i synowi.
Oprócz kuratorium wystapiłabym od razu ze sprawą cywilną do sądu wraz z wnioskiem o zabezpieczenie monitoringu jeśli szkoła taki posiada. Skontaktowalabym się też z innymi ofiarami i zlożyła zbiorowy pozew wraz z zadośćuczynieniem dla każdej ofiary. A dziecku albo zmienić szkołę, albo załatwić nauczanie indywidualne. Nawet nie wyobrażam sobie co ten chlopiec czuje! To po prostu skandal.
MOPS równiez jak najbardziej, w koncu do czysta demoralizacja i tacy gówniarze powinni trafić do ośrodka zamkniętego (opinia pracownika społecznego może tu dużo zmienić), tym bardziej, że trafia tam mlodzież z mniejszymi przewinieniami.
Proszę nie odpuszczać.
A jeśli syn będzie potrzebował odpocząć psychicznie i dojść do siebie z daleka od szkolnych nauczycieli i ogólnie stacjonarnej szkoły, to pomyślcie o nauczaniu w chmurze, w pełni zdalnym.
Przynajmniej do końca roku.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Ja nie na temat przepraszam. Ale nie wyobrażam sobie co czuje Pani syn. Tak cholernie mi przykro. Proszę działać jak tu piszą mądrzy ludzie....
 
anonim cytuj
30-11-2022
To co ja bym zrobiła to wpadła z zaskoczenia na lekcje , najlepiej chłop, wpadasz przepraszam ja tylko dwa zdania do klasy konkretne imiona i ostro do nich,powiadamiam te i te służby .. ewentualnie można gnojków dorwać na przerwie, to ryzykowna metoda ale szybko i działa.
 
anonim cytuj
30-11-2022
To molestowanie.zgłoszenie na policję i do dyrekcji szkoły.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Zgłosić sprawę na policję i zażądać od dyrekcji, by zrobiła to samo. Zresztą, jeśli ma taką wiedzę, ma obowiązek, to zrobić. Gdy nie będzie chciała, zażądać na piśmie odmowy.
Jeśli w szkole jest monitoring, sprawa wydaje się oczywista.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Aa jeszcze media to też władza, rozdmuchać temat bez nazwisk
 
anonim cytuj
30-11-2022
Uległość, tresura i podporządkowanie Polaków (w tym rodziców w szkołach) osiągnęło apogeum i nie spada... stąd się to bierze. Proponuje zdecydowane grupowe spotkania z dyrekcją oraz policją, ten typ powinien trafić do ośrodka dla młodocianych przestępców!
 
anonim cytuj
30-11-2022
W obecnych czasach, tylko takie metody mają szansę powodzenia. Tym bardziej, że oprawcy to dzieci " z dobrych, wysoko postawionych domów- Elita". Jest to działanie w dobrej wierze, w obronie własnego dziecka, oczywiście pamiętając o zasadach i szacunku do tych "złych" dzieci. Poza tym powiadomienie odpowiednich służb, ale tu na zbyt wiele bym nie liczyła... Pozdrawiam
 
anonim cytuj
30-11-2022
Zabierz syna z tej szkoły. Zgłoś jak piszą powyżej. I się nie daj zastraszyć. Nawet do tv idź.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Ja tylko dodam jeśli mogę - moja córka również miała fatalna szkole i rówieśników. Również była nękana przez koleżankę z klasy której tatuś był na stanowisku. Oczywiście zgłosiłam sprawę gdzie trzeba ale córka nabawiła się depresji i chęci odebrania sobie życia. Pisała w pamiętniku że chce umrzeć. Byla na terapii itd jedyna rzeczą jaką mogłam zrobić i to był strzał w dziesiątkę to całkowita zmiana szkoły i otoczenia. Wyszła nam na dobre. Wszystkie problemy zniknęły córka szczęśliwa i to najważniejsze. Uczestniczy w konkursach zbiera same 5 i 6 same pochwały. Naprawdę tutaj trzeba działać owszem to trzeba zgłosić wyżej ale najważniejsze to chronic jak się da swoje dziecko. Moja córka jak miała problem powiedziałam dyrekcji że więcej jej noga nie zawita w tej szkole. Nie zawitała. I to wyszło jej na dobre.
Przepraszam że to nie porada prawna.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Zgłosić na policję, zarządać od szkoły zabezpieczenia monitoringu
 
anonim cytuj
30-11-2022
Na Policję z powodu dokuczania ? Jakieś jaja. Napisać pismo do dyrektora na dziennik, żeby kopię podstemplowali.
 
anonim cytuj
30-11-2022
To nie "dokuczanie" tylko dręczenie, a dyrekcja niewiele robi w takich sytuacjach
 
anonim cytuj
30-11-2022
Dokuczanie było na samym początku, teraz już to nie można nazwać dokuczaniem . Dziecko wraca mi do domu z siniakami , nie chce chodzić do szkoły boi się już tych gnojków
 
anonim cytuj
30-11-2022
Rak, na policję, mojego syna tacy " koledzy ze szkoły" doprowadzili prawie do samobójstwa. Jeśli teraz te dzieciaki nie dostaną solidnej lekcji, nie zmienią swojego zachowania, dodatkowo, jeśli to dzieci ,których rodzice są na tzw.stanowiskach,to uważają że wszystko im wolno, rosną cwaniaki,które w dorosłym życiu nie zawachają się użyć wszystkich możliwych środków do osiągnięcia swojego celu. Autorko postu, na piśmie zgłaszaj do dyrekcji szkoły,do kuratorium i na policję, zabierz dziecko z tej szkoły, bo sytuacja się nie poprawi, dziecko jest tu najważniejsze.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Jeżeli rodzice tych nękaczy nic nie robią, jeżeli nauczyciele i dyrekcja nic nie robi to zostają inne metody zaczynać można od policji, potem są kolejne różne inne
 
anonim cytuj
30-11-2022
Mamy inne doświadczenia z takich sytuacji a Policja dopiero reaguje jeżeli dziecko będzie minimum 7 dni na zwolnieniu i raczej dokuczaniem się nie zajmuje.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Zgłaszać wszystko na piśmie...niestety ale szkoły wszystko zamiatają pod dywan bo im to psuje statystyki ..na piśmie do dyrektora do kuratorium
 
anonim cytuj
30-11-2022
Dodam tylko, że wiem, jak to jest trudne dla Pani i Pani Rodziny, ale proszę zapewnić dziecku pomoc psychologiczną. Takie rzeczy prowadzą do traum - wywołują brak zaufania do ludzi i w konsekwencji prowadzą do wycofania się z życia społecznego i nie są to żarty. Ale poradzicie sobie z tym wszystkim. Nie pozwalajcie aby ta zgnilizna rozlewała się dalej-sprawcy powinni być ukarani, a ich rodzice pociągnięci do odpowiedzialności.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Jeśli dziecko wraca pobite ze szkoły, proszę zgłosić się z dzieckiem do lekarza, na obdukcję. Ja tak zrobiłam. Żaden z nauczycieli nie obronił mojego syna przed pobiciem , z nieznanych mi powodów, przez jednego z wysoko postawionych rodziców. Zgłosiłam sprawę na policję i do mediów. Sprawa została nagłośniona. Wygrałam.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Zawiadomienie na policję o Nękaniu. Nic przez dziennik wszystko przez oficialne pisma załatwiać w szkole.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Policja i kuratorium
 
anonim cytuj
30-11-2022
Wszelkimi źródłami uderzyć. Inaczej sprawa będzie zamieciona pod dywan. Dziennik ok. Tyle że i do wychowawcy i pedagoga i dyrekcji. Pismo do kuratorium. Zgłoszenie na policję. Inaczej nikt nic nie zrobi. Ostatecznie tv i radio.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Zawiadomić kuratorium od razu i policję. Szkoła ma w tyłku takie sprawy. Nauczyciele mało interesują się dziećmi i tym co się między nimi dzieje. To już nie te czasy, ze szkoła pomogła.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Jeśli w szkole jest monitoring złóżcie oficjalny wniosek o wgląd. Poza tym, w takich sytuacjach warto, a nawet trzeba zawiadomić kuratorium.
Poza tym zgłosiłabym sprawę na policję, prześladowanie i upokarzanie nie mogą być zamiecione pod dywan.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Witam syn chodzi do szkole podstawowej do klasy 7 . W jego klasie jest kilkoro dzieci ( chłopcy i dziewczęta) , którzy sprawiają problemy w szkole . Prześladują innych uczniów, upokarzają innych , pyskują itp.


W kontekście powyższej sytuacji, można podjąć następujące kroki prawne:

Zgłoszenie sprawy do Policji: W opisie występuje kilka czynów, które mogą być kwalifikowane jako przestępstwa lub wykroczenia. Konkretnie, ściągnięcie majtek mojemu dziecku może być uznane za naruszenie nietykalności cielesnej w rozumieniu art. 217 Kodeksu Karnego, oraz może stanowić czyn z art. 156 § 1 Kodeksu Karnego (znęcanie się nad inną osobą).

Pismo do Dyrekcji Szkoły: W oparciu o Ustawa o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943 z późn. zm.), dyrektor szkoły ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo uczniom w placówce. Można żądać podjęcia działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa synowi oraz innych uczniom.

Zabezpieczenie monitoringu: Jeśli w szkole jest monitoring, ma Pani prawo zażądać zabezpieczenia nagrań, które mogą być użyte jako dowód w postępowaniu karnym lub cywilnym.

Postępowanie przed sądem rodzinnym: Jeżeli zachowanie innych uczniów ma charakter ciągły i jest szczególnie dotkliwe, można podjąć kroki w celu wszczęcia postępowania przed sądem rodzinnym w sprawie ograniczenia władzy rodzicielskiej w stosunku do sprawców, jeśli zachowania te wynikają z zaniedbań wychowawczych ze strony ich rodziców.

oprócz tego zgłosić na policję.


Rzeczywiście, zgłoszenie na policję wydaje się być najważniejszym i najszybszym krokiem, który można podjąć w tej sytuacji. Policja, mając na uwadze dobro dziecka, powinna podjąć niezwłoczne działania w celu wyjaśnienia sprawy.

Po co dyrekcja i kuratorium? Przestępstwa zgłaszać się na policję.


Choć zgłoszenie sprawy na policję jest kluczowe, warto poinformować dyrekcję i ewentualnie Kuratorium Oświaty, aby podjęto odpowiednie działania wewnętrzne w szkole i aby problem był rozwiązywany na kilku płaszczyznach jednocześnie.

Zgłosić sprawę na policję i zażądać od dyrekcji, by zrobiła to samo. Zresztą, jeśli ma taką wiedzę, ma obowiązek, to zrobić.


Zgadza się, na podstawie Kodeksu postępowania karnego, każdy, kto dowiaduje się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma obowiązek zgłosić to odpowiednim organom.

Dokuczanie było na samym początku, teraz już to nie można nazwać dokuczaniem


Zdecydowanie, opisane zachowania przekraczają ramy "dokuczania" i mogą być klasyfikowane jako przestępstwa. Warto działać szybko i stanowczo, aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku i innych uczniów w szkole.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Pożyczka u siostry. Czy muszę płacić podatek? Zgłaszać w US?
Hej potrzebuje waszej porady. Chcę pożyczyć od siostry 120 tys zł, które otrzymana przelewem na konto. Umówione jesteśmy ze oddam jej po 14 miesiącach. Czy muszę od tego płacić podatek? Zgłaszać to w US?...
praca w KFC książeczka sanepidowska
Witam, zaczynam pracę w KFC i muszę zrobić książeczkę sanepidowską wraz z orzeczeniem lekarskim, oczywiście na własną rękę, bez skierowania (przez 3 miesiące mam umowę zlecenie, dopiero po 3 miesiącach i zmianie umowy na umowę o pracę mam dostać skierowanie na jakieś badania). Za badania kału zapłaciłem, odebrałem i udałem się do lekarza medycyny pracy w okolicy, aby wypisał mi książeczkę wraz z orzeczeniem. Niestety spotkała mnie niemiła niespod...
Poświadczenie dziedziczenia.
Tata na podstawie poświadczenia dziedziczenia po swej mamie przejął mieszkanie i działkę. Babcia zmarła w 2014 roku. Tata zmarł w 2018. Tata zostawił testament notarialny, w którym zapisami windykacyjnymi przekazał działkę i mieszkanie nieznanym mi osobom. Po jego śmierci podczas sprzątania znalazłam w jego garażu testamenty babci, która zapisała mieszkanie mi a działkę tacie. On je ukrył w swym warsztacie garażowym. Czy można go uznać za niegodn...
Czy można nie stawić się na przesłuchanie?
Mój tata dostał wezwanie do Sądu w charakterze świadka. Sąd oddalony jest o około 150 km od miejsca zamieszkania. Wiek mojego taty to około 70 lat. Sprawa toczy się około 6 lat. W tym czasie już raz był wezwany przez Sąd i zeznawał. Nie chce tego robić po raz drugi. Czy można w jakiś sposób zrezygnować i nie pojechać do sądu? Np złozyc odpowiedni wniosek lub zaświadczenie od lekarza? Jeśli tak, to jak to miałoby wyglądać? Jakich użyć argumentów?...

Wyszukiwarka