1. Kadencja organów samorządu trwa cztery lata, jednakże organy są
obowiązane działać do czasu ukonstytuowania się nowo wybranych organów.
2. Członkowie organów mogą być odwołani przez organ, który ich wybrał.
3. Tej samej funkcji w organach samorządu nie można sprawować dłużej niż
przez dwie następujące po sobie kadencje; nie dotyczy to sprawowania funkcji członka
Wyższego Sądu Dyscyplinarnego lub okręgowego sądu dyscyplinarnego, Głównego
Rzecznika Dyscyplinarnego i rzecznika dyscyplinarnego.
Treść przepisu