Spadek poprzez zasiedzenie

Witam Serdeczie pisze z takim pytaniem mianowicie . Rodzice mojej babci mieli dom mieszkała tam ona wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Gdy zmarli brat babci miał podzielić spadek na wszystkich moja babcia miała otrzymać ten dom a reszta pole byli w sądzie za tamtych czasów a było to bardzo dawno dawno temu sad nakazał bratu babci podzial i przepis na ich wszystkich . Brat tego nie zrobił mataczył i kręcił. Koniec końców nikt nic nie otrzymał a wszystko było jego dał babci do podpisu wtedy jakiś papier jaki nikt tego nie wie babcia zmarła i nic nie powiedziała. Mieszkała tam od urodzenia bez przerwy aż do smierci całe swoje życie mówione było że babcia może tam mieszkać do smierci tak też ona sama mówiła wiec podejrzewamy ze zrzekła się tego domu wzamian za mieszkanie do smierci . Moja babcia miala trzech synów jeden z nich najstarszy zmarł. Gdy babcia zmarła rzekomo było mówione ze dom przełaj jej bratanek syn brata który moja babcie oszukał. Teraz pytanie brzmi czy synom zmarłej babci coś się nalezy ? Dodam że ten bratanek dzwonil i domagał się aby dwóch synów przyjechało do domu i podpisali papier ze przekazują mu dom po zmarłej mamie . Dlaczego chce jakiś podpis skoro to jest jego ? Babcia mieszkała tam a więc wszystkie rachunki płaciła ona prócz podatku . Zastanawiamy się czy ten dom aby napewno jest tego bratanka i czy chce wywrzeć presję na synach babci Aby się pisemnie zrzekli go na jego rzecz ? Mówi że chce by byli przy tym jak przejmie dom i że rzekomo nie chce aby później go posadzili ze były jakieś rzeczy babci i zginęły . Proszę pomozcie co robić jak się dowiedzieć czy coś się nalezy .
anonim cytuj
05-09-2024

Sugerowane Tematy

Jaki jest termin na zrzeczenie sie spadku w imieniu małoletniego?
Witam wszystkich serdecznie! Proszę o pomoc w doliczeniu się terminu do kiedy mogę zrzec się spadku w imieniu małoletniego syna. 14 marca 2022 ja zrzeklam się spadku po dziadku. 9.08 złożony wniosek do sądu dla nieletnich o zgodę 23.11 Sąd wydał postanowienie o zgodzie na odrzucenie spadku. Postanowienie przyszło pocztą odebrane 30.11 Z góry dziękuję...
Alimenty w małżeństwie.
Mój mąż po nieudanej działalności jedyne co aktualnie posiada to komorników. Niestety choruje on również na przewlekłe choroby, więc musi kupować sobie leki. Po opłatach kwota, jaką mi daje na życie to nawet nie jest połowa opłat za mieszkanie, nie mówiąc o całej reszcie. Czy w tym wypadku jest sens bym występowała o alimenty jeszcze będąc z nim w małżeństwie? Obydwoje i tak chcemy się rozejść, ale aktualnie żyjemy pod jednym dachem, bo jest to ...
Premia
Witam. W moim zakładzie pracy wypłacane są premiera projektowe na zakończenie projektu. Czy przebywając na dłuższym l4 w czasie kiedy projekt się skończy należy mi się premia ? ( zaznaczę ze pracowałam przy danym projekcie ponieważ one trwają przeważnie około 2 lat)...
Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza
Szwagier zmarł nagle. W bankach kredytów ok. 150 tys. (Nie wiem na co, gdzie te pieniądze) bracia i matka się zrzekł majątku. Sam zmarły nie miał rodziny (ani żony, ani dzieci) sprawa teraz poszerza się o wujków, ciotki i kuzynów. Jednej z ciotek adwokat powiedział że jeżeli zmarły miał majątek, na 5000 tys. to bank nie może ściągnąć więcej niż te 5 tys. A nie ze cały kredyt te 150 tys. od osoby objętej spadkiem. Wydaje mi się, że to chodzi o...

Wyszukiwarka