weryfikacja AML

Witam
Mam pytanie odnośnie weryfikacji AML. Moja sytuacja wygląda w taki sposób że handlowałem na giełdzie za pośrednictwem brokera. Nazwijmy go CTL.
Kiedy dokonywałem wypłaty środków z giełdy zaszła konieczność opłaty podatków w Anglii.
Zleciłem to dla mojego brokera. Okazało się wysłał on zafałszowaną deklarację przez co podatek zbyt mały. Na drugi dzień dostałem telefon żebym jak najszybciej opłacił podatek w prawidłowej wielkości 19% co niezwłocznie uczyniłem, Jednak moje środki nadal są zablokowane w Anglii i ponoć muszę przejść weryfikację AML.
Wysłałem już raport ze swojego konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Mój skan dowodu osobistego CTL także posiada.
Dzisiaj dostałem telefon od CTL od człowieka z działu zarządzania ryzykiem że sytuacja jest nieciekawa, grozi mi sąd międzynarodowy oraz że muszę jak najszybciej dokonać obrotu pomiędzy kontem AML. I poinformował mnie abym kontaktował się z działem finansowym CTL. Dział finansowy potwierdził że muszę jak najszybciej dokonać obrotu pomiędzy kontem AML w wysokości 50% kwoty wypłacanej.

Stąd moje pytania:
1) Jaka jest dokładna procedura weryfikacji AML? (mój dowód osobisty oraz raport z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy CTL już posiada. Teraz chce żebym wysłał im 50% kwoty wypłacanej, co przerasta już moje możliwości finansowe)
2) Jeśli obrót środków między moim kontem a kontem AML jest faktycznie wymagany jak to twierdzi CTL to co to w ogóle ma wnieść? Przecież nadal hipotetycznie mógłbym prać pieniądze...

Moje spostrzeżenia są następujące jeśli założenie CTL jest prawdziwe.
a) uniknięcie sądu można sobie "kupić" przez wykonanie przelewów na konto AML
lub
b) CTL straszy mnie sądem międzynarodowym i chce wyłudzić pieniądze.

Tak czy inaczej jakoś mi to się nie zgadza. Starałem się zweryfikować te informacje w internecie, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji o obrocie pomiędzy kontem AML.
anonim cytuj
05-07-2024
Zgodnie z przepisami prawa, weryfikacja AML polega na identyfikacji i weryfikacji tożsamości klienta, monitorowaniu transakcji oraz zgłaszaniu podejrzanych transakcji do odpowiednich organów. Weryfikacja obejmuje zbieranie dokumentów potwierdzających tożsamość (np. dowód osobisty) oraz dokumentów potwierdzających źródło funduszy (np. wyciągi bankowe). Żądanie dokonania "obrotu pomiędzy kontem AML" nie jest standardową praktyką w ramach procedur AML. Standardowa procedura weryfikacji AML nie obejmuje konieczności dokonywania wpłat na określone konta czy wykonywania transakcji finansowych przez klienta.

Żądanie obrotu środków między kontem a kontem AML: Żądanie wykonania "obrotu" na określonym koncie w wysokości 50% kwoty wypłacanej nie ma uzasadnienia w prawie. Procedury AML nie wymagają od klientów wykonywania takich operacji finansowych. Żądanie tego typu środków od Ciebie może sugerować próbę wyłudzenia. Jeżeli broker CTL nakazuje Ci wykonanie takiej operacji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że może być to działanie oszukańcze.

Twoje spostrzeżenia: a) Uniknięcie sądu przez wpłatę środków na konto AML: Procedury AML nie przewidują możliwości "kupienia" sobie wyjścia z problemów prawnych poprzez wpłatę środków na określone konto. Sąd międzynarodowy nie może być uniknięty przez takie działania. b) Możliwość wyłudzenia pieniędzy przez CTL: Twoje podejrzenia, że CTL może próbować wyłudzić od Ciebie pieniądze, są zasadne. Praktyki takie jak grożenie sądem międzynarodowym i żądanie wpłat na rzekome konta AML nie są zgodne z przepisami prawa ani z procedurami regulującymi przeciwdziałanie praniu pieniędzy.

Podsumowując, zachowanie CTL budzi poważne wątpliwości co do ich legalności. Zalecam natychmiastowe przerwanie wszelkich kontaktów z tym brokerem oraz zgłoszenie sprawy do odpowiednich organów ścigania lub Komisji Nadzoru Finansowego. Ważne jest, aby nie dokonywać żadnych wpłat na rzecz CTL, zwłaszcza jeśli są one związane z niejasnymi żądaniami finansowymi.
 
anonim cytuj
29-08-2024
zachowanie brokera CTL budzi poważne wątpliwości co do legalności ich działań. Zalecam natychmiastowe przerwanie wszelkich kontaktów z tym brokerem oraz zgłoszenie sprawy do odpowiednich organów ścigania, takich jak policja lub prokuratura, oraz do Komisji Nadzoru Finansowego, która monitoruje działalność instytucji finansowych w Polsce. Ważne jest, aby nie dokonywać żadnych wpłat na rzecz CTL, zwłaszcza jeśli są one związane z niejasnymi żądaniami finansowymi.
 
anonim cytuj
29-08-2024
Czy powinienem jeszcze jakoś inaczej zabezpieczyć się przed ewentualnymi działaniami ze strony tego brokera, np. poprzez zamrożenie swoich środków na koncie bankowym?
 
anonim cytuj
29-08-2024

Sugerowane Tematy

Podwyższenie alimentów.
Mam pytanie, czy można starać się podnieść alimenty 16 letniej córce z 800 zł na 1600. Dodam, że zaszły duże zmiany w życiu córki. Aparat ortodontyczny + wizyty po 300zł miesięcznie, bilet MPK, szkoła średnia- koszt książek, dodatkowo wielka inflacja, wzrost kosztów mieszkania i innych rzeczy. Odeszły tatusiowi alimenty na pełnoletnie dziecko. Dodam tylko, że ojciec nie ma kontaktu i ja sama w 100% zajmuje się córką. Sama już nie wyrabiam....
Odrzuciłam spadek po zmarłym ojcu. Chcę odrzucić w imieniu mojego maloletniego syna.
Odrzuciłam spadek po zmarłym ojcu. Chcę odrzucić w imieniu mojego małoletniego syna. Po śmierci taty komornik nie chciał mi udzielić informacji o długach ojca żądając 600zl za spis inwentarza. Czy ja jako przedstawicielka ustawowa mojego syna mogę do komornika wystosować prośbę o udzielenie informacji jeśli spadek jeszcze nie został odrzucony? Jak to ubrać w słowa? Złożyłam wniosek do sądu o zgodę na dokonanie czynności prawnej przekraczającej zw...
Pracodawca każe codziennie przychodzić do pracy 15 minut przed otwarciem.Czy pracodawca może tak robić? Jeżeli nie to co powiedzieć pracodawcy?
Umowa o pracę, pełny etat. Pracodawca każe codziennie przychodzić do pracy 15 minut przed otwarciem sklepu. Sprawdza na kamerach, czy każdy pracownik przyszedł punktualnie, minuta spóźnienia oznacza karę 100zł. Nieważne, że sklep został otwarty punktualnie. Z tego względu każdy pracownik codziennie pracuje 8h 15min. 15min nie są dodatkowo płatne. Czy pracodawca może tak robić? Jeżeli nie to co powiedzieć pracodawcy? ...
Waloryzacja kaucji.
Dzień dobry. Jestem najemcą mieszkania na zasadach najmu okazjonalnego. Przy podpisaniu umowy wpłaciłem wynajmującemu kaucję w wysokości X która była kwotą umowną nie będącą wielokrotnością wysokości czynszu, natomiast jej wartość przewyższała kwotę jednomiesięcznego czynszu. Pierwotnie umowa podpisana była na rok, po roku został sporządzony aneks do umowy przedłużający najem na kolejne 2 lata oraz podniesienie wysokości czynszu, po roku od po...

Wyszukiwarka