weryfikacja AML

Witam
Mam pytanie odnośnie weryfikacji AML. Moja sytuacja wygląda w taki sposób że handlowałem na giełdzie za pośrednictwem brokera. Nazwijmy go CTL.
Kiedy dokonywałem wypłaty środków z giełdy zaszła konieczność opłaty podatków w Anglii.
Zleciłem to dla mojego brokera. Okazało się wysłał on zafałszowaną deklarację przez co podatek zbyt mały. Na drugi dzień dostałem telefon żebym jak najszybciej opłacił podatek w prawidłowej wielkości 19% co niezwłocznie uczyniłem, Jednak moje środki nadal są zablokowane w Anglii i ponoć muszę przejść weryfikację AML.
Wysłałem już raport ze swojego konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Mój skan dowodu osobistego CTL także posiada.
Dzisiaj dostałem telefon od CTL od człowieka z działu zarządzania ryzykiem że sytuacja jest nieciekawa, grozi mi sąd międzynarodowy oraz że muszę jak najszybciej dokonać obrotu pomiędzy kontem AML. I poinformował mnie abym kontaktował się z działem finansowym CTL. Dział finansowy potwierdził że muszę jak najszybciej dokonać obrotu pomiędzy kontem AML w wysokości 50% kwoty wypłacanej.

Stąd moje pytania:
1) Jaka jest dokładna procedura weryfikacji AML? (mój dowód osobisty oraz raport z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy CTL już posiada. Teraz chce żebym wysłał im 50% kwoty wypłacanej, co przerasta już moje możliwości finansowe)
2) Jeśli obrót środków między moim kontem a kontem AML jest faktycznie wymagany jak to twierdzi CTL to co to w ogóle ma wnieść? Przecież nadal hipotetycznie mógłbym prać pieniądze...

Moje spostrzeżenia są następujące jeśli założenie CTL jest prawdziwe.
a) uniknięcie sądu można sobie "kupić" przez wykonanie przelewów na konto AML
lub
b) CTL straszy mnie sądem międzynarodowym i chce wyłudzić pieniądze.

Tak czy inaczej jakoś mi to się nie zgadza. Starałem się zweryfikować te informacje w internecie, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji o obrocie pomiędzy kontem AML.
anonim cytuj
05-07-2024
Zgodnie z przepisami prawa, weryfikacja AML polega na identyfikacji i weryfikacji tożsamości klienta, monitorowaniu transakcji oraz zgłaszaniu podejrzanych transakcji do odpowiednich organów. Weryfikacja obejmuje zbieranie dokumentów potwierdzających tożsamość (np. dowód osobisty) oraz dokumentów potwierdzających źródło funduszy (np. wyciągi bankowe). Żądanie dokonania "obrotu pomiędzy kontem AML" nie jest standardową praktyką w ramach procedur AML. Standardowa procedura weryfikacji AML nie obejmuje konieczności dokonywania wpłat na określone konta czy wykonywania transakcji finansowych przez klienta.

Żądanie obrotu środków między kontem a kontem AML: Żądanie wykonania "obrotu" na określonym koncie w wysokości 50% kwoty wypłacanej nie ma uzasadnienia w prawie. Procedury AML nie wymagają od klientów wykonywania takich operacji finansowych. Żądanie tego typu środków od Ciebie może sugerować próbę wyłudzenia. Jeżeli broker CTL nakazuje Ci wykonanie takiej operacji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że może być to działanie oszukańcze.

Twoje spostrzeżenia: a) Uniknięcie sądu przez wpłatę środków na konto AML: Procedury AML nie przewidują możliwości "kupienia" sobie wyjścia z problemów prawnych poprzez wpłatę środków na określone konto. Sąd międzynarodowy nie może być uniknięty przez takie działania. b) Możliwość wyłudzenia pieniędzy przez CTL: Twoje podejrzenia, że CTL może próbować wyłudzić od Ciebie pieniądze, są zasadne. Praktyki takie jak grożenie sądem międzynarodowym i żądanie wpłat na rzekome konta AML nie są zgodne z przepisami prawa ani z procedurami regulującymi przeciwdziałanie praniu pieniędzy.

Podsumowując, zachowanie CTL budzi poważne wątpliwości co do ich legalności. Zalecam natychmiastowe przerwanie wszelkich kontaktów z tym brokerem oraz zgłoszenie sprawy do odpowiednich organów ścigania lub Komisji Nadzoru Finansowego. Ważne jest, aby nie dokonywać żadnych wpłat na rzecz CTL, zwłaszcza jeśli są one związane z niejasnymi żądaniami finansowymi.
 
anonim cytuj
29-08-2024
zachowanie brokera CTL budzi poważne wątpliwości co do legalności ich działań. Zalecam natychmiastowe przerwanie wszelkich kontaktów z tym brokerem oraz zgłoszenie sprawy do odpowiednich organów ścigania, takich jak policja lub prokuratura, oraz do Komisji Nadzoru Finansowego, która monitoruje działalność instytucji finansowych w Polsce. Ważne jest, aby nie dokonywać żadnych wpłat na rzecz CTL, zwłaszcza jeśli są one związane z niejasnymi żądaniami finansowymi.
 
anonim cytuj
29-08-2024
Czy powinienem jeszcze jakoś inaczej zabezpieczyć się przed ewentualnymi działaniami ze strony tego brokera, np. poprzez zamrożenie swoich środków na koncie bankowym?
 
anonim cytuj
29-08-2024

Sugerowane Tematy

Małżeństwo X i Y, X umiera. Czy rodzeństwu X należy się coś ze spadku lub zachowek?
Witam, jest małżeństwo X i Y, nie mają dzieci, oboje mają żyjące rodzeństwo. X umiera. W takiej sytuacji wszystko dziedziczy Y? Czy rodzeństwu X należy się coś ze spadku lub zachowek?...
Rozliczanie PIT-u
Mam 20 lat i uczę się w szkole policealnej, pracuje na umowie zlecenie. Czy muszę wypełniać jakiś PIT? Zleceniodawca wysłał mi PIT 11 i nie wiem co dalej. ...
Nakaz zapłaty.
Chciałbym się od was dowiedzieć, co się będzie dziać, jeśli pozwany dostanie nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, a nie złoży sprzeciwu, ani nie podejmie żadnych działań by uregulować należność? Czy powód ma dalej działać w tej sprawie kontaktując się z sądem, czy sąd sam będzie działał?...
Przedsądowe wezwanie do zapłaty.
Witam, otóż parę dni temu moja mama otrzymała list z firmy Centrum Badan Opinii Publicznej z działu windykacji z wezwaniem do zapłaty za materac którego nie mamy. Sprawa jest z 31.08.2015 czyli prawie 10 lat, czytałem o tej firmy w Internecie i słyszałem ze to są naciągacze, ale nie wiem jak się ustosunkować do tego. Pan z windykacji wysłał mi na maila umowę kupna tego materaca z podpisem mojej mamy na kwotę 118 zł, a w liście dostałem 118 zł+ 6 ...

Wyszukiwarka