weryfikacja AML

Witam
Mam pytanie odnośnie weryfikacji AML. Moja sytuacja wygląda w taki sposób że handlowałem na giełdzie za pośrednictwem brokera. Nazwijmy go CTL.
Kiedy dokonywałem wypłaty środków z giełdy zaszła konieczność opłaty podatków w Anglii.
Zleciłem to dla mojego brokera. Okazało się wysłał on zafałszowaną deklarację przez co podatek zbyt mały. Na drugi dzień dostałem telefon żebym jak najszybciej opłacił podatek w prawidłowej wielkości 19% co niezwłocznie uczyniłem, Jednak moje środki nadal są zablokowane w Anglii i ponoć muszę przejść weryfikację AML.
Wysłałem już raport ze swojego konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Mój skan dowodu osobistego CTL także posiada.
Dzisiaj dostałem telefon od CTL od człowieka z działu zarządzania ryzykiem że sytuacja jest nieciekawa, grozi mi sąd międzynarodowy oraz że muszę jak najszybciej dokonać obrotu pomiędzy kontem AML. I poinformował mnie abym kontaktował się z działem finansowym CTL. Dział finansowy potwierdził że muszę jak najszybciej dokonać obrotu pomiędzy kontem AML w wysokości 50% kwoty wypłacanej.

Stąd moje pytania:
1) Jaka jest dokładna procedura weryfikacji AML? (mój dowód osobisty oraz raport z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy CTL już posiada. Teraz chce żebym wysłał im 50% kwoty wypłacanej, co przerasta już moje możliwości finansowe)
2) Jeśli obrót środków między moim kontem a kontem AML jest faktycznie wymagany jak to twierdzi CTL to co to w ogóle ma wnieść? Przecież nadal hipotetycznie mógłbym prać pieniądze...

Moje spostrzeżenia są następujące jeśli założenie CTL jest prawdziwe.
a) uniknięcie sądu można sobie "kupić" przez wykonanie przelewów na konto AML
lub
b) CTL straszy mnie sądem międzynarodowym i chce wyłudzić pieniądze.

Tak czy inaczej jakoś mi to się nie zgadza. Starałem się zweryfikować te informacje w internecie, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji o obrocie pomiędzy kontem AML.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka