Odmowa naprawy gwarancyjnej.

Szanowni Państwo piszę bo mam problem z serwisem oraz chciał bym przy okazji ostrzec przed zakupem urządzeń firmy ***.
22 marca 2023 roku kupiłem stację parową.
W dniu 8 września 23 r. oddałem parownice do serwisu bo leci z niej woda.
W dniu 12 września serwis poinformował mnie że owszem naprawi parownice ale za kwotę 400 zł. Serwis stwierdził że doszło do zakamienia urządzenia za co producent nie ponosi odpowiedzialności. W instrukcji obsługi producent napisał że urządzenie przeznaczone jest do stosowania wody kranowej i podał nawet twardość wody od której należy stosować chemię zmiękczającą wodę. Jeśli twardość wody jest powyżej 17 stopni dH to należy stosować chemię zmiękczającą wodę.
My wszyscy mieszkający w Warszawie mamy w kranach wodę średnio twardą i jak podają wodociągi warszawskie jej twardości wynosi maksymalnie 15 stopni dH.
Tak więc zarzucanie mi przez serwis zakamienienie urządzenia uznaję za chybione skoro woda spełnia wymagania opisane w instrukcji użytkowania.
anonim cytuj
14-01-2024
Firma oficjalnie odmówiła naprawy, uznając że zakamienienie urządzenia jest po mojej stronie bo mam za twardą wodę.
Jak widać po danych podanych przez wodociągi ich teoria jest błędna. A skoro nie przyjmują do wiadomości oczywistych faktów to niech ponoszą tego konsekwencję.
 
anonim cytuj
14-01-2024
Zajrzyj do instrukcji i poszukaj informacji nt konserwacji i okresowego oczyszczania urządzenia.
Zastanów się, czy stosowałeś się sumiennie do instrukcji.
Jest taki akronim RTM a złośliwi przekuli to na RTFM.
 
anonim cytuj
14-01-2024
Przeczytałem instrukcję dokładnie i nie mam sobie nic do zarzucenia. Twardość wody podają wodociągi. Filtr od kamienia czyściłem co 3 miesiące a nie jak podaje producent raz na 6 miesięcy.
 
anonim cytuj
14-01-2024
Ja na twoim miejscu spróbowałabym z rzecznikiem konsumenta na początek.
Jak to nic nie da to sprawa do sądu. I tutaj wszystko rozbije się o dowody. Zgodnie z KC ciężar dowodu spoczywa na tym kto wywodzi z niego skutek prawny. W tej sytuacji ty dowodzisz, że korzystałeś z urządzenia zgodnie z podanymi przez producenta warunkami eksploatacyjnymi stosując wodę o dopuszczalnej twardości na co przedstawiasz dowód w postaci zaświadczenia z właściwego zakładu wodociągowego. Gwarant twierdzi przeciwnie, że stosowałeś zbyt twardą wodę co spowodowało uszkodzenie z twojej winy a więc nie podlegające gwarancji. Teraz on musi przedstawić na to dowód. Samo twierdzenie nie wystarczy. Ostatecznie, być może trzeba będzie przeprowadzić dowód z opinii biegłego.
Należy także zauważyć, że producent kierując produkt na określony rynek powinien uwzględnić realia jego eksploatacji na tym rynku lub wyraźnie zastrzec, uświadomić konsumenta o koniecznym jego postępowaniu z urządzeniem. Być może jest tak, że osad kamienny zbiera się z określoną szybkością zależnie od twardości używanej wody, czego skutkiem jest to, że osoby intensywniej używające urządzenia „zakamienią” je wcześniej niż te używające rzadziej pomimo takiej samej twardości wody, skutkiem czego wszystkie urządzenia ulegną awarii (w istocie zużyciu) chociaż w różnym czasie. Część jeszcze w okresie gwarancji - tych ponadnormatywnie eksploatowanych. Takie rzeczy wylicza się wg. pewnych założeń eksploatacyjnych, które niekiedy się nie sprawdzają. Często jest też tak, że w warunkach eksploatacji podaje się zakładany czas lub ilość pracy urządzenia w określonym przedziale czasowym. Najczęściej jest to podawane np. przy drukarkach – ilość wydruków w skali miesiąca. Później jak ktoś ugotuje drukarkę bo zrobi roczny limit w tydzień a drukarka ma ukryty licznik to gwarant się na to powołuje odrzucając reklamację.
 
anonim cytuj
14-01-2024

Sugerowane Tematy

Firma a Plan zagospodarowania przestrzennego
Witam. Chce otworzyć firmę, wynająć działkę, i postawić tam duży namiot przemysłowy, w którym będę spawał, ciął i malował drewno i wykonywał inne tego typu prace. Chce produkować nowoczesne meble. Jakie są wymagania jeśli chodzi o wykonywanie tego typu działalności na działce? Słyszałem ze jeśli plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwala na nic poza mieszkaniem, to nie da się tam prowadzić tego typu działalności. Jak mam ustalić gdzie mogę ...
Czy ktoś może przepisać na mnie nieruchomość bez mojej wiedzy?
Dzień dobry. Czy ktoś może przepisać na mnie nieruchomość bez mojej wiedzy? Czy mógł to zrobić, kiedy np. nie byłam jeszcze pełnoletnia? Czy jest gdzieś jakiś rejestr, gdzie mogłabym sprawdzić, czy jestem właścicielką jakiejkolwiek nieruchomości?...
Szkoda całkowita, brak rzeczoznawcy do wyceny auta.
5 października miałam wypadek samochodowy, który nie był z mojej winy. Laweta zabrała auto do serwiu a tam uznali, że auto to szkoda całkowita i zajęli się odzyskiwaniem pieniędzy w wysokości wartości auta. Do dnia dzisiejszego, tj. 7 listopada ubezpieczalnia nie przysłała rzeczoznawcy do wyceny auta, tłumacząc się, ze nie mają czasu lub nie odbierają telefonu. W jaki sposób mogę przyspieszyć cały ten proces lub gdzie się udać z prośbą o pomo...
Wspólność ustawowa.
Posiadam wraz z żoną 250,000zł (ustawowa wspólność majątkowa od kilku lat, mamy też wspólne dziecko), obecnie nie mamy domu/mieszkania tylko te pieniądze. Od moich rodziców otrzymałem kilka dni temu w darowiźnie tylko ja jako ich dziecko 250,000zł (z zerowym podatkiem - zgłoszone w urzędzie skarbowym, a darowizna tylko na mnie na moje indywidualne konto, które nie jest wspólne). Pytanie - czy jeśli za powyższą łączną sumę 500,000zł kupię z żoną...

Wyszukiwarka