Praca w innym miejscu na urlopie.

Mam taką kwestię. W najbliższych dniach planuję wypowiedzieć UoP z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia. Pracuję w agencji, która ma zakaz konkurencji. Wiem, że normalnie jak się jest na urlopie (a ja mam dużo do wykorzystania) to można pracować w innym miejscu. A co w przypadku gdy mam zakaz konkurencji a będę przechodzić do firmy o podobnym profilu co obecna firma? Nie wiem czy to coś zmienia, ale chcę przejść z UoP na B2B (w nowym miejscu).
anonim cytuj
05-12-2023
Czego dotyczy zakaz. Jak się nie przyznasz gdzie zamierzasz podjąć prace to pewnie agencja będzie chciała się uwolnić od wypłaty kasy za zakaz.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Par.11

1.Pracownik, w czasie swojego zatrudnienia w Agencji bezpośrednio ani pośrednio:
1) nie będzie od żadnego klienta starał się pozyskać (chyba że na rzecz Spółki) zlecenia tego samego typu co zlecenia wykonywane przez Spółkę, ani ni będzie namawiał żadnego klienta do zaprzestania lub ograniczenia zakresu usług, jaki klient taki zwykle zlecał lub zamierza zlecić Agencji, bez względu na to czy stosunki pomiędzy Agencją a tym klientem zostały wcześniej nawiązane w całości lub w części w wyników wysiłków Pracownika;
2) nie zatrudni, ani nie będzie pomagał zatrudnić osoby, która była zatrudniona w Agencji lub świadczyła Spółce usługi w charakterze konsultanta w okresie roku od ustania zatrudnienia lub świadczenia usług;
3) nie będzie świadczyć usług w rodzaju usług świadczonych przez Spółkę swoim klientom, ani na rzecz lub dla klientów Spółki, chyba że świadczyć będzie takie usługi jako pracownik Spółki.
2. Jeżeli Pracownik naruszy którekolwiek z postanowień par. 11 ust. 1 niniejszej Umowy, Agencja zastrzega sobie prawo do dochodzenia postanowień niniejszej Umowy przed właściwym sądem bez konieczności złożenia jakiegokolwiek zabezpieczenia oraz bez konieczności udowodnienia niestosowności innych dostępnych środków prawnych ponieważ uznaje się, że każde takie naruszenie spowoduje nieodwracalną szkodę dla Spółki.
3. Strony postanawiają, że rodzaj ograniczeń nałożonych na mocy postanowień par. 11 ust 1 stanowi rozsądne zabezpieczenie Spółki o zatrudnieniu Pracownika. Jeżeli zobowiązania w par. 11 ust.1 lub jakąkolwiek ich część, po zawarciu niniejszej Umowy, zostaną uznane za nieważne lub nieskuteczne, nie będzie to miało wpływu na pozostałe zobowiązania lub na pozostałą część zobowiązania, które pozostaną w mocy bez względu na nieważne fragmenty. Jeżeli którekolwiek ze zobowiązań zawartych w par. 11 ust 1 lub jakakolwiek ich część, zostanie określona jako nieskuteczna ze względu na czas trwania takiego postanowienia lub zakres jego obowiązywania, stromy postanawiają, że sąd wprowadzający takie ograniczenie jest władny skrócić okres i/lub zakres obowiązywania takiego postanowienia oraz, że postanowienie to, w swojej skróconej formie, staje się wówczas wymagalne.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Możesz śmiało podjąć te prace. Ten zakaż obowiązuje tylko w czasie kiedy jesteś zatrudniona w tej agencji , ABY ZAKAZ obowiązywał powinna być to umowa o zakazie konkurencji po ustaniu zatrudnienia. Jeżeli teraz pracodawca chciałby taką umowę z Tobą zawrzeć możesz śmiało odmówić.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Na urlopie nie , tylko po zakończeniu umowy o prace.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Pamiętaj, że należy Ci się odszkodowanie za czas obowiązywania zakazu. Agencja, wobec niedookreślenia wysokości, musi Ci zapłacić 1/4 dotychczasowego wynagrodzenia za każdy miesiąc trwania zakazu.
Pracodawca nie może się zwolnić jednostronnie z zakazu poprzez nie płacenie odszkodowania.
 
anonim cytuj
05-12-2023

Sugerowane Tematy

Zniesławienie i odszkodowanie.
Witam parę dni temu poniosło mnie sytuacja już się ciągnie 10miesiecy założyłam sprawę Fotografce do sądu. Niestety nie wytrzymałam do rozprawy na 5 grupach na FB dałam opinie pisząc ze oszukuje i kłamie resztę nie będę pisała bo za długie post napisałam grzecznie bez wyzwisk. Niestety natomiast w komentarzu zupełnie się nie popisałam napisałam w emocjach ze to jak się zachowywała na moim ślubie to było poniżej krytyki i świństwo i mam nadzieje ...
Ile czeka się na rozpatrzenie wniosku o warunkowe umorzenie postępowania?
Witam, czy ktoś może się orientuje ile czasu czeka się na rozpatrzenie wniosku o warunkowe umorzenie postępowania, i czy tj. rozprawa sądowa czy posiedzenie Sądu?...
W jaki sposób można odebrać zgromadzone środki z PPK?
Deklaracja o rezygnacji z ppk złożona do pracodawcy w terminie. Pracodawca zapomniał dopełnić formalności i poszła ona dalej. Pobierane były składki. W tym momencie osoba której to dotyczy chce odejść z pracy. W jaki sposób można odebrać zgromadzone środki?...
Kupiec ma prawo żądać zwrotu pieniędzy?
Witam. 1,5 miesiąca temu sprzedałem samochód z 2007 roku. Auto w dniu sprzedania było sprawne. Kupujący dostał wszystkie faktury co i kiedy było robione przy aucie. W dniu wczorajszym kupujący napisał mi wiadomość "padł silnik w aucie". Kupiec ma prawo żądać zwrotu pieniędzy?...

Wyszukiwarka