Wymuszony bezpłatny urlop przez pracodawce.

Zatrudniłem się poprzez urząd pracy. Pracuje prawie rok w tej firmie. Jak wiadomo pracodawca dostaje pieniądze za pracownika z up ale musi spełnić pewne warunki takie jak: Umowa na rok. Od dwóch miesięcy pracodawca daje mi wolne co kilka dni (bezpłatny urlop). W tym miesiącu przez to dostałem poniżej krajowej a mam na utrzymaniu rodzinę.
Oczywiście z nowym rokiem pracę zmieniam.
Pytanie co w takiej sytuacji? Czy mogę to gdzieś zgłosić? Często tak jest ze dwa dni pracuje i do końca tygodnia wolne. Czy pracodawca może tak zrobić jeśli pracownik jest przez up?
anonim cytuj
14-12-2022
Urlop bezpłatny jest udzielany tylko i wyłącznie na wniosek pracownika.
 
anonim cytuj
14-12-2022
Czyli pracodawca nie może tego zrobić?
 
anonim cytuj
14-12-2022
"Wysłać" pracownika na urlop bezpłatny? Nie.
 
anonim cytuj
14-12-2022
Art. 174. § 1. Na pisemny wniosek pracownika pracodawca może udzielić mu urlopu bezpłatnego. Składałeś taki wniosek?
 
anonim cytuj
14-12-2022
A wypisywałeś wnioski urlopowe?
 
anonim cytuj
14-12-2022
Nie, tylko informacja SMS że dzisiaj wolne, mam nieprzychodzić.
 
anonim cytuj
14-12-2022
Dopytywałeś na jakiej zasadzie jest to "nieprzychodzenie"? To na pewno nie był urlop bezpłatny.
 
anonim cytuj
14-12-2022
Np. kiedy jest mało pracy na zakładzie i przychodzi tylko jeden pracownik, albo sam robi pracodawca.
 
anonim cytuj
14-12-2022
Kiedy pytam czy to dni płatne, to stwierdził że już urlop płatny mam wykorzystany. I tak stale powtarza "jutro masz wolne", takie SMS dostaje.
 
anonim cytuj
14-12-2022
Czyli w takim wypadku - wynagrodzenie postojowe. Pracodawca nie może "zmusić" pracownika do urlopu bezpłatnego.
 
anonim cytuj
14-12-2022
W takim razie musi za to zapłacić. Jak nie chce to go zgłoś.
 
anonim cytuj
14-12-2022
Nie byłem świadomy tego. Czy mogę się starać żeby zapłacił za te kilka miesięcy takiego wolnego, czy już się nic nie da zrobić?
 
anonim cytuj
14-12-2022
Można
 
anonim cytuj
14-12-2022
W tamtym miesiącu było wiele takich dni, z obawy że nie wykarmię rodziny wziąłem L4, akurat przeziębienie mnie wzięło. Dowód mam w SMS jak na trzeci dzień takich wolnych brałem L4. Czy takim wypadku również mogę walczyć i to udowodnić?
 
anonim cytuj
14-12-2022
Zwolnienie lekarskie to 80 procent wynagrodzenia. Nie zostało wypłacone?
 
anonim cytuj
14-12-2022
Chodzi o to, że za każdym razem jak zostałem zmuszony do wolnego to brałem L4 i teraz nie wiem jak to będzie wyglądać jak to zgłoszę. Miałem dość wolnego i w listopadzie wziąłem L4 na 2 tyg. Wolałem te 80 % niż nic nie dostać
 
anonim cytuj
14-12-2022
Ale jak ma wyglądać? Nie ma to nic wspólnego z tym, że pracodawca twierdzi, że korzystałeś z urlopu bezpłatnego. Wyjaśnij z pracodawcą kwestię płatności za dni, na którym rzekomo przebywałeś na urlopie bezpłatnym.
 
anonim cytuj
14-12-2022
To byłeś na L4 czy na urlopie bezpłatnym?
 
anonim cytuj
14-12-2022
Przez jeden miesiąc tak zrobiłem, resztę miesięcy urlop bezpłatny.
 
anonim cytuj
14-12-2022
Nie ma prawa twierdzić, że brałeś urlop bezpłatny, bo go nie brałeś i jeśli w tych dniach nie byłeś w pracy, z powodu pracodawcy to ma obowiązek wypłacić Ci postojowe. Jeśli byłeś na L4 to masz dostać 80% i tyle.
 
anonim cytuj
14-12-2022
A wypisywałeś wnioski? Jak nie to nie ma o czym mówić. Musi Ci wypłacić inaczej zgłoś ten fakt.
 
anonim cytuj
14-12-2022

Sugerowane Tematy

NORMY DŹWIGANIA DLA KOBIET
Witam. Pracuję w gastronomii,do moich obowiązków należy również ogarnięcie śmietnika. Mamy wielkie kontenery na kółkach,które trzeba przesuwać. Nie mam pojęcia ile ważą,ale są bardzo ciężkie (kontenery jak na zdjęciu). Nigdzie nie widzę informacji odnośnie dopuszczalnej wagi,jeśli chodzi o przesuwanie,a nie wiem,czy dźwiganie się pod to zalicza. Proszę o pomoc i ewentualnie konkretne przepisy. Z góry dziękuję...
Jak odzyskać pożyczone pieniądze?
Witam. Mam pytanie jak odzyskać dług. Otóż Rok temu moja partnerka pożyczyła ode mnie pewną kwotę pieniędzy. Krótko po tym rozstaliśmy się, a ona dała mi na piśmie oświadczenie, że będzie oddawała dług w ratach. Niestety przestała oddawać, zmieniła numer telefonu i nie wiem nawet gdzie teraz mieszka. W jaki sposób mogę odzyskać swoje pieniądze? Nie wiem jak się do tego zabrać. Jedyne co mam to odręcznie napisane oświadczenie z numerem dowodu i nu...
Rozdzielność majątkowa w trakcie trwania rozwodu.
Witam, czy w trakcie trwania rozwodu (oczekiwanie na pierwszą rozprawę) pozwany może domagać się ode mnie podpisania intercyzy u notariusza? Czy intercyza wiąże się z późniejszym podziałem majątku, o który będę wnosiła?...
kolizja - nowe dowody
Brałam udział w kolizji, w której policja stwierdziła moje sprawstwo i zarzuciła mi wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w. Nie przyjęłam mandatu. Dzień później pozyskałam nagranie z kamery monitoringu, z którego wynika wina tego drugiego kierowcy. Złożyłam nagranie na Policji i złożyłam wyjaśnienia. Policja stwierdziła, że faktycznie popełnili błąd, ale nic nie może już zrobić i i tak musi skierować sprawę do Sądu, który mnie uniewinni. Co mogę zrobić...

Wyszukiwarka