Nie może naliczać mi stawki wg nowych wyliczeń bo nie podpisałam aneksu, Jestem na L4

Zrezygnowałam z urlopu wychowawczego ponieważ jestem w ciąży. Z dniem powrotu do pracy mam wystawione L4, od dziś do 30 grudnia. Księgowa najpierw mówiła, że nie muszę składać wniosku o rezygnację z urlopu.. a kiedy już ten wniosek złożyłam zadzwoniła do mnie z pretensjami, że nie może naliczać mi stawki wg nowych wyliczeń bo nie podpisałam aneksu (nie było mnie ani jeden dzień w pracy, z dniem powrotu l4)
Czy jeśli po tych 30 dniach grudnia wrócę do pracy na kilka dni, żeby móc podpisać te dokumenty to będzie ok?
anonim cytuj
02-12-2022
1. Zapewne Twoje badania medycyny pracy są nieaktualne, jesteś pewnie tez po byciu na chorobowym więcej niż 30 dni, wiec zanim wrócisz do pracy to musisz zrobić badani medycyny pracy kontrolne/okresowe, w trakcie zwolnienia ich nie możesz zrobić. Żeby wrócić do pracy musza być aktualnej najwcześniej w pierwszy dzień po zwolnieniu czyli 31.12 (to sobota, do tego sylwester, wiec nie wiem czy uda Ci się to ogarnąć w miejscu gdzie wysyła pracodawca).
2. O jaki aneks chodzi?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Badania medycyny pracy mam aktualne. Pracowałam podczas urlopu wychowawczego, to samo stanowisko inny pracodawca. Chodzi o aneks zwiększający wynagrodzenie.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Wiec nie masz, posiadanie badań medycyny pracy innego pracodawcy to nie badania medycyny pracy pracodawcy do którego chcesz wrócić
 
anonim cytuj
02-12-2022
Aaa ok nie wiedziałam...
 
anonim cytuj
02-12-2022
No dobrze ale jeśli skończy mi się zwolnienie i nie przedłużę go od razu to co w takiej sytuacji? Skoro przerwałam urlop wychowawczy..
 
anonim cytuj
02-12-2022
Pracodawca kieruje pracownika na badania, w Twoim przypadku to szczególne badania, nie ma informacji ale podajerzwam ze na końcówce ciąży byłaś na zwolnieniu, teraz na zwolnieniu, wiec na pewno przekroczyłas 30 dni zwolnienia chorobowego, wiec nawet mając ważne badani okresowe powinnaś wykonać badania kontrolne na które skieruje Cię pracodawca.
Co to za aneks?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jeśli przerwałaś urlop wychowawczy a po zakończeniu obecnego zwolnienia LEKARZ go nie przedłuży bo uzna ze nie ma przeciwwskazań do pracy to po prostu wracasz do pracy - pracodawca powinien wystawić skierowanie na badania medycyny pracy a Ty je robisz w pierwszy dzień po zwolnieniu chorobowym lub we wskazany dzień przez pracodawcę który nie może dopuścić cię do pracy bez badań ale może usprawiedliwić Twoja nieobecność z powodu oczekiwania na badania medycyny pracy
 
anonim cytuj
02-12-2022
Czy jeśli nie złożyłabym tego wniosku o rezygnację z urlopu wychowawczego to dostałabym zasiłek?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jaki?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Teraz zasiłek chorobowy, a potem macierzyński ?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jeśli przerwałaś urlop wychowawczy to należy ci się zasiłek chorobowy i macierzyński.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jeśli przerwałam wiem. A jeśli nie złożyłabym tego wniosku tylko pracodawca dostałby L4 ?
 
anonim cytuj
02-12-2022
W czasie urlopu wychowawczego nie otrzymuje się chorobowego, jest okres bezskładkowy
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jak to jest przecież w firmie mam kobiety co po wychowawczym
Ida od razu na l4, w pierwszy dzień składają zwolnienie lekarskie nie zdążą pojść na żadne badania itp.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Teoretycznie w trakcie urlopu wychowawczego powinny wykonać badania dające zdolność do pracy tego 1 dnia po urlopie wychowawczym, a ze lekarz wystawia zwolnienie to już jego sprawa, widocznie są ku temu przesłanki. Pacjent sam nie może „wziąć L4”.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Czyli jednak nie musza być aktualne badania by wrócić do pracy i pierwszego dnia skorzystać ze zwolnienia jeśli tak lekarz wystawi.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Przecież aneks możesz podpisać będąc na zwolnieniu lekarskim. Pracodawca może Ci go też przysłać poczta i w ten sam sposób możesz odesłać
 
anonim cytuj
02-12-2022
Tak ?? Moja księgowa twierdzi, że absolutnie.. że żeby to podpisać powinnam była przyjść chociaż na jeden dzień do pracy....
 
anonim cytuj
02-12-2022
To może poproś ja o wskazanie podstawy prawnej, która zabrania podpisywania aneksów do umowy o pracę w trakcie zwolnienia lekarskiego.
Zastanawia mnie dlaczego tak nalega na powrót do pracy. Może po powrocie chce Ci wręczyć wypowiedzenie?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Nie mam pojęcia... Raczej zawsze miałam tam dobre stosunki ze wszystkimi, nawet ostatnio widziałam się z dyrekcją...
 
anonim cytuj
02-12-2022
Na zwolnieniu lekarskim na pewno nie możesz podpisywać dokumentów, które świadczyłyby, że wykonujesz pracę np. lista obecności, wewnętrzne dokumenty firmy, dokumenty akceptujące jakieś zadania dla dzialu itp. Aneks do umowy o pracę nie jest taką umowa i można ją też wysłać i odesłać poczta.
A księgowa potrafiła uargumentować dlaczego "absolutnie nie". Czy to na zasadzie nie, bo nie?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Na zasadzie nie bo nie ?
A na jakiej podstawie wyliczane będzie teraz moje wynagrodzenie ? 2021 urodziłam córkę, więc byłam na zwolnieniu, poniżej na macierzyńskim, teraz wychowawczym.
 
anonim cytuj
02-12-2022
A po macierzyńskim byłaś na urlopie wypoczynkowym przed urlopem wychowawczym?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Tak, wybrałam zaległy urlop.
 
anonim cytuj
02-12-2022
To jeszcze wskaż daty kiedy skończyłaś urlopy
 
anonim cytuj
02-12-2022
urlopy miałam do 24 czerwca. Od tego czasu wychowawczy.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Ile czasu byłaś na urlopie wypoczynkowym? Czyli od 24.06.2022 byłaś na wychowawczym?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Od 29 marca do 23 czerwca, urlopy plus dwa dni opieki. Od tego czasu wychowawczy.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Proszę o mnie pamiętać z tym urlopem, bo jeśli ten aneks miałby coś zmienić to będę dziś męczyć głowę księgowej
 
anonim cytuj
02-12-2022
O ile ta znaczącą podwyżka nie była w kwietniu i maju to nie musisz nic podpisywać w celu wyliczenia od nowej stawki, a tym bardziej nie musisz wracać do pracy.
A jeśli kadrom zależy na porządku w papierach to powiedz że mają Ci pocztą przesłać dokumenty lub ktoś niech sobie z firmy przyjdzie.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Czyli aneks do umowy dotyczące podwyżki mogę podpisać będąc na zwolnieniu? Czy mogłabym powołać się na jakieś przepisy?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Tak, możesz. Przy czym nie idź do pracy na zwolnieniu i nie nie musisz być chociaż jeden dzień w pracy.
Inną kwestią jest, że tak naprawdę jeśli podwyżka była jak byś na urlopie wychowawczym to mogli Ci ten aneks wysłać wcześniej listem/kurierem.
 
anonim cytuj
02-12-2022
A czy mogę się powołać na jakieś przepisy? Bo inaczej nie dojdę do porozumienia... Nie potrafię tego przetłumaczyć księgowej. Ona twierdzi, że podczas zwolnienia absolutnie nic się nie należy...
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jak dla mnie firma coś kombinuje, więc sugeruje kontakt mailowy w celach dowodowych.
Jeśli chodzi o wniosek o rezygnacje z urlopu- masz jakieś potwierdzenie otrzymania zgody od pracodawcy czy zachowałaś termin 30 dniowy?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jak nic się nie należy?
Jeśli podwyżka była przed niezdolnością do pracy to powinna zostać uwzględniona- kwestia tego kiedy była/
jeśli natomiast podwyżka jest od 1 grudnia to nie wypływa na zasiłek chorobowy ani macierzynski.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Mam potwierdzenie, podpis i pieczątka dyrekcji. Cały czas kontaktuje się z księgowa przez maila. Tylko ona twierdzi, że mi się nie należy i chce przepisy
 
anonim cytuj
02-12-2022
coli
aby uzyskać zasiłek chorobowy, musi przerwać urlop wychowawczy np. wrócić na jeden dzień do pracy i przedłożyć L-4 pracodawcy
powrót do pracy z urlopu wychowawczego „z dnia na dzień” jest możliwy wyłącznie za zgodą pracodawcy. W przypadku braku takiej zgody powrót jest możliwy po upływie co najmniej 30 dni od dnia zawiadomienia pracodawcy o takim zamiarze.
podstawą do obliczenia zasiłku będzie średnia z 12 miesięcy z okresu, w którym pracowałaś , jeżeli byłaś w czasie ciąży na chorobowym, a następnie od razu był urlop macierzyński i rodzicielski to okres, który będzie brany pod uwagę, to okres 12 miesięcy sprzed daty L-4 z powodu ciąży.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Czy jeśli po tych 30 dniach grudnia wrócę do pracy na kilka dni, żeby móc podpisać te dokumenty to będzie ok?

Z prawnego punktu widzenia, podpisanie aneksu do umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego nie jest zabronione. Warto jednak zwrócić uwagę na ewentualne regulacje wewnętrzne pracodawcy oraz przepisy BHP.

O jaki aneks chodzi?

Aneks zwiększający wynagrodzenie powinien zostać dostarczony przez pracodawcę pracownikowi, niezależnie od obecności pracownika w miejscu pracy, na przykład pocztą.

Wiec nie masz, posiadanie badań medycyny pracy innego pracodawcy to nie badania medycyny pracy pracodawcy do którego chcesz wrócić

Zgodnie z prawem, po powrocie z urlopu wychowawczego, pracodawca ma obowiązek skierować pracownika na badania medycyny pracy. Jeżeli pracownik bywał na zwolnieniach chorobowych powyżej 30 dni, wymagane są również badania kontrolne.

Jeśli przerwałaś urlop wychowawczy a po zakończeniu obecnego zwolnienia LEKARZ go nie przedłuży bo uzna ze nie ma przeciwwskazań do pracy to po prostu wracasz do pracy

Dokładnie. Po zakończeniu zwolnienia lekarskiego i jeżeli nie ma innych przeciwwskazań, powinnaś wrócić do pracy. Jeśli badania medycyny pracy są nieaktualne, pracodawca ma obowiązek skierować pracownika na takie badania.

Czy jeśli nie złożyłabym tego wniosku o rezygnację z urlopu wychowawczego to dostałabym zasiłek?

W trakcie urlopu wychowawczego nie przysługuje zasiłek chorobowy. Jeżeli jednak przerwałaś urlop wychowawczy, należy Ci się zasiłek chorobowy oraz macierzyński.

Przecież aneks możesz podpisać będąc na zwolnieniu lekarskim. Pracodawca może Ci go też przysłać poczta i w ten sam sposób możesz odesłać

Dokładnie. Aneks do umowy o pracę można podpisać będąc na zwolnieniu lekarskim. Brak przeszkód prawnych w tej kwestii.

Na zwolnieniu lekarskim na pewno nie możesz podpisywać dokumentów, które świadczyłyby, że wykonujesz pracę

Podpisywanie aneksu do umowy o pracę nie jest równoznaczne z wykonywaniem pracy. Aneks można podpisać będąc na zwolnieniu lekarskim.

A na jakiej podstawie wyliczane będzie teraz moje wynagrodzenie ?

Jeśli podwyżka wynagrodzenia miała wejść w życie podczas trwania urlopu wychowawczego, a przed podpisaniem aneksu, powinno ono zostać naliczone od dnia wejścia podwyżki w życie, nawet jeśli aneks został podpisany później.

Czyli aneks do umowy dotyczące podwyżki mogę podpisać będąc na zwolnieniu? Czy mogłabym powołać się na jakieś przepisy?

Nie ma konkretnego przepisu, który mówiłby, że pracownik nie może podpisać aneksu do umowy o pracę będąc na zwolnieniu lekarskim. W Kodeksie Pracy nie ma przeszkód do podpisania aneksu w takiej sytuacji.
 
anonim cytuj
08-08-2023
Gdzie złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Fantastic post but I was wanting to know if you could write a litte more on this subject?
I'd be very grateful if you could elaborate a little bit further.
Thanks! Kto placi za upadlosc konsumencka?
 
anonim cytuj
24-08-2023

Sugerowane Tematy

Pytanie odnośnie odziedziczonej części mieszkania.
Mam pytanie odnośnie odziedziczonej części mieszkania. W skrócie , zmarł mi mąż (dzieci brak), odbyła się sprawa o stwierdzenie nabycia spadku, dziedzicze ja, brat i ojciec męża. Sytuacja wygląda tak, że mam 1/6 mieszkania od 4 lat nie byłam w tym miszkaniu bo zamki zostały zmienione. Mieszka tam teść a brat męża ma działalność pod tym adresem. 1. Czy mogę żądać wpuszczenia mnie do mieszkania? 2. Chciałabym aby znieść współwłasność i żeby m...
Czy może grozić mi spłata długów po byłym mężu?
Dobry wieczór Mam pytanie dotyczące długów po byłym mężu. Były mąż nie spłaca tych zobowiązań. Ok 13 lat temu będąc w małżeństwie podpisywałam "coś" podczas zaciągania przez niego kredytu. Nie miałam wówczas dochodu więc była to chyba tylko informacja, o branym przez niego kredycie. Ale nie mam pewności co podpisywałam w banku. Czy jednak mimo to może grozić mi spłata jego zobowiązań z tytułu tego podpisanego kredytu? Lub innych...
student na umowie zlecenie
Witajcie! Pracuję w obecnym miejscu pracy pół roku, ale od tego czasu pracodawca nie zarejestrował mnie w urzędzie (sprawdziłam to na stronie). Pracuję na umowie zlecenie na ponad etat i mam status studenta. Jednak wolałabym nie zmieniać miejsca pracy. Jest to owszem moja praca dorywcza, ale jakiś czas przed rozpoczęciem swojej innej drogi chciałabym tu popracować, szczególnie, że w moim mieście alternatyw ze świecą szukać. ? Będę poruszała ten ...
Darowizna mieszkania za dożywotnią opiekę.
Dzień dobry. Proszę o poradę. Rodzice aktem darowizny chcą przepisać na mnie dom, umową dożywocia. Mam 4-rkę rodzeństwa w tym dwójka niepełnoletnich. Jak to wszystko wygląda od sprawy prawnej?...

Wyszukiwarka