Wynajem mieszkania.

Mam pewien kłopot z umową, której chyba nie potrafię zakwalifikować, czy to zlecenie, czy inne. Otóż jestem właścicielem mieszkania nie wchodzącego w skład majątku wspólnego małżeńskiego, w którym zamieszkiwali moi teście. W związku z rozwodem chciałem je odzyskać. Wyprowadzili się do wynajętego mieszkania ale warunkiem było, że będę dokładał się do czynszu za mieszkanie, które oni wynajmują. Żeby było mało to stwierdzili, że wyprowadzą się tylko jeśli podpiszę umowę o to dokładanie się do czynszu. Treść jej jest taka:

Cytat:
"Zobowiązujemy się do wspólnego spłacania czynszu za wynajem lokalu przy.... którego kwota całkowita czynszu wynosi X. Strony zobowiązują się do co miesięcznego spłacania z podziałem na części całkowitego czynszu co wynosi Y.
Umowa zawarta jest na czas określony, to znaczy do czasu wyprowadzenia się z wynajmowanego lokalu osób wynajmujących."

I teraz pytanie. Czy mogę i jak wypowiedzieć taką umowę?
anonim cytuj
09-12-2023
To umowa między Tobą a byłymi teściami? Umowa najmu tamtego mieszkania jest na kogo?
 
anonim cytuj
09-12-2023
Dlaczego po rozwodzie chcesz płacić za mieszkanie teściów ?
 
anonim cytuj
09-12-2023
Jak dla mnie to zobowiązałeś się do darowizny. Teraz już za późno, bo teściowie się wyprowadzili, ale na Twoim miejscu po prostu eksmitowałbym ich, a jeśli nie chcieliby współpracować, to żądałbym takiego odszkodowania, że odechciałoby im się proponowania takiego układu. Tyle jeśli chodzi o uwagi ode mnie. Co zrobić z taką umową? Chyba będzie lepiej jeśli wypowie się ktoś bardziej kompetentny.
 
anonim cytuj
09-12-2023
Ta umowa o dokladanie się do czynszu wynajmowanego przez nich mieszkania jest między mną, a byłymi tesciami. Umowa najmu mieszkania, do którego się wyprowadzili jest na nich.
 
anonim cytuj
09-12-2023
Na podstawie przedstawionej sytuacji, odnosząc się do pytania dotyczącego możliwości wypowiedzenia umowy o dokładanie się do czynszu za wynajmowane mieszkanie, przedstawiam następującą analizę prawną:

Charakter umowy: Umowa, którą opisujesz, wydaje się być umową cywilnoprawną, gdzie zobowiązałeś się do partycypacji w kosztach czynszu za mieszkanie wynajmowane przez byłych teściów. Nie jest to typowa umowa najmu ani zlecenie, ale raczej umowa o świadczenie (podobna do umowy darowizny), w której zobowiązujesz się do określonych płatności.

Wypowiedzenie umowy: Aby odpowiedzieć na pytanie o możliwość wypowiedzenia takiej umowy, kluczowe jest zrozumienie jej treści i warunków. Jeżeli umowa zawiera postanowienia dotyczące jej wypowiedzenia (np. okres wypowiedzenia, warunki rozwiązania), należy postępować zgodnie z tymi zapisami. Jeśli takie postanowienia są niejasne lub nieobecne, wówczas zasady ogólne Kodeksu cywilnego dotyczące rozwiązania umów będą miały zastosowanie.

Rozwiązanie umowy na czas określony: Umowa została zawarta "do czasu wyprowadzenia się z wynajmowanego lokalu osób wynajmujących". Oznacza to, że umowa może zostać rozwiązana w naturalny sposób, gdy te osoby się wyprowadzą. Jeśli jednak chcesz zakończyć swoje zobowiązania wcześniej, musisz negocjować zmianę warunków umowy lub jej rozwiązanie z byłymi teściami.

Negocjacje i porozumienie: W sytuacji, gdy chcesz zmienić warunki lub rozwiązać umowę, najlepiej jest najpierw spróbować dojść do porozumienia z drugą stroną. W przypadku braku zgody, możesz rozważyć formalne wypowiedzenie umowy, powołując się na jej postanowienia lub zasady ogólne prawa cywilnego.

Potrzeba porady prawnej: Zawsze zaleca się konsultację z prawnikiem, aby dokładnie przeanalizować treść umowy i doradzić w kwestii najlepszych kroków prawnych w Twojej sytuacji.

Podsumowując, możliwość wypowiedzenia umowy zależy od jej konkretnych postanowień i okoliczności. Warto zwrócić uwagę na to, co dokładnie zostało ustalone w umowie i na jakich warunkach można ją zakończyć lub zmienić. W sytuacjach spornych, pomoc prawna może okazać się niezbędna.
 
anonim cytuj
03-01-2024

Sugerowane Tematy

Nieopłacony mandat
witam moze ktos pomoze.w 2013 roku dostalam manad za jazde bez biletu mandat nie zostal oplacony teraz pojawia sie wezwanie od firmy windykacyjnej co robic...
Jak długo archiwizowane są bilingi telefonu stacjonarnego?
Czy ktoś się orientuje, z ilu lat wstecz można wziąć bilingi telefonu stacjonarnego założonego ok. 40 lat temu? I bilingi telefonu komórkowego? Sądownie oczywiście....
Staż
Witam od 21.01 przebywałam na L4 o czym informowałam organizatora i Urzad,niestety musiałam je wydłużyc ze wzg na mobbing w pracy i skorzystać z lekarza specjalisty w ciągu miałam zwolnienie do 8.03 .W lutym dokładnie 6 organizator zrezygnowal z mojego stażu ,wypłata stażu została ja to Pan mówi wstrzymana Pan twierdzi że należy mi się tylko za 5 dni niewiem co dalej ani wypłaty ani nic tylko dostałam pismo że organizator zrezygnowal tego 6.02 c...
Zleceniodawca obciążył stratami pracowników.
Pracowałem na umowę zlecenie rok temu w punkcie sprzedaży detalicznej. Nie otrzymałem zapłaty, ponieważ jedna z pracownic ukradła część towaru ze sklepu (przeciwko niej trwa sprawa karna w sądzie, do części kradzieży się przyznała), a zleceniodawca obciążył stratami pracowników zabierając im pensje. Sprawa trafiła do sądu cywilnego, sąd zasądził od zleceniodawcy na moją rzecz należne wynagrodzenie. Wyrok się uprawomocnił, poinformowałem zleceniod...

Wyszukiwarka