Wezwanie do bycia rodziną zastępczą.

Członek z dalekiej rodziny, ale jednak spokrewniony, napisał list w desperacji, że wskaże mnie jako rodzinę zastępczą dla swojego dziecka (odebrano mu prawa). Myślę, że już dawno to dziecko jest w rodzinie zastępczej, ale chciałabym podpytać o kwestie prawne. Czy może przyjść do mnie wezwanie do stawienia się w sądzie w innym mieście, gdzie ja nawet nie wyrażam na to zgody. Nie chcę się tułać przez pół Polski, bo ktoś sobie wymyślił, że będą rodziną zastępczą dla dziecka, na co zgody nie wyraziłam. Jak sądzicie, nie stresować się, nie odpisywać na listy, czy gdzieś to zgłosić? I czy faktycznie mogą mnie wezwać do sądu?
anonim cytuj
06-11-2023
Jak sądzicie, nie stresować się, nie odpisywać na listy, czy gdzieś to zgłosić? I czy faktycznie mogą mnie wezwać do sądu?

Może być Pani wezwana do sądu jako świadek. Przesłuchanie jako świadka może być jednak prowadzone zdalnie. Sąd może skierować do Pani także pisemne zapytanie czy wyraża Pani zgodę na ustanowienie rodziną zastępczą. Nie zostanie Pani ustanowiona rodziną zastępczą wbrew pani woli.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Tylko, że to dziecko już jest odebrane, a ja nie miałam z nim kontaktu wcześniej, szuka desperacko kogokolwiek, więc żaden ze mnie świadek. Sęk w tym, że nie chcę do żadnego sądu się udawać i nie chcę mieć z tym kimś nic wspólnego. Czy w ogóle można się powołać na mnie i wezwać mnie do sądu?
 
anonim cytuj
06-11-2023
Czy w ogóle można się powołać na mnie i wezwać mnie do sądu?

Jest to postępowanie przed sądem opiekuńczym (nieprocesowe) więc sąd może dopuszczać dowody z urzędu. Tutaj pismo tego krewnego nie jest dla sądu wiążące w żaden sposób, sąd jednak może chcieć przeprowadzić dowód z zeznań dowolnej osoby jeżeli uzna to za potrzebne. I zgoda świadka nie jest sądowi potrzebna. Świadek taki jednak może złożyć wniosek o przesłuchanie go w innym sądzie lub przesłuchanie zdalne. Jak można wywnioskować z treści pani postów to nie została Pani przez sąd wezwana więc jak na razie nie ma Pani ze sprawą "nic wspólnego" i najprawdopodobniej na tym się zakończy - sąd poszuka rodziny zastępczej wśród osób bliżej spokrewnionych, rodzin zastępczych zawodowych lub ostatecznie ustanowi opiekę sprawowaną przez instytucję.
 
anonim cytuj
06-11-2023

Sugerowane Tematy

Sprzedaż mieszkania.
Witam. Chce sprzedać mieszkanie, aby zakupić większe. Właścicielem jestem ja i w drugiej równej części mój małoletni syn . Muszę złożyć wniosek do sądu o pozwolenie na sprzedaż, ale na wniosku jest zapisek, o podaniu nr konta bankowego małoletniego do jego części. W jaki sposób w następnej kolejności mam zakupić nieruchomość z tą częścią syna, czy to znowu oznacza wniosek do sądu? Druga kwestia, to samo mieszkanie jest w stanie do generalnego rem...
praca w swieta w niemczech
Pracuje w Niemczech Jak to wygląda z pracą w niedzielę i święta?? Normalnie pracujesz bo musisz ?Czy należy się za to jakiś dodatek? I czy mozna zwolnić pracownika ma zwolnieniu lekarskim??? W razie czego proszę pytać jak coś nie jasne zaraz odpowiem...
Do kogo należą pieniądze gromadzone na wspólnym koncie?
Zakładamy taką sytuację: Osoba A otrzymuje na wspólne konto wynagrodzenie w wysokości 6000 zł. Osoba B, będąca współwłaścicielem konta otrzymuje na nie wynagrodzenie w wysokości 4000 zł. Osoba A prowadzi niezależnie dodatkowy, osobisty rachunek bankowy, którego jest jedynym właścicielem. Z konta wspólnego co miesiąc przelewa na rachunek osobisty kwotę w wysokości 1000 zł - w ramach tworzenia własnych oszczędności. Właściciele konta w świetle ...
Spis inwentarza.
Zmarła moja mama. Okazało się że spłacała karty kredytowe. Generalnie dużo rzeczy zatajała. Ciężko teraz powiedzieć czy miała jakieś ubezpieczenie prywatne. Czy my jakoś dzieci możemy się dowiedzieć gdzieś co mama posiadała? Czy bank może nam udzielić jakieś informacji ?...

Wyszukiwarka