Rozwiązania stosunku pracy.

Witam mam pytanie odnośnie rozwiązania stosunku pracy. Z racji tego że znalazłem pracę bliżej swojego miejsca zamieszkania, a do obecnej mam 30km. Czy można rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron jednego dnia?????
anonim cytuj
18-10-2023
Można, jeżeli pracodawca wyrazi na to zgodę.
Tak, chce rozwiązać ja jutro, szef o tym wie wcześniej, tylko nad nim czuwa ktoś jeszcze i ta osoba będzie jutro lub w piątek. Czy to przejdzie? Czy jest to możliwe???
Co w razie odmowy? Nie chcę tracić takiej szansy jak praca pod domem.

Rozwiązanie musi podpisać osoba uprawniona.
Ale da się tak zrobić? Jeśli sie zgodzi?
Co w razie odmowy? Różnica jest jak widać praca pod domem albo dojazdy 34km w jedno stronę a mam czas do piątku.

W razie odmowy obowiązuje okres wypowiedzenia. Porozumienie stron jak sama nazwa wskazuje wymaga zgody 2 stron i 2 strony musza się zgodzić na warunki w nim zawarte.
 
anonim cytuj
18-10-2023
Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron jest jednym z dopuszczalnych sposobów zakończenia stosunku pracy zgodnie z Kodeksem pracy. Wskazuje na to art. 33 § 1 Kodeksu pracy. Istotą takiego rozwiązania jest to, że obie strony - zarówno pracownik, jak i pracodawca - zgadzają się na zakończenie współpracy.

Tak, chce rozwiązać ja jutro, szef o tym wie wcześniej, tylko nad nim czuwa ktoś jeszcze i ta osoba będzie jutro lub w piątek. Czy to przejdzie? Czy jest to możliwe???


Po pierwsze, jeśli obie strony (tj. pracownik i pracodawca) wyrażą zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, można ją rozwiązać z dnia na dzień. Jednakże ważne jest, by rozwiązanie to zostało podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentowania pracodawcy, czyli kogoś, kto posiada takie kompetencje w świetle prawa lub wewnętrznych regulacji firmy.

Co w razie odmowy? Różnica jest jak widać praca pod domem albo dojazdy 34km w jedno stronę a mam czas do piątku.


Po drugie, jeśli pracodawca odmówi rozwiązania umowy za porozumieniem stron, pracownik musi stosować się do warunków określonych w umowie o pracę oraz w Kodeksie pracy. W przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony, okres wypowiedzenia wynosi od 2 tygodni do 3 miesięcy, w zależności od stażu pracy u danego pracodawcy (zgodnie z art. 36 Kodeksu pracy). Jeśli jednak okres wypowiedzenia byłby problematyczny w kontekście nowej pracy, pracownik może próbować negocjować z pracodawcą krótszy okres lub inne warunki rozwiązania umowy.

W każdym przypadku decyzja o sposobie rozwiązania umowy leży w gestii obu stron. Ważne jest jednak, aby zachować wszelkie formalności prawne i pamiętać o przysługujących sobie prawach oraz obowiązkach.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Czy żona może wziąć L4 na dziecko kiedy ja mam zawieszoną działalność gospodarczą
Pytanie o opiekę na dziecko (L4), żona pracuje na umowę o pracę, ja mam zawieszoną działalność gospodarczą (nie jestem zarejestrowany jako bezrobotny), czy w sytuacji gdy dziecko zachoruje to żona może od lekarza wziąć L4 na dziecko? ...
Czy wysłanie jednorazowo osobie trzeciej filmu na którym jest pijany kolega i się wydziera jest karalne ?
Czy wysłanie jednorazowo osobie trzeciej filmu na którym jest pijany kolega i się wydziera jest karalne ? Co jeśli ja wyśle filmik osobie trzeciej a ta rozpowszechni to w internecie ? Też odpowiadam ja jeśli tylko przesłalem go komuś ?...
uregulowanie kontaktów z dzieckiem
Witam, dostałam pismo z Sądu o niejawnym posiedzeniu i rozpatrzeniu sytuacji na czas rozprawy. Z tymczasowego postanowienia Sądu wynika, iż ojciec mojego dziecka może się z nim spotykać dwa razy w tygodniu w miejscu naszego zamieszkania, tutaj mam pytanie; czy jeżeli wiem, że ojciec dziecka regularnie przyjmuje narkotyki i uważam, że tym samym stwarza niebezpieczeństwo dla dziecka, czy za każdym razem, gdy przyjeżdża mogę go prosić o wykonanie te...
Działka z domem otrzymana w darowiźnie.
Witam. Moja babcia (matka mojego taty) w 2020 roku przepisała na mnie jako wnuka swoją działkę i dom stojący na niej. Babcia była jedynym właścicielem tej nieruchomości. Babcia posiada dwójkę swoich dzieci tj. mojego ojca i jego siostrę (moją ciocię). Oprócz działki, którą na mnie przepisała posiadała także inną działkę z domem której właścicielami są babcia, mój tata i ciocia w proporcjach 50%-25%-25%. Babcia zmarła dwa tygodnie temu. Jak rozumi...

Wyszukiwarka