Rozwiązania stosunku pracy.

Witam mam pytanie odnośnie rozwiązania stosunku pracy. Z racji tego że znalazłem pracę bliżej swojego miejsca zamieszkania, a do obecnej mam 30km. Czy można rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron jednego dnia?????
anonim cytuj
18-10-2023
Można, jeżeli pracodawca wyrazi na to zgodę.
Tak, chce rozwiązać ja jutro, szef o tym wie wcześniej, tylko nad nim czuwa ktoś jeszcze i ta osoba będzie jutro lub w piątek. Czy to przejdzie? Czy jest to możliwe???
Co w razie odmowy? Nie chcę tracić takiej szansy jak praca pod domem.

Rozwiązanie musi podpisać osoba uprawniona.
Ale da się tak zrobić? Jeśli sie zgodzi?
Co w razie odmowy? Różnica jest jak widać praca pod domem albo dojazdy 34km w jedno stronę a mam czas do piątku.

W razie odmowy obowiązuje okres wypowiedzenia. Porozumienie stron jak sama nazwa wskazuje wymaga zgody 2 stron i 2 strony musza się zgodzić na warunki w nim zawarte.
 
anonim cytuj
18-10-2023
Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron jest jednym z dopuszczalnych sposobów zakończenia stosunku pracy zgodnie z Kodeksem pracy. Wskazuje na to art. 33 § 1 Kodeksu pracy. Istotą takiego rozwiązania jest to, że obie strony - zarówno pracownik, jak i pracodawca - zgadzają się na zakończenie współpracy.

Tak, chce rozwiązać ja jutro, szef o tym wie wcześniej, tylko nad nim czuwa ktoś jeszcze i ta osoba będzie jutro lub w piątek. Czy to przejdzie? Czy jest to możliwe???


Po pierwsze, jeśli obie strony (tj. pracownik i pracodawca) wyrażą zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, można ją rozwiązać z dnia na dzień. Jednakże ważne jest, by rozwiązanie to zostało podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentowania pracodawcy, czyli kogoś, kto posiada takie kompetencje w świetle prawa lub wewnętrznych regulacji firmy.

Co w razie odmowy? Różnica jest jak widać praca pod domem albo dojazdy 34km w jedno stronę a mam czas do piątku.


Po drugie, jeśli pracodawca odmówi rozwiązania umowy za porozumieniem stron, pracownik musi stosować się do warunków określonych w umowie o pracę oraz w Kodeksie pracy. W przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony, okres wypowiedzenia wynosi od 2 tygodni do 3 miesięcy, w zależności od stażu pracy u danego pracodawcy (zgodnie z art. 36 Kodeksu pracy). Jeśli jednak okres wypowiedzenia byłby problematyczny w kontekście nowej pracy, pracownik może próbować negocjować z pracodawcą krótszy okres lub inne warunki rozwiązania umowy.

W każdym przypadku decyzja o sposobie rozwiązania umowy leży w gestii obu stron. Ważne jest jednak, aby zachować wszelkie formalności prawne i pamiętać o przysługujących sobie prawach oraz obowiązkach.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Umowa zlecenie / umowa o pracę / ciąża.
Witam, mam pytanie od końca maja do końca lipca pracowałam na umowę zlecenie (co miesiąc nowa umowa) od sierpnia pracuje na Umowę o pracę (czas nieokreślony). Wszystkie umowy w jednej firmie. Ostatnio dowiedziałam się że jestem w ciąży. Jak wygląda sprawa ze zwolnieniem? Muszę przepracować 90 dni aby mieć płatne l4? ...
Czy moja dwumiesięczna córka może ubiegać się o zachowek po zmarłej babci?
Moja mama zmarła, przed śmiercią napisała testament, w którym podzieliła mieszkanie na 1/3 dla mnie i po 1/3 dla dwójki kuzynów<siostry mojej mamy> Czy moja córka, która urodziła się dwa miesiące po śmierci mamy może ubiegać się o zachowek od tych kuzynów jak ja żyje?...
Darowizna
Dzień dobry. Potrzebuję pomocy. Mąż dostał w darowiźnie działkę przed ślubem. Po ślubie rozpoczęliśmy na niej budowę domu, która nadal trwa. Wiadomo podczas budowy koszta są ogromne, dlatego sprzedałam swoje mieszkanie, by fundusze przeznaczyć na ten cel. Ufam mężowi, ale różne historie dzieją się w życiu, dlatego obydwoje podjęliśmy decyzję o przepisaniu działki na współwłasność. Nie wiem tylko jak ugryźć temat i jak oszacować wartość (czy dodać...
Mieszkanie po babci przepisane na wnuczkę, czy pozostali wnuczkowie mają prawo do zachowku po babci?
Witam. Zmarła babcia. Kilka lat przed śmiercią przepisała mieszkanie na wnuczkę. Czy w takiej sytuacji pozostali wnuczkowie mają prawo do zachowku po Babci?...

Wyszukiwarka