Rozwiązania stosunku pracy.

Witam mam pytanie odnośnie rozwiązania stosunku pracy. Z racji tego że znalazłem pracę bliżej swojego miejsca zamieszkania, a do obecnej mam 30km. Czy można rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron jednego dnia?????
anonim cytuj
18-10-2023
Można, jeżeli pracodawca wyrazi na to zgodę.
Tak, chce rozwiązać ja jutro, szef o tym wie wcześniej, tylko nad nim czuwa ktoś jeszcze i ta osoba będzie jutro lub w piątek. Czy to przejdzie? Czy jest to możliwe???
Co w razie odmowy? Nie chcę tracić takiej szansy jak praca pod domem.

Rozwiązanie musi podpisać osoba uprawniona.
Ale da się tak zrobić? Jeśli sie zgodzi?
Co w razie odmowy? Różnica jest jak widać praca pod domem albo dojazdy 34km w jedno stronę a mam czas do piątku.

W razie odmowy obowiązuje okres wypowiedzenia. Porozumienie stron jak sama nazwa wskazuje wymaga zgody 2 stron i 2 strony musza się zgodzić na warunki w nim zawarte.
 
anonim cytuj
18-10-2023
Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron jest jednym z dopuszczalnych sposobów zakończenia stosunku pracy zgodnie z Kodeksem pracy. Wskazuje na to art. 33 § 1 Kodeksu pracy. Istotą takiego rozwiązania jest to, że obie strony - zarówno pracownik, jak i pracodawca - zgadzają się na zakończenie współpracy.

Tak, chce rozwiązać ja jutro, szef o tym wie wcześniej, tylko nad nim czuwa ktoś jeszcze i ta osoba będzie jutro lub w piątek. Czy to przejdzie? Czy jest to możliwe???


Po pierwsze, jeśli obie strony (tj. pracownik i pracodawca) wyrażą zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, można ją rozwiązać z dnia na dzień. Jednakże ważne jest, by rozwiązanie to zostało podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentowania pracodawcy, czyli kogoś, kto posiada takie kompetencje w świetle prawa lub wewnętrznych regulacji firmy.

Co w razie odmowy? Różnica jest jak widać praca pod domem albo dojazdy 34km w jedno stronę a mam czas do piątku.


Po drugie, jeśli pracodawca odmówi rozwiązania umowy za porozumieniem stron, pracownik musi stosować się do warunków określonych w umowie o pracę oraz w Kodeksie pracy. W przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony, okres wypowiedzenia wynosi od 2 tygodni do 3 miesięcy, w zależności od stażu pracy u danego pracodawcy (zgodnie z art. 36 Kodeksu pracy). Jeśli jednak okres wypowiedzenia byłby problematyczny w kontekście nowej pracy, pracownik może próbować negocjować z pracodawcą krótszy okres lub inne warunki rozwiązania umowy.

W każdym przypadku decyzja o sposobie rozwiązania umowy leży w gestii obu stron. Ważne jest jednak, aby zachować wszelkie formalności prawne i pamiętać o przysługujących sobie prawach oraz obowiązkach.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

W czyjej obecności powinien zostać otwarty testament jeśli przechowuje go osoba prywatna?
Witam, w czyjej obecności powinien zostać otwarty testament jeśli przechowuje go osoba prywatna? Czy to powinien być notariusz czy sąd a może wystarczy ta osoba która przechowuje testament?...
Czy przysługują mi 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem czy 1?
Dzień dobry, mam takie pytanie z zakresu kodeksu pracy. Otóż od czerwca pracuje na umowę o pracę. Czy przysługują mi 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem czy 1? Szefowa powiedziała, że przysługuje mi jeden ponieważ zaczęłam pracę w czerwcu, że 1 dzień to jest jakby na pół roku i drugi na drugie półrocze ? Czy to prawda?...
Odszkodowanie za pobyt w szpitalu.
Mam takie pytanie odnośnie pobytu dziecka w szpitalu przebywało na oddziale przez pięć dni czy należy mi się odszkodowanie z ubezpieczenia bądź Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego(KRUS) ?,dodam że dziecko nie uległo wypadkowi tylko było chore....
Wezwanie do zapłaty.
Witam 2 lata temu robiłam remont i dziś dostałam wezwanie do zapłaty po dokładnie 2latach i 3 miesiącach z pobliskiego sklepu z materiałami budowalnymi wezwanie do zapłaty na kwotę 480 zł +odsetki 120 zł. Akurat się tak składa ze wszystkie fv i rachunki mam bo robiłam generalny remont. Fv nie była oczywiście brana na firmę i jak w normalnym sklepie zawsze płaciłam karta lub gotowa i w tym wypadku był to gotówka. Na fv widnieje płatność gotówka, ...

Wyszukiwarka