Dozór elektroniczny.

Mam pytanie mój mąż ma jutro rozprawę na dozór elektroniczny. Gdy wyrok zapada pozytywnie. To co się potem dzieje. Czy on wychodzi na wolność. Bo on jest w tym momencie w areszcie śledczym. Za zostało mu półtora miesiąca do końca kary. Proszę mi odpowiedzieć.
anonim cytuj
14-08-2023
Jeśli dostanie zgodę wyjdzie i będzie miał określony czas na kontakt z Centrala SDE, gdzie zostanie poinformowany o terminie montażu nadajnika i urządzenia w domu. Nie wiem jak to jest po wyjściu ile będzie miał na to czasu. Bo jeśli jest się jeszcze na wolności i dostanie się zgodę na SDE to od opuszczenia sali sądowej jest 24 godziny na kontakt z Centrala SDE. I montują maksymalnie w ciągu 72 godzin. Nie wolno się spóźnić z tym telefonem nawet o minutę bo wtedy zgoda na SDE straci moc.
 
anonim cytuj
14-08-2023
Mam pytanie mój mąż ma jutro rozprawę na dozór elektroniczny. Gdy wyrok zapada pozytywnie. To co się potem dzieje. Czy on wychodzi na wolność. Bo on jest w tym momencie w areszcie śledczym.


Zgodnie z polskim prawem, jeżeli sąd zadecyduje o zamianie kary pozbawienia wolności na dozór elektroniczny (SDE), osoba skazana będzie miała możliwość opuszczenia aresztu śledczego i odbywania reszty kary w domu z nadzorem urządzenia kontrolującego.

Jeśli dostanie zgodę wyjdzie i będzie miał określony czas na kontakt z Centrala SDE, gdzie zostanie poinformowany o terminie montażu nadajnika i urządzenia w domu. Nie wiem jak to jest po wyjściu ile będzie miał na to czasu. Bo jeśli jest się jeszcze na wolności i dostanie się zgodę na SDE to od opuszczenia sali sądowej jest 24 godziny na kontakt z Centrala SDE.


Osoby, które są w areszcie śledczym i dostają zgodę na SDE, również muszą kontaktować się z Centralą SDE w określonym terminie, który może różnić się w zależności od konkretnego przypadku. Jednak istotne jest, by nie opóźniać się z tym kontaktem, ponieważ brak terminowego kontaktu z Centralą SDE może skutkować utratą możliwości odbywania kary pod dozorem elektronicznym. Dlatego warto dokładnie zwrócić uwagę na wszelkie terminy podane przez sąd oraz Centralę SDE.

W praktyce, po uzyskaniu zgody na SDE, Centrala SDE jest informowana przez sąd o decyzji i powinna sama się skontaktować z osobą skazaną w celu ustalenia szczegółów montażu urządzenia. Ale oczywiście zawsze warto samemu działać aktywnie i dopytywać o wszelkie niejasności.

Podsumowując, jeżeli mąż otrzyma zgodę na SDE, będzie miał prawo opuścić areszt i dalszą karę odbywać w domu. Ważne jest jednak, aby ściśle przestrzegać terminów i instrukcji udzielonych przez sąd i Centralę SDE, by nie utracić tego przywileju.
 
anonim cytuj
14-08-2023
A co jeśli mąż nie będzie w stanie odebrać telefonu od Centrali SDE, bo będzie w pracy lub coś? Czy to mogą być jakieś problemy? Bo nie chcę, żeby przez jakiś głupi przypadek stracił tę szansę na SDE. Proszę mi odpowiedzieć.
 
anonim cytuj
14-08-2023
A co jeśli nie mamy stacjonarnego telefonu w domu? Czy jest konieczność posiadania takiego, żeby montować to urządzenie SDE? I co w przypadku, gdybyśmy w trakcie tego dozoru musieli zmienić miejsce zamieszkania? Czy to komplikuje cały proces? Proszę o informacje.
 
anonim cytuj
14-08-2023
Nieodpowiedzenie na telefon od Centrali SDE może prowadzić do problemów, zwłaszcza jeśli ostatecznie nie dojdzie do kontaktu w wymaganym czasie. Zgodnie z przepisami, osoba skazana na dozór elektroniczny powinna bez zbędnej zwłoki nawiązać kontakt z Centralą. Najbezpieczniej będzie upewnić się, że mąż podał Centrali SDE wszelkie dostępne numery kontaktowe oraz że jest dostępny w określonym czasie, który został podany przez sąd.

Odpowiedź na Post 5:
Nie ma wymogu posiadania telefonu stacjonarnego w domu w celu montażu urządzenia SDE. W praktyce, urządzenia dozoru elektronicznego są często niezależne od tradycyjnych linii telefonicznych. Jeśli chodzi o zmianę miejsca zamieszkania, w przypadku planowanej zmiany miejsca zamieszkania, Centrala SDE powinna zostać o tym poinformowana z odpowiednim wyprzedzeniem. Zmiana miejsca zamieszkania będzie wymagać ponownego montażu urządzenia w nowym miejscu, ale nie powinna skomplikować procesu dozoru, pod warunkiem że wszystkie procedury są właściwie przestrzegane.
 
anonim cytuj
14-08-2023
Pozytywne postanowienie sądu penitencjarnego o udzieleniu zezwolenia na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE) skutkuje tym, że skazany przestaje odbywać karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym i przechodzi do odbywania jej w warunkach wolnościowych, zgodnie z art. 43la § 1 Kodeksu karnego wykonawczego.

W przypadku gdy skazany przebywa w areszcie śledczym, sąd penitencjarny po wydaniu postanowienia przekazuje je do dyrektora jednostki penitencjarnej, a ten niezwłocznie zawiadamia Centralę Monitorowania Dozoru Elektronicznego. Następnie ustalany jest termin instalacji urządzeń monitorujących i skazany zostaje zwolniony z aresztu — nie wcześniej niż w dniu instalacji urządzeń (art. 43lb § 3 k.k.w.).

Skazany nie ma obowiązku samodzielnie kontaktować się z Centralą SDE. Całość postępowania koordynowana jest przez Centralę i służby penitencjarne. Brak telefonu stacjonarnego nie stanowi przeszkody, ponieważ system SDE oparty jest na technologii GSM lub dedykowanym urządzeniu z modemem mobilnym.

W razie zmiany miejsca zamieszkania, skazany zobowiązany jest do uzyskania uprzedniej zgody sądu penitencjarnego na zmianę miejsca odbywania kary (art. 43la § 6 k.k.w.). Bez takiej zgody każda samowolna zmiana miejsca pobytu jest traktowana jako naruszenie warunków dozoru i może skutkować uchyleniem zezwolenia (art. 43lc § 1 pkt 2 k.k.w.).

Podsumowując: po pozytywnym rozpoznaniu wniosku przez sąd, skazany opuszcza areszt śledczy, montowane są urządzenia monitorujące, a dalsza kara odbywana jest w systemie SDE, z zachowaniem ścisłych warunków określonych w decyzji sądu i przepisach k.k.w.
 
anonim cytuj
04-05-2025

Sugerowane Tematy

Najem okazjonalny
Witam serdecznie, piszę tutaj poniewaz moze juz ktos mial podobne doswiadczenia i może mi poradzić co powinienem zrobić w tej sytuacji. Od ponad czterech lat wynajmuje mieszkania na umowie najmu okazjonalnego. Do tej pory mialem juz trzech lokatorów. Przy dwóch pierwszych nie bylo problemow. Mieszkanie zostało pozostawiane w stanie do posprzątania, lekkiego odświeżenia i mogłem wynająć je dalej. Przy ostatniej kobiecie odebrałem mieszkanie w moc...
Po Decyzji o zmianie imienia
Witam, posiadałem dwa imiona używałem tego drugiego i złożyłem wniosek do urzędu stanu cywilnego o zmianę na te drugie imię jako jedyne i otrzymałem już decyzję o zmianie imienia w profilu zaufanym zaktualizowały mi się dane i mam tylko drugie imię byłem także wyrobić sobie nowy dowód osobisty i co powinienem jeszcze zaaktualizować i ile mam na to czasu? Czy powinienem prawo jazdy? nabycie samochodu? ubezpieczenie OC samochodu? czy jakieś dane zm...
Rozdzielność majątkowa a komornik.
W chwili obecnej moi rodzice nie mają rozdzielności majątkowej. Natomiast okazuje się, że moja matka ma spore długi. Nie jest w stanie ich spłacić. Jednak jest jako żona współwłaścicielem wszystkiego, co rodzice dostali pod dziadkach ze strony ojca. Konkretnie domu i ziemi. Czy sporządzenie intercyzy w tej chwili uchroni przed zajęciem komorniczym ? Jest inny sposób na zabezpieczenie majątku ?...
Co jeśli został przerwany bieg przedawnienia?
Co jeśli został przerwany bieg przedawnienia, jakie dalsze kroki podjąć i co to w ogóle dla mnie oznacza ?...

Wyszukiwarka