Komornik zabrał wynagrodzenie narzeczonej.

Witam, jak w tytule. Piszę do Was w sprawie zajęcia komorniczego pieniędzy mojej narzeczonej. 02.11.2023 wpłynęło moje wynagrodzenie, które nie przekraczało progu minimalnej krajowej. Stety albo niestety jak dla nas na ten sam dzień wpłynęło na moje konto wynagrodzenie mojej narzeczonej. W tym momencie automatycznie zablokowali nam 2200 zł. Po rozmowie z komornikiem ten zadeklarował się, że odblokuje konto i rozłoży mi na raty tylko muszę napisać wniosek o odblokowanie konta i wysłać mu 600 zł jako pierwszą ratę. Pieniążki wysłałem mu przelewem na konto (lepiej na święta wysłać 600 i odzyskać 2200 niż mieć powiedzmy te 800 na koncie). Pismo również wysłałem i to kurierem, aby dotarło szybciej tylko ten uporczywie dostarczał pismo o godz. 18 kiedy kancelaria była już nieczynna. Przez ten czas pieniądze na moim koncie zostały odblokowane i automatycznie wysłane na konto komornika. Zadzwoniłem do niego ponownie i dostałem informacje, że on już wysłał pieniążki do wierzyciela, więc ich nie cofnie i zwróci mi jedynie 300 zł nadwyżki. Oczywiście dostał wpierw informacje, że pieniądze pobrane z mojego konta nie należą do mnie nawet tytuł przelewu jest adresowany na moją kobietę co chciałem mu przedstawić. Zachował się trochę nie fair rozkładając mi dług na raty, a jednocześnie spłacając całe zadłużenie, gdy tylko gotówka wpłynęła na jego konto... Stąd pytanie... Czytałem coś o powództwie ekscydencyjnym, że moja kobieta w terminie do 30 dni od zajęcia może złożyć wniosek do sądu... Oczywiście mam dowody ( wyciągi z historii banku) tylko nie wiemy jak się za to zabrać... Jest jakiś wzór w internecie takiego wniosku? Jak go złożyć? Jakie są koszta takiego powództwa? Nie ukrywam, że koszta szczególnie teraz nas interesują ponieważ wyszło ostatecznie tak, że Pan komornik zostawił nas na święta kompletnie bez pieniędzy. Prosiłbym o jakieś rady jak się za to zabrać.
anonim cytuj
03-11-2023
Konto jest wspólne?
Właśnie w tym rzecz, że nie. Pomimo wszystko z tego co czytałem nie mam obowiązku dopisywać jej do swojego konta, aby mogła odbierać gotówkę na moje konto. ps. aktualizacja. po poinformowaniu komornika, ze mam w planach złożyć sprawę do sądu stwierdził, że odda mi środki tylko musze wysłać mu wyciągi z konta, ze nie pobrał moich pieniędzy, a mojej kobiety
 
anonim cytuj
03-11-2023
Czyli mamy tu do czynienia z depozytem nieprawidłowym.
 
anonim cytuj
03-11-2023

Sugerowane Tematy

Spadek po ojcu.
Pytanie 1) Zmarł ojciec mojego dziecka z którym żyłam w wolnym związku. Który był po rozwodzie z byłą żoną która zmarła. Z tego małżeństwa są dwoje dorosłych dzieci. Czy majątek ojca jest w tej sytuacji do podziału na troje dzieci?. Pytanie 2) Rodzina chce się umówić, że mną na rozmowę w sprawie podziału dużego majątku, mam wziąć z sobą dwa oryginały skrócone aktów urodzenia mojego niepełnoletniego dziecka. Dzieci z pierwszego małżeństwa wyna...
Ślub a próg podatkowy
Moja narzeczona nie pracuje więc nie ma dochodu. Mój dochód roczny przekracza 120 tys. Znajomy doradził mi że jeśli wezmę ślub cywilny w styczniu 2023 to od stycznia 2024 będziemy mieli większy próg podatkowy. Mam pytanie czy jeśli wezmę ślub cywilny w grudniu 2022 to w styczniu 2023 będę miał już większy próg?...
Umowa zlecenie (rezygnacja)
Umowa podpisana na okres 01.10.2020-01.01.2021. W związku z niedogodnościami jakie spotkały mnie w pracy chce zrezygnować z niej. W umowie nie ma nic o wypowiedzeniu. Powiadomiłam zleceniobiorce, że nie pojawię się już w pracy. Czy w związku z niewykonaniem zlecenia ponoszę konsekwencje? Dostałam odpowiedź, że nie mogę tak zrobic, ze nie przyjde do pracy bo ta umowa mnie wiąże prawnie....
Czy najemca powinien płacić podatek od nieruchomości?
Witam, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, wynajmuję lokal od kilku lat, współpraca z właścicielem lokalu układa się w porządku, wszystkie opłaty realizuje terminowo. Kilka dni temu zadzwonił do mnie właściciel lokalu z informacją, że jest niezapłacony podatek od nieruchomości (od kilku lat), nazbierało się tego ok 15 tys., i że ja mam zapłacić i że jest to normalna praktyka. Z tym że to nie jest mój lokal, czy to jest zgodne z prawem...

Wyszukiwarka