Czy Play bez mojej zgody mógł udostępnić moje numery telefonów firmą trzecim??

Play dzieli się swoją bazą numerów z firmami trzecimi?
Dzisiaj miałem dziwną sytuację: do mojej żony zadzwoniła firma, która jak sprawdziłem z necie - spamuje telefonami ze zbiórką na pomoc dzieciom (nie wiem czy oszustwo czy nie - nie wnikam na razie). Zmartwiło mnie jednak to, że pytali o mnie z imienia i nazwiska. Byłem przekonany, że nikt poza Play nie ma prawa wiedzieć, jakie inne numery tel. mam u tego dostawcy. Dzwoniłem do Play a tam powiedziano mi, że może to wynikać ze zgody marketingowej "Komunikacja marketingowa o produktach firm trzecich" której rzekomo kiedyś udzieliłem.
Jeśli nawet, to czy z treści tej zgody wynika, że moja cała pula numerów może być rozdawana na lewo i prawo?
anonim cytuj
22-11-2022
Play oferuje zniżki na abonamenty na ogół to 5 zł / abonament jeśli Klient przy podpisaniu umowy wyrazi zgodę na marketing i to by było właśnie to. W każdej chwili można zgodę cofnąć, wtedy płaci się trochę drożej abonament.
 
anonim cytuj
22-11-2022
Ma pan prawo wycofac zgode....dzwonic do nich lub meila pisac....
 
anonim cytuj
22-11-2022
Dziękuję za odpowiedź. Trochę jestem zaskoczony, że tak daleko jest to posunięte (że Play dzieli się moimi numerami z firmami trzecimi). Nie wynika to ze zgód marketingowych które widzę w panelu. Nie wiem w którym momencie (i czy w ogóle) ktoś mnie o tym informował.
 
anonim cytuj
23-11-2022
Play dzieli się swoją bazą numerów z firmami trzecimi?


Sytuacja, w której operator telekomunikacyjny udostępnia dane osobowe, takie jak numery telefonu firmom trzecim, jest regulowana przez prawo polskie, w szczególności przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (nazywane ogólnie RODO).

Po pierwsze, dane osobowe, w tym numery telefonu, mogą być przekazywane firmom trzecim wyłącznie w przypadkach określonych w RODO oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Jednym z podstawowych wymogów jest wyrażenie przez osobę, której dane dotyczą, zgody na takie przetwarzanie.

Dzisiaj miałem dziwną sytuację: do mojej żony zadzwoniła firma, która jak sprawdziłem z necie - spamuje telefonami ze zbiórką na pomoc dzieciom (nie wiem czy oszustwo czy nie - nie wnikam na razie). Zmartwiło mnie jednak to, że pytali o mnie z imienia i nazwiska.


Jeżeli faktycznie udzieliłeś zgody na "Komunikację marketingową o produktach firm trzecich", to operator mógł przekazać Twoje dane osobowe innym podmiotom. Jednak kluczowe jest to, by zakres tej zgody był jasny i precyzyjny oraz żeby została ona udzielona świadomie.

Nie wynika to ze zgód marketingowych które widzę w panelu. Nie wiem w którym momencie (i czy w ogóle) ktoś mnie o tym informował.


RODO nakłada na administratora danych (w tym przypadku Play) obowiązek poinformowania osoby, której dane dotyczą, o zakresie, celu i sposobie przetwarzania tych danych. Jeżeli informacja o udostępnieniu danych firmom trzecim nie była wystarczająco jasna lub nie została w ogóle przekazana, może to stanowić naruszenie przepisów RODO.

Jeśli masz wątpliwości co do prawidłowości udzielonej zgody, masz prawo żądać od operatora dostępu do swoich danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Kończy mi się urlop macierzyński i nie mam możliwości wrócić do pracy. Jak mogę się ubezpieczyć?
Cześć, we wrześniu kończy mi się urlop macierzyński nie mam możliwości wrócić do pracy a umowa rozwiązała się w dniu porodu. Co teraz zrobić żeby być ubezpieczonym i w razie choroby normalnie iść do lekarza czy szpitala? Czy mąż może dołączyć mnie do swojego ubezpieczenia w ZUS on ma umowę na czas nieokreślony. Czy np. Muszę iść się zarejestrować w urzędzie pracy na bezrobocie? Całkowicie zielona jestem proszę o wyrozumiałość i pomoc...
Czy komornik może zająć rozliczenie PIT?
Witam. Jeśli rozliczam się z Urzędem Skarbowym z Pit-11 to czy Komornik może zabrać cała kwotę rozliczenia czy jak to wygląda? Czy ma takie prawo? Nie znam się zbytnio na tym więc stąd to pytanie...
Przywłaszczenie alimentów na dzieci przez osobę nieuprawnioną do odbioru.
Znajoma płaci na dziecko alimenty ustalone przez zabezpieczenie sądowe. Regularnie i zgodnie z zabezpieczeniem przekazem pocztowym, bo tak zażądał ojciec dziecka. Po czym doszło do sytuacji, że w miesiącu czerwcu 2023 alimenty odebrała jego matka. Matka dziecka ma potwierdzenie z poczty ,że przekaz odebrała jego matka on twierdzi, że przekaz trafił do nadawcy. Matka ojca przywłaszczyła alimenty nie przekazując mu tych alimentów. Ojciec dziecka o...
Dzień wolny za pracę w święto.
Praca w systemie RÓWNOWAŻNYM ,okres rozliczeniowy 3 miesięczny (praca zmianowa) Hipotetycznie przyjmijmy sytuację: Ten tydzień pracy rozpoczęty w niedzielę 13 sierpnia zmiana nocna 22-6 poniedziałek 14 sierpnia - oddany dzień wolny za pracę w niedzielę 13 sierp. wtorek 15 sierpień - święto- praca rozpoczynana o 22 -6. Czy za pracę rozpoczynaną w to święto pracodawca musi oddać dzień wolny do końca okresu rozliczeniowego ?...

Wyszukiwarka