Przysposobienie dziecka.

Cześć. Mam do Was pytanie.
Mój mąż stara się o przysposobienie mojej córki (moja córka ma w akcie urodzenia "ojciec nieznany"). Złożyliśmy do sądu odpowiednie pismo o przysposobienie (pełne), była już pierwsza sprawa , na której sąd odroczył sprawę i zgłosił wszystko do ośrodka adopcyjnego gdzie mój mąż , ja i moja córka będziemy wzywani po kolei, a następnie ta pani, która zajmuje się naszą sprawą ma przyjechać na wywiad środowiskowy do naszego domu. Był już u nas kurator w celu wywiadu.
Czy ktoś kiedyś miał taką sytuację? Powiem szczerze, że z tego co czytałam w Google to takie przysposobienie córki żony jest całkiem łatwe, że obywa się właśnie bez ośrodka adopcyjnego.
anonim cytuj
26-10-2023
Niestety coraz częściej zdarzają się sytuację, że rodzice adopcyjni rozwiązują po jakimś czasie przysposobienie dziecka i domniemam, że stąd takie procedury rygorystyczne. Proszę się nie dziwić, najbardziej później cierpią dzieci. Ostrożności nigdy za wiele. Choć pewnie i to nie uchroni adoptowanych dzieci w 100 %.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Mój mąż chce przysposobić moją córkę w sposób pełny nierozwiązany , więc chce jej po prostu dać ojca, którego nigdy nie miała, poza tym moje dziecko zwraca się od ponad 6 lat do niego "tato" i to było mówione w sądzie. A teraz , tak naprawdę nasz los leży w rękach psychologa, który tak naprawdę zawsze będzie mieć swoje zdanie na nasz temat , która wysunie z rozwiązanych (głupich) testów. Dla mnie to nie jest normalne..
 
anonim cytuj
26-10-2023
Mój mąż stara się o przysposobienie mojej córki (moja córka ma w akcie urodzenia "ojciec nieznany").

Zgodnie z polskim prawem, jeśli w akcie urodzenia dziecka figuruje "ojciec nieznany", przysposobienie przez męża biologicznej matki jest możliwe i nie wymaga zgody biologicznego ojca.

W przypadku przysposobienia pełnego, stosunek przysposobionego do rodziny biologicznej ulega przerwaniu (z wyjątkiem stosunku do matki, jeśli dotyczy to przysposobienia przez jej męża), zgodnie z art. 117 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

Wywiad środowiskowy i zaangażowanie ośrodka adopcyjnego to standardowe elementy procedury przysposobienia. Są one konieczne, by weryfikować warunki, w jakich dziecko będzie wychowywane oraz by ocenić zdolności przysposabiających do opieki nad przysposabianym.

Mój mąż chce przysposobić moją córkę w sposób pełny nierozwiązany , więc chce jej po prostu dać ojca, którego nigdy nie miała, poza tym moje dziecko zwraca się od ponad 6 lat do niego "tato" i to było mówione w sądzie.

Stosunek dziecka do przysposabiającego, zwłaszcza w kontekście długotrwałego związku emocjonalnego, jest ważnym argumentem, który sąd będzie miał na uwadze podczas podejmowania decyzji.

Co do kwestii psychologa, to jego rola jest istotna w procesie przysposobienia. Ocena psychologiczna jest niezbędna do pełnej analizy zdolności przysposabiających do opieki nad dzieckiem. Jednak warto pamiętać, że decyzję w tej sprawie podejmuje sąd, a opinia psychologa to jeden z wielu aspektów branych pod uwagę.

Mam nadzieję, że powyższe informacje przyniosą pewność co do postępowania w sprawie przysposobienia.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Przebywam na urlopie wychowawczym i chcę złożyć wypowiedzenie o pracę.
Witam, przebywam obecnie na urlopie wychowawczym, ale chcę złożyć wypowiedzenie o pracę. Czy składam tylko to wypowiedzenie i automatycznie urlop mi się kończy czy muszę jakieś osobne pismo w tej sprawie złożyć?...
Zaciągnięta pożyczka a separacja.
Sytuacja jest taka: Mąż się zadłużył, chce wziąć pożyczkę żeby mu pomóc (ze względu na dzieci ). I teraz chodzi mi o to czy jest taka możliwość zabezpieczenia się prawie np. przez notariusza, żeby spisać jakieś pismo , że w przypadku gdy zechce separacji bądź rozwodu on będzie spłacał pożyczkę którą wzięłam ja, aby mu pomoc. Czy nie ma na to szans? (rozważam na ten moment separacje, ale chce pomóc spłacić żebyśmy z dziećmi mieli spokój)....
Meldunek a długi.
Mam takie zapytanie mieszkam z mama mieszkanie jest na nią od czterech lat mieszka z nami jej partner okazało się że ma mnóstwo długów i komornik go szuka jest zameldowany u nas tymczasowo ?czy może zająć coś z mojego i mamy mieszkania na poczet jej partnera ?nie mają ślubu po prostu mieszka z nami....
Darowizna między małżonkami.
Cześć. Jestem po ślubie 12 lat. Sprzedałam nieruchomość, która była moim majątkiem osobistym (darowizna od rodziców) i chciałabym teraz te pieniądze przeznaczyć na zakup domu. Z różnych powodów jedynym właścicielem i kredytobiorcą będzie mój mąż. Czy mogę mu zrobić przelew z mojego konta na jego bez konsekwencji? I wtedy on może tymi pieniędzmi rozporządzać? Czy - jeśli to jakiś problem, to mogę po prostu wziąć kredyt razem z mężem? W zasadzie pl...

Wyszukiwarka