Rozwód a alimenty na dzieci.

Otóż byłam do ubiegłej soboty w szczęśliwym 13 letnim małżeństwie z którego mamy 2 dzieci (4 i 10 lat). Mąż pod koniec sierpnia poszedł na szkolenie miesięczne do wojska . Po powrocie widziałam że coś jest nie tak i zgadzało się. Stwierdził że poznał tam kobietę w której się zakochał. W ciągu tygodnia kazałam mu się wyprowadzić z domu a on nagle stwierdził że przestał mnie kochać. Chciałam dogadać się z nim w kwestiach finansowych , do 10 oboje dostaniemy wypłaty , mieszkanie oczywiście wynajmowane od zawsze nie posiadamy nic swojego . Ja zarabiam około 2800 a on dostanie około 4-4,3tys. Opłat z mieszkaniem mam około 2800 a gdzie Szkoła przedszkole zakupy itp. Mąż stwierdził że da mi tyle tak żeby jemu wystarczyło na życie a nie mi ... nie mogę złożyć pozwu o rozwód bo minął dopiero tydzień ale czuję że będę musiała złożyć o alimenty bo na pewno da mi tyle że nie będę w stanie się utrzymać , z czego powiedział żebym znalazła sobie tańsze mieszkanie ... ile mam żądać na dzieci? Jaka kwotę powinnam ustalić? Wiem że każda sprawa jest indywidualna . Ja dla siebie nie chce ani grosza tu chodzi o dzieci ...
anonim cytuj
02-10-2023
Nie myśl nawet przez chwilę aby nie wnioskować o alimenty na siebie. Facet rozwalił małżeństwo więc walcz o uznanie jego winy, niech ponosi konsekwencje swoich czynów.
Ja pracuje więc nawet nie pomyślałam o alimentach Dla siebie .. chcę mieć tylko na rachunki , utrzymanie mieszkania na wynajmie i dla dzieci.

ale alimenty nie są dla strony która nie pracuje tylko są w przypadku uznania drugiej osoby za winną jeśli wyniku rozpadu związku doszło do pogorszenia się poziomu życia . Jeśli mąż zostanie uznany za winnego rozpadu małżeństwa to jednak należą ci się alimenty bo twoje życie nie będzie na tym samym poziomie sama będziesz musiała wynająć mieszkanie, opłaty które były dzielone na dwie osoby spadną tylko na ciebie .
 
anonim cytuj
02-10-2023
Jeśli chodzi o alimenty na dzieci, kodeks rodzinny i opiekuńczy (art. 133 § 1) stanowi, że rodzice mają obowiązek utrzymania swoich dzieci, jeśli te nie są zdolne do samodzielnego utrzymania się. O wysokości alimentów decyduje przede wszystkim potrzeba dzieci oraz możliwości zarobkowe i majątkowe rodziców. Gdyby więc mąż odmówił dobrowolnego uczestnictwa w utrzymaniu dzieci, możesz wystąpić na drogę sądową, gdzie sąd zważy zarówno Twoje, jak i męża możliwości finansowe oraz potrzeby dzieci, ustanawiając wysokość alimentów.

W odpowiedzi na Post 2: Co do alimentów dla małżonka, to zgodnie z art. 60 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli rozwód zostanie orzeczony z winy jednego z małżonków, małżonek, który nie był winien rozkładu pożycia małżeńskiego, może żądać od drugiego małżonka alimentów, jeżeli jest w potrzebie. "W potrzebie" jest osoba, która nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie. Natomiast kwestia winy w rozwodzie oraz pojęcie „pogorszenia się poziomu życia” nie są jednoznacznie i bezpośrednio powiązane w polskim prawie rodzinnym. Co więcej, zgodnie z orzecznictwem, nawet jeśli winnym rozpadu małżeństwa jest jeden z małżonków, nie wpływa to bezpośrednio na obowiązek alimentacyjny wobec drugiego małżonka.

Jest to oczywiście bardzo ogólnikowe podejście i rzeczywistość może różnić się w zależności od konkretnej sytuacji, m.in. od obu małżonków, ich stosunków majątkowych, zarobkowych czy też relacji z dziećmi. Konieczne jest dogłębne zrozumienie wszystkich okoliczności sprawy, aby móc dokładnie ocenić sytuację prawną i możliwe opcje prawne. Dlatego zalecam uzyskanie porady prawnej u specjalisty, który będzie miał dostęp do wszystkich informacji i dokumentów, nawet jeśli nie chcesz tego słyszeć. To jest ważne.
 
anonim cytuj
06-10-2023

Sugerowane Tematy

Współwłasność.
Jesteśmy para jednopłciową, partnerka odziedziczyła działkę, na której chcemy razem budować dom. Chcemy żeby zarówno działka i przyszły dom były wspólne na wzór małżeńskiej wspólnoty majątkowej. Jak do tego podejść, żeby było najkorzystniej? Darowizna połowy? Współwłasność? Założenie spółki (wiem, że to może brzmieć śmiesznie ale rozpatrujemy różne opcje)?...
Jak uzyskać uzasadnienie wyroku po latach ?
Jak uzyskać wgląd do akt do wyroku który już zapadł? Chodzi o uzyskanie uzasadnienia wyroku....
Niezdolność do pracy, a wypowiedzenie.
Jestem zatrudniona na UP na czas nieokreślony, będąc na wychowawczym uległam wypadkowi, odbyła się operacja ale niestety ręka jest niesprawna, czy dobrze rozumiem, że w przypadku powrotu do pracy i nie uzyskania zgody lekarza medycyny pracy, pracodawca może dać mi wypowiedzenie ( ze zwolnieniem że świadczenia pracy-ponieważ nie jest w stanie mi zapewnić innego stanowiska )? Co się dzieje w tym wypadku z urlopem, będzie kazał go najpierw wykorzys...
brak testamentu
Jedyna corka zmarlego ojca. Nie zostawil testamentu. Kto dziedziczy spadek skoro jest jeszcze jego zona (brak wspolnych dzieci) dodam ze nie jest moją mamą....

Wyszukiwarka