Egzekucja komornicza.

Dostałam sądowy nakaz zapłaty (sprawa dotyczyła niezwróconej pożyczki od osoby prywatnej. Udało mi się w ratach spłacić 1500 zł, zostało drugie tyle do spłacenia. W tym miesiącu nie miałam środków na czas i wierzyciel nie zgodził się na przesunięcie wpłaty. Dostałam informację, że w dniu jutrzejszym składa wniosek do komornika o rozpoczęcie egzekucji komorniczej.
Nie mam skąd na dziś wziąć tych pieniędzy, stąd moje pytania:
1. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, zameldowana Jestem w innym miejscu. Gdzie przyjdzie komornik i czy jest szansa, że pojawi się w domu rodziców i tym samym oni dowiedzą się o moim problemie? (na dokumentach sądowych jest adres wyjemowanego mieszkania)
2. Co komornik może zabrać? Większość rzeczy tutaj nie należy do mnie. Nie mam żadnych wartościowych dóbr materialnych ani sprzętów. Czy zabiera on takie rzeczy jak ubrania?
3. Straciłam pracę. Nie mam już wpływów na konto, co w takiej sytuacji?
4. Błagałam tą osobę o kilka dni, bo rozmawiałam z osobą z rodziny która zapewniła mi pomoc w ciągu dwóch dni, jednak wierzyciel jest nieugięty.
5. Czy jeśli złoży on wniosek do komornika jutro, to jutro już zajmą mi rachunek bankowy? Ile to trwa? Czy jeśli w czwartek wpłacę tę pieniądze to sprawa będzie zamknięta?
anonim cytuj
29-09-2023
1. Co do zasady, to komornik nie szuka dłużnika tylko jego majątku. Korespondencję komornik będzie wysyłał na adres wskazany przez wierzyciela we wniosku.
2. Komornik nic nie zabiera. Może zająć majątek który jest twoją własnością i który przedstawia jakąś wartość. Używanych ubrań nie zajmuje.
3. A co ma być. Nie może zaspokoić wierzyciela z wynagrodzenia czy środków z rachunku bankowego, to będzie szukał innych możliwości o ile zleci mu wierzyciel. Koszty postępowania i tak obciążą ciebie.
5. To wie tylko komornik. Teoretycznie to możliwe. W praktyce wątpliwe. Zajęcie odbywa się drogą elektroniczną.
Czy jeśli w czwartek wpłacę tę pieniądze to sprawa będzie zamknięta?

Prócz należności głównej i odsetek o ile zostały zasądzone, pozostaną do spłaty koszty egzekucji i zaliczka wpłacona przez wierzyciela. Odbieraj pisma od komornika. Z nich będzie wszystko wynikało w tym wysokość opłat. Po zapłacie komornik umorzy egzekucję. Ty otrzymasz postanowienie w tej sprawie.
 
anonim cytuj
29-09-2023
A co w sytuacji, gdy ja żadnego majątku nie mam? Nie mam zapisanych na mnie nieruchomości, nawet telefon spłaca mój tato. W wynajmowanym mieszkaniu moja jest tylko szafa, nie ma tu tv ani innych ważnych sprzętów (wszystkie meble oraz sprzęty należące do właściciela mieszkania są uwzględnione w umowie najmu).
I jakie inne czynności może zlecić wierzyciel? By ścigać za mój dług moją rodzinę?
 
anonim cytuj
29-09-2023
Jeśli egzekucja okaże się nieskuteczna ze względu na brak majątku dłużnika, to z czasem dojdzie do jej umorzenia (umorzenia postępowania, nie długu). Wierzyciel zyska tyle, ze skutecznie przerwał bieg przedawnienia. Tobie pozostaną do zapłaty należności wynikające z tytułu na podstawie którego komornik prowadzi egzekucję + koszty obecnej egzekucji i przyszłych.
I jakie inne czynności może zlecić wierzyciel?

O to spytaj samego wierzyciela. W każdym razie za spłatę długu odpowiadasz całym swoim majątkiem.
nawet telefon spłaca mój tato.

Nie ma znaczenia kto spłaca, tylko czyją jest własnością. Jeśli komornik zajmie ten telefon, to tato będzie musiał wykazać przed komornikiem iż należy on do niego. Komornik powinien zwolnić z zajęcia. I tak jest z każdą ruchomością.
 
anonim cytuj
29-09-2023

Sugerowane Tematy

Zwrot za rezerwację anulowaną bez podania przyczyny (bon turystyczny), co powinno zawierać ponaglenie do zwrotu zaliczki?
Dzień dobry, W zeszłym roku zrobiłam rezerwacje w ośrodku wczasowym płacąc bonem turystycznym ( 500zl). Z rezerwacji mogłam zrezygnować do końca lutego i liczyć na 100% zwrot zaliczki. Dzień przed końcem czasu, który regulaminowo kończył się na koniec lutego dostałam maile ze rezerwacja została anulowana bez podania przyczyny przez ośrodek. Mimo tygodniowych prób skontaktowania się z ośrodkiem mailowo i telefonicznie zmuszona byłam zrobić rezer...
Ojciec nie chce płacić alimentów na niepełnosprawne dziecko.
Ojciec nie chce płacić alimentów na dziecko (niepełnosprawne) bo twierdzi że przecież mam 500+, świadczenia, zasiłki i pieniądze na subkoncie w fundacji na leczenie dziecka. Twierdzi ze mam lepsze dochody niż on i wręcz to ja powinnam mu dokładać pieniądze. Zaznaczę ze do zbiórki na leczenie się nie przyczynił twierdząc ze nie potrafi udostępnić postu. Czy ojciec dziecka ma prawo nie płacić alimentów jeżeli w rzeczywistości ja dostaje większe pi...
Czy wysłanie jednorazowo osobie trzeciej filmu na którym jest pijany kolega i się wydziera jest karalne ?
Czy wysłanie jednorazowo osobie trzeciej filmu na którym jest pijany kolega i się wydziera jest karalne ? Co jeśli ja wyśle filmik osobie trzeciej a ta rozpowszechni to w internecie ? Też odpowiadam ja jeśli tylko przesłalem go komuś ?...
Odebranie praw rodzicielskich.
Jeśli zostaną prawa rodzicielskie zabrane, to kiedy można pisać do sądu o przywrócenie władzy? Obecnie dzieci w domu dziecka. Czy będzie można je odwiedzać bardzo proszę o dobre rady ....

Wyszukiwarka