Egzekucja komornicza.

Dostałam sądowy nakaz zapłaty (sprawa dotyczyła niezwróconej pożyczki od osoby prywatnej. Udało mi się w ratach spłacić 1500 zł, zostało drugie tyle do spłacenia. W tym miesiącu nie miałam środków na czas i wierzyciel nie zgodził się na przesunięcie wpłaty. Dostałam informację, że w dniu jutrzejszym składa wniosek do komornika o rozpoczęcie egzekucji komorniczej.
Nie mam skąd na dziś wziąć tych pieniędzy, stąd moje pytania:
1. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, zameldowana Jestem w innym miejscu. Gdzie przyjdzie komornik i czy jest szansa, że pojawi się w domu rodziców i tym samym oni dowiedzą się o moim problemie? (na dokumentach sądowych jest adres wyjemowanego mieszkania)
2. Co komornik może zabrać? Większość rzeczy tutaj nie należy do mnie. Nie mam żadnych wartościowych dóbr materialnych ani sprzętów. Czy zabiera on takie rzeczy jak ubrania?
3. Straciłam pracę. Nie mam już wpływów na konto, co w takiej sytuacji?
4. Błagałam tą osobę o kilka dni, bo rozmawiałam z osobą z rodziny która zapewniła mi pomoc w ciągu dwóch dni, jednak wierzyciel jest nieugięty.
5. Czy jeśli złoży on wniosek do komornika jutro, to jutro już zajmą mi rachunek bankowy? Ile to trwa? Czy jeśli w czwartek wpłacę tę pieniądze to sprawa będzie zamknięta?
anonim cytuj
29-09-2023
1. Co do zasady, to komornik nie szuka dłużnika tylko jego majątku. Korespondencję komornik będzie wysyłał na adres wskazany przez wierzyciela we wniosku.
2. Komornik nic nie zabiera. Może zająć majątek który jest twoją własnością i który przedstawia jakąś wartość. Używanych ubrań nie zajmuje.
3. A co ma być. Nie może zaspokoić wierzyciela z wynagrodzenia czy środków z rachunku bankowego, to będzie szukał innych możliwości o ile zleci mu wierzyciel. Koszty postępowania i tak obciążą ciebie.
5. To wie tylko komornik. Teoretycznie to możliwe. W praktyce wątpliwe. Zajęcie odbywa się drogą elektroniczną.
Czy jeśli w czwartek wpłacę tę pieniądze to sprawa będzie zamknięta?

Prócz należności głównej i odsetek o ile zostały zasądzone, pozostaną do spłaty koszty egzekucji i zaliczka wpłacona przez wierzyciela. Odbieraj pisma od komornika. Z nich będzie wszystko wynikało w tym wysokość opłat. Po zapłacie komornik umorzy egzekucję. Ty otrzymasz postanowienie w tej sprawie.
 
anonim cytuj
29-09-2023
A co w sytuacji, gdy ja żadnego majątku nie mam? Nie mam zapisanych na mnie nieruchomości, nawet telefon spłaca mój tato. W wynajmowanym mieszkaniu moja jest tylko szafa, nie ma tu tv ani innych ważnych sprzętów (wszystkie meble oraz sprzęty należące do właściciela mieszkania są uwzględnione w umowie najmu).
I jakie inne czynności może zlecić wierzyciel? By ścigać za mój dług moją rodzinę?
 
anonim cytuj
29-09-2023
Jeśli egzekucja okaże się nieskuteczna ze względu na brak majątku dłużnika, to z czasem dojdzie do jej umorzenia (umorzenia postępowania, nie długu). Wierzyciel zyska tyle, ze skutecznie przerwał bieg przedawnienia. Tobie pozostaną do zapłaty należności wynikające z tytułu na podstawie którego komornik prowadzi egzekucję + koszty obecnej egzekucji i przyszłych.
I jakie inne czynności może zlecić wierzyciel?

O to spytaj samego wierzyciela. W każdym razie za spłatę długu odpowiadasz całym swoim majątkiem.
nawet telefon spłaca mój tato.

Nie ma znaczenia kto spłaca, tylko czyją jest własnością. Jeśli komornik zajmie ten telefon, to tato będzie musiał wykazać przed komornikiem iż należy on do niego. Komornik powinien zwolnić z zajęcia. I tak jest z każdą ruchomością.
 
anonim cytuj
29-09-2023

Sugerowane Tematy

Dzierżawa a zasiedzenie.
Witam, ponad 20 lat temu kupiłem 50% udziałów w domu z działką. Inni współwłaściciele nie żyją i nikt nie przeprowadził do tej pory postępowania spadkowego. Chciałbym oddać część działki w dzierżawę sąsiadowi (on odda mi część swojej - tak będzie nam wygodniej bo działki są wąskie i długie). Czy ta dzierżawa wpłynie na możliwość zasiedzenia przeze mnie nieruchomości za 9 lat? Czy to, że z działki będzie korzystał sąsiad nie spowoduje przerwania b...
Pracodawca każe codziennie przychodzić do pracy 15 minut przed otwarciem.Czy pracodawca może tak robić? Jeżeli nie to co powiedzieć pracodawcy?
Umowa o pracę, pełny etat. Pracodawca każe codziennie przychodzić do pracy 15 minut przed otwarciem sklepu. Sprawdza na kamerach, czy każdy pracownik przyszedł punktualnie, minuta spóźnienia oznacza karę 100zł. Nieważne, że sklep został otwarty punktualnie. Z tego względu każdy pracownik codziennie pracuje 8h 15min. 15min nie są dodatkowo płatne. Czy pracodawca może tak robić? Jeżeli nie to co powiedzieć pracodawcy? ...
Zwolnienie dyscyplinarne a L4.
Ogólnie mam w pracy straszny mobbing i szef wyzywa pracowników jak chce. (Dobrze, że to się wreszcie skończy bo nie zamierzam tam wracać). Jestem na kierowniczym stanowisku. Wczoraj trafiło na mnie i szef mocno krzyczał za jakąś błahostkę, a że choruję na nadciśnienie to zrobiło mi się słabo i pojechałem do lekarza i dostałem L4. Poinformowałem SMS swojego przełożonego od razu, że opuszczam prace bo źle się czuje i nie dam rady w takich warunkach...
Odrzucenie spadku a postanowienie
Dobry wieczór, odrzuciłam spadek po zmarłej Mamie,wraz z dziećmi zrzekłam się przed sądem i zakończyłam sprawę u notariusza. Dostałam pismo o postanowienia jako uczestnika nabycia spadku w sprawie długu bankowego, i w doręczeniu pisze że mam tydzień od daty otrzymania odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem na zażalenie i piszą że w ciągu 14 dni mam dołączyć akty urodzenia zgonu i małżeństwa rodziców i dziadków. Czy gdy zrzekłam się spadku muszę w...

Wyszukiwarka