Czy będą konsekwencje z tego ze najemca będzie wnioskował o dodatek mieszkaniowy?

Jestem wynajmującą mieszkanie i osoba, która je wynajmuje, czyli najemca zapytał mnie, czy nie będzie problemu, jeśli podczas najmu zgłosi wniosek do urzędu miasta i otrzyma dodatek mieszkaniowy do czynszu? Czy ja jako wynajmująca nie poniosę z tego powodu żadnych konsekwencji? Czy ja będę musiała składać do urzędu jakieś dokumenty? Co miesiąc odprowadzam podatek od wynajmu. Czy taki dodatek mieszkaniowy wpływa w jakikolwiek sposób na ten podatek? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
anonim cytuj
22-11-2022
Wynajmuje pani legalnie najemca ma prawo zlożyć wniosek o dodatek nawet nie mając zgody właściciela, bo to w niczym nie koliduje i nie wpływa na podatek, który właściciel opłaca wystarczy umowa najmu
 
anonim cytuj
22-11-2022
W momencie otrzymania decyzji najemca płaci pani tyle mniej ile dopłaca miasto. Pieniądze bezpośrednio dostaje administracja/społdzielnia
 
anonim cytuj
23-11-2022
O dodatek mieszkaniowy starają się osoby z niskimi dochodami i jak nazwa wskazuje jest to dopłatą do czynszu. To nie są pieniążki do ręki tylko np. do spółdzielni jako opłata czynszu. Przyznanie dodatku ma wiele czynników i w zasadzie trudno go otrzymać.
 
anonim cytuj
23-11-2022
Nie trudno go otrzymać i nie jest to tylko dla osób z niskim dochodem
 
anonim cytuj
23-11-2022
W dodatku mieszkaniowym jest próg dochodowy, liczba osób przypadająca na 1m2jesli jest nadmetraż to nie przysługuje. osoba z niepełnosprawnością może mieć większy metraż. tak jak napisałam jest wiele czynników które wskazują na jego przyznanie bądź odmowę
 
anonim cytuj
23-11-2022
O dodatek mieszkaniowy starają się osoby z niskimi dochodami i jak nazwa wskazuje jest to dopłatą do czynszu. To nie są pieniążki do ręki tylko np. do spółdzielni jako opłata czynszu. Przyznanie dodatku ma wiele czynników i w zasadzie trudno go otrzymać.
 
anonim cytuj
24-11-2022
Wniosek o dodatek mieszkaniowy składa najemca na podstawie umowy najmu z właścicielem, nic pani z tego tytułu nie grozi.Najemcy albo go przyznają, albo nie, jeśli tak, to kwota przyznana będzie wpływać bezpośrednio do zarządcy i o tę kwotę mniej zapłacą czynszu.
 
anonim cytuj
24-11-2022

Sugerowane Tematy

Pozew o uchylenie alimentów
Dzień dobry, Proszę o poradę. Płacę alimenty na syna, który właśnie skończył 24 lata. Blisko trzy lata temu przerwał studia i rozpoczął pracę. Syn mieszka z matką. Chcę złożyć pozew o uchylenie alimentów, jednak nie mam zaświadczenia o dochodach syna i tym samym nie mogę udowodnić, że może samodzielnie się już utrzymywać. Czy jest to konieczne do złożenia pozwu ?...
Celowo doprowadzony do zadłużenia alimentacyjnego.
Witam Sąd przyznał byłej partnerce alimenty na najmłodszą z naszej trójki dzieci w wysokości 500zł celowo doprowadziła mnie do zadłużenia nie podając adresu zamieszkania i odmawiając podania numeru konta bankowego. Po czym zgłosiła sprawę o uchylaniu się od alimentów, zapoznając się z aktami sprawy na komisariacie znalazłem w aktach adres i poszły przekazem pocztowym pierwsze alimenty po czym w kolejnych 3 miesiącach kolejne ostatniego 4 miesią...
Wezwanie przedegzekucyjne.
Dzisiaj ze skrzynki wyjąłem kopertę z pismem od ZTM Warszawa pt. "Wezwanie przedegzekucyjne". Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wydany przez Sąd Rejonowy z dnia 2010-08-18. Następnie widnieje kwota zadłużenia na dzień 2023-11-02 oraz standardowo dane do przelewu. Na drugiej stronie w "zestawieniu nieuregulowanych zobowiązań" w polu "data wezwania" wpisano dzień 2009-08-22, a dalej w kolumnie o nazwie "d...
Klient odebrał paczkę (podobno uszkodzoną)
Dzień dobry, Posiadam sklep internetowy z odzieżą. Klient odebrał paczkę za pobraniem i wysłał mi wiadomość, że wysłałam rozpruta sukienkę. Co jest niezgodne z prawdą. Co w takiej sytuacji?...

Wyszukiwarka