Czy notariusz może mnie oszukać?

Planuje kupić mieszkanie od osoby, która ma swojego notariusza (który zajmował się sprawą spadkową tego mieszkania). Czy powinnam się obawiać, że zostanę w jakiś sposób oszukana? Jeśli tak to na co powinnam szczególnie zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy? Chciałam wynająć swojego notariusza, jednak osoba sprzedająca upiera się przy swoim.
anonim cytuj
08-01-2023
Poprosić o projekt aktu notarialnego i następnie skonsultować z Adwokatem.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Zazwyczaj kupujący wybiera notariusza. Ewentualnie poprosić o wzór i skonsultować z prawnikiem.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Obowiązkiem notariusza jest wszystko posprawdzać dla kupującego. Uważam, że taka osoba nie pozwoli sobie na to, aby stracić prawo wykonywania zawodu. Weźmy pod uwagę, że to jest prawnik. Jak kupowałam mieszkanie też sprzedający to załatwiał i żaden problem z tego nie wyniknął. Jak będziesz się lepiej czuć, skonsultuj to z innym prawnikiem.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Notariusz powinien być bezstronny i nie faworyzować żadnej ze stron umowy. Bada tylko czy strony złożyły prawidłowo oświadczenie woli i czy umowa jest zgodna z prawem. Tak naprawdę każdy powinien mieć wcześniej projekt aktu notarialnego do wglądu i możliwość skonsultowania się z adwokatem.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Zwyczajowo notariusza wybiera ta strona, która płaci za akt notarialny i zazwyczaj jest to właśnie strona kupująca (podatek 2% od czynności cywilnoprawnych /PCC/ jest obowiązkiem kupującego, więc nie o nim tu piszę).
Na pewno nie będzie Pani oszukana, ale może Pani poprosić o konsultację prawnika, aby przeanalizował projekt umowy i ewentualnie zasugerował te postanowienia, które będą chroniły Pani interes.
Napiszę więcej: powinna Pani to zrobić.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Co do zasady, to kupujący wybiera notariusza. Dlaczego? Dlatego, że to właśnie kupujący pokrywa koszty aktu notarialnego.
Moje zboczenie zawodowe, pozawala mi wyczuć przekręt.
A co za tym idzie, odradzam ową transakcję.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Z tym przekrętem, to chyba Pana lekko poniosło. Sprzedający podszedł do sprawy pragmatycznie, bo skoro mieszkanie było przedmiotem dziedziczenia, a przyjęcie spadku odbyło się przed tym notariuszem, to sprzedający zwyczajnie czuje się tam bezpiecznie.
 
anonim cytuj
08-01-2023

Sugerowane Tematy

dodatek aktywizacyjny
Witam. Od 1.09.2017 do 31.08.2019 zatrudniona bylam u pracodawcy. W czerwcu 2019 urodziłam dziecko i od 01.09.2019 przejął mnie ZUS i wypłacał zasiłek macierzyński przez nie cały rok. Po zakończeniu zasiłku macierzyńskiego w lipcu 2020 zarejestrowałam w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna z prawem do zasiłku. Z dniem 01.09.2020 znalazłam samodzielnie pracę u tego samego pracodawcy jednak jest to trochę inne stanowisko inny wymiar godzin niż po...
Czy komornik może zająć pieniądze z PITU na wspólnym koncie?
Czy komornik może zająć pieniądze z PITU na wspólnym koncie, które mam raz mężem (ja jestem dłużnikiem nie mąż ale wspólne konto)....
Alimenty na dziecko.
Witam, proszę o poradę. Urodziłam parę dni dziecko, ojciec ma firmy (które nie są na niego). Jaka kwotę alimentów można uzyskać ? Ojciec chce płacić 500 zł ja się z tym nie zgadzam gdyż koszty są dużo większe chociażby ze względu na to ze 90% mojego wynagrodzenia teraz pójdzie na opłatę mieszkania....
Jak wycofać zawiadomienie na policji.
Witam, złożyłam zawiadomienie na policji z art. 157kk na swojego męża. W tej chwili nie mieszkamy razem, ale bardzo się stara to naprawić, wiem, że zgłosił się na terapię. W jaki sposób mogę wycofać/zatrzymać postępowanie żeby nie ponosił konsekwencji swojego zachowania? Nie miałam również świadomości, że będzie z automatu założona niebieska karta, która tak naprawdę w żaden sposób nie ułatwia mi życia bo nawet nie są w stanie przyspieszyć konsu...

Wyszukiwarka