Planuje kupić mieszkanie od osoby, która ma swojego notariusza (który zajmował się sprawą spadkową tego mieszkania). Czy powinnam się obawiać, że zostanę w jakiś sposób oszukana? Jeśli tak to na co powinnam szczególnie zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy? Chciałam wynająć swojego notariusza, jednak osoba sprzedająca upiera się przy swoim.
Poprosić o projekt aktu notarialnego i następnie skonsultować z Adwokatem.
anonim cytuj
08-01-2023
Zazwyczaj kupujący wybiera notariusza. Ewentualnie poprosić o wzór i skonsultować z prawnikiem.
anonim cytuj
08-01-2023
Obowiązkiem notariusza jest wszystko posprawdzać dla kupującego. Uważam, że taka osoba nie pozwoli sobie na to, aby stracić prawo wykonywania zawodu. Weźmy pod uwagę, że to jest prawnik. Jak kupowałam mieszkanie też sprzedający to załatwiał i żaden problem z tego nie wyniknął. Jak będziesz się lepiej czuć, skonsultuj to z innym prawnikiem.
anonim cytuj
08-01-2023
Notariusz powinien być bezstronny i nie faworyzować żadnej ze stron umowy. Bada tylko czy strony złożyły prawidłowo oświadczenie woli i czy umowa jest zgodna z prawem. Tak naprawdę każdy powinien mieć wcześniej projekt aktu notarialnego do wglądu i możliwość skonsultowania się z adwokatem.
anonim cytuj
08-01-2023
Zwyczajowo notariusza wybiera ta strona, która płaci za akt notarialny i zazwyczaj jest to właśnie strona kupująca (podatek 2% od czynności cywilnoprawnych /PCC/ jest obowiązkiem kupującego, więc nie o nim tu piszę).
Na pewno nie będzie Pani oszukana, ale może Pani poprosić o konsultację prawnika, aby przeanalizował projekt umowy i ewentualnie zasugerował te postanowienia, które będą chroniły Pani interes.
Napiszę więcej: powinna Pani to zrobić.
anonim cytuj
08-01-2023
Co do zasady, to kupujący wybiera notariusza. Dlaczego? Dlatego, że to właśnie kupujący pokrywa koszty aktu notarialnego.
Moje zboczenie zawodowe, pozawala mi wyczuć przekręt.
A co za tym idzie, odradzam ową transakcję.
anonim cytuj
08-01-2023
Z tym przekrętem, to chyba Pana lekko poniosło. Sprzedający podszedł do sprawy pragmatycznie, bo skoro mieszkanie było przedmiotem dziedziczenia, a przyjęcie spadku odbyło się przed tym notariuszem, to sprzedający zwyczajnie czuje się tam bezpiecznie.
Hej,
mam do was forum dlajurysty.pl pytanie, bo coś mnie zastanawia i zaczynam się stresować. W pracy szef zaczął ostatnio nawijać coś o zmianie warunków pracy, mówił coś o przeniesieniu mnie do innej działu i chyba chce mi zmienić stanowisko.
A ja tutaj się zastanawiam, bo jak na razie nic mi nie powiedział na 100%, ale coś czuję, że to na mnie. Czy on może mi tak po prostu, z dnia na dzień, powiedzieć, że od jutra siedzę w innym miejscu i r...
Dzień dobry.
Czy ktoś spotkał się z sytuacją, że auto zostało zabrane na parking policyjny z niewiadomych przyczyn. Właściciel auta nie żyje, auto na parkingu stało ponad 6 msc. Aktualnie trwa postępowanie o podział spadku, który odziedziczę. Na dzisiejszej wizycie na parkingu policyjnym dowiedzieliśmy się, że auto zostało zlicytowane przez gminę/miasto. Czy jest to możliwe, żeby gmina mogła wylicytować auto z niezakończoną sytuacja prawną? Przy...
Kto będzie płacił za pobyt osoby w szpitalu jeśli ta osoba jest nieubezpieczona, jest w śpiączce na intensywnej terapii bez rokowań, po rozwodzie z jej winy (o rozwód wniósł mąż z powodu długotrwałego alkoholizmu i nękania psychicznego rodziny) ale zanim zachorowała wniosła o apelację co do rozwodu, dzieci dorosłe nie pracują ze względów zdrowotnych, od około dwóch lat mieszkała z konkubentem na czarno bez zameldowania (podobno tylko ten konkuben...
Dzień dobry. Moja umowa o pracę na czas określony zakończyła się 11 lipca, a od 12 lipca mam l4 na dwa miesiące. Czy ja muszę to gdzieś do zusu zgłosić? Którego dnia ZUS wypłaci te 80%, czy w ten sam dzień miesiąca tak jak miałam w zakończonej pracy? Jaki jest maksymalny czas l4 po zakończeniu umowy?...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: