Egzekucja komornicza.

Dostałam sądowy nakaz zapłaty (sprawa dotyczyła niezwróconej pożyczki od osoby prywatnej. Udało mi się w ratach spłacić 1500 zł, zostało drugie tyle do spłacenia. W tym miesiącu nie miałam środków na czas i wierzyciel nie zgodził się na przesunięcie wpłaty. Dostałam informację, że w dniu jutrzejszym składa wniosek do komornika o rozpoczęcie egzekucji komorniczej.
Nie mam skąd na dziś wziąć tych pieniędzy, stąd moje pytania:
1. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, zameldowana Jestem w innym miejscu. Gdzie przyjdzie komornik i czy jest szansa, że pojawi się w domu rodziców i tym samym oni dowiedzą się o moim problemie? (na dokumentach sądowych jest adres wyjemowanego mieszkania)
2. Co komornik może zabrać? Większość rzeczy tutaj nie należy do mnie. Nie mam żadnych wartościowych dóbr materialnych ani sprzętów. Czy zabiera on takie rzeczy jak ubrania?
3. Straciłam pracę. Nie mam już wpływów na konto, co w takiej sytuacji?
4. Błagałam tą osobę o kilka dni, bo rozmawiałam z osobą z rodziny która zapewniła mi pomoc w ciągu dwóch dni, jednak wierzyciel jest nieugięty.
5. Czy jeśli złoży on wniosek do komornika jutro, to jutro już zajmą mi rachunek bankowy? Ile to trwa? Czy jeśli w czwartek wpłacę tę pieniądze to sprawa będzie zamknięta?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka