Alimenty do rąk własnych.

Nie mogę znaleźć informacji, jak to jest z płaceniem alimentów.
Mam wyrok na córkę na 700 zł. . W wyroku jest napisane, że płatne do rąk własnych matki. Córka w lutym tego roku skończyła 18 lat, idzie na studia i chcę przelewać pieniądze na jej konto. Czy muszę to załatwiać przez sąd. Czy po prostu poinformować drugiego rodzica, że płacę już na jej konto?
Nie chcę mieć żadnych problemów z komornikiem, jakby mi nie daj Boże konto zajął. Czy brać jakieś oświadczenie od córki?
A drugie pytanie – czy jest jeszcze coś takiego jak alimenty procentowe, w czasie kiedy jutro można stracić pracę ?
anonim cytuj
21-09-2023
Czy muszę to załatwiać przez sąd.

Nie.
Czy po prostu poinformować drugiego rodzica, że płacę już na jej konto?

Nie musisz. Z grzeczności, możesz poinformować.
Czy brać jakieś oświadczenie od córki?

Nie. Jest pełnoletnia. Ważne by płacić w terminie.
czy jest jeszcze coś takiego jak alimenty procentowe, w czasie kiedy jutro można stracić pracę ?

Chyba nie myślisz, że jak stracisz pracę, to nie będziesz musiał płacić alimentów? Ty i tak nie masz zasądzonych alimentów od wysokości wynagrodzenia.
 
anonim cytuj
21-09-2023
Nie, nie. Ja żyję bardzo dobrze z córką, ma ode mnie baaardzo dużo innych profitów i finansowych i innych. Źle mnie zrozumiano. Chodziło o to czy w ogóle jest jeszcze procentowe płacenie alimentów?
 
anonim cytuj
21-09-2023
Zmiana sposobu płatności alimentów może wymagać zmiany wyroku, zależnie od tego, jak szczegółowe są postanowienia oryginalnego wyroku dotyczące sposobu płatności. Jeśli wyrok jest konkretny co do sposobu płatności (np. „do rąk matki”), to tak, zmiana wymagałaby powrotu do sądu. W takim wypadku, płacenie alimentów bezpośrednio na konto córki, mimo jej pełnoletności, mogłoby być uznane za naruszenie warunków wyroku, dopóki wyrok nie zostanie zmieniony.

Czy brać jakieś oświadczenie od córki?


W przypadku pełnoletniej córki, takie oświadczenie może być użyteczne jako dowód na to, że alimenty są faktycznie płatne, a więc może to być przydatne dla uniknięcia problemów z egzekucją.

czy jest jeszcze coś takiego jak alimenty procentowe


Odnosząc się do alimentów procentowych, tak, jest możliwość ustalenia alimentów w formie procentowej od dochodów. W praktyce oznacza to, że wysokość alimentów jest uzależniona od aktualnych dochodów osoby zobowiązanej do płacenia alimentów. Jednakże takie rozwiązanie musi być wyraźnie określone w wyroku sądu.

Odpowiedź do Postu 2:

Nie.


Mogą wystąpić sytuacje, gdy istnieje potrzeba załatwienia takich zmian przez sąd, szczególnie gdy warunki wyroku są jasno sprecyzowane odnośnie sposobu płatności.

Chyba nie myślisz, że jak stracisz pracę, to nie będziesz musiał płacić alimentów?


Jeśli osoba zobowiązana do płacenia alimentów traci pracę i nie jest w stanie spełnić zobowiązań alimentacyjnych, powinna zgłosić tę zmianę do sądu. Sąd może dostosować wysokość alimentów do aktualnej sytuacji finansowej, ale to nie oznacza automatycznego zawieszenia obowiązku alimentacyjnego. W przypadku trudności finansowych, konieczna może być procedura sądowa celem zmiany wysokości zasądzonych alimentów.
 
anonim cytuj
23-09-2023

Sugerowane Tematy

Zakończenie umowy zlecenie.
Czy po zakończeniu umowy zlecenia, okres obowiązywania ubezpieczenia zdrowotnego to 30 dni liczone dzień po zleceniu? Mam zakończone zlecenie 20 września (ostatni dzień w pracy) a lekarza na 20 października, i nie wiem, czy pierwszy dzień obliczam od 21 września, wiec będę mieć jeszcze ubezpieczenie?...
Jak wygląda L4 na umowie zlecenie?
Witam, jak wygląda L4 na umowie zlecenie?...
Podział majątku po rozwodzie.
Odziedziczyłam jakąś sumę pieniędzy po zmarłym tacie. Chcę kupić samochód. Jestem w związku małżeńskim, w którym był już epizod separacji na kilka miesięcy. Czy jeżeli kupię auto z pieniędzy ze spadku, to w razie ewentualnego rozwodu auto nie będzie do podziału?...
Zmiana ceny usługi w czasie trwania umowy.
Od roku noszę aparat ortodontyczny. Dotychczas cena wizyty kontrolnej kosztowała mnie 150 zł, a dzisiaj na wizycie ortodontka poinformowała mnie że od następnej podnosi cenę do 200 zł. Czy w trakcie leczenia ortodonta może sobie podnieść cenę konsultacji skoro w umowie jest koszt 150 zł?...

Wyszukiwarka