Kupowanie/ posiadanie narkotyków.

Witam serdecznie.
Mam pewien problem, a dokładniej mój chłopak. Otóż podczas przesłuchania w większej sprawie (w której nie brał udziału) jedna osoba pomówiła go o to, że mój chłopak kupował od niego notorycznie w odstępach co 2-3 dni narkotyki (amfetamine, po 1-2g). Łącznie wyliczyli około 75 porcji po 2g. Podejrzany jest o popełnienie przestępstwa z art. 62 ust. 2. Na podstawie nakazu straż graniczna przesłuchała mnie i przeszukała moje mieszkanie. Oczywiście nic nie było. Mają jeszcze nakaz przeszukania i przesłuchania mojego chłopaka . I teraz do sedna - zastanawiamy się co może mu grozić w tej sytuacji? Czy ma się czego obawiać? Co jeżeli mu nie uwierzą? Może lepiej dla świętego spokoju powiedzieć że jednak kupował ? Co wtedy będzie mu grozić?
anonim cytuj
18-08-2023
Może lepiej dla świętego spokoju powiedzieć że jednak kupował?

tylko adwokat, który ma dostęp do akt sprawy może udzielić merytorycznej odpowiedzi,
przez Internet mogę tylko poradzić:
- chłopak nigdy nie powinien przyznać się do winy ("przyznanie"= królową dowodów) i odmówić składania zeznań i adwokat powinien pilotować sprawę,
-być może ten co obciąża chłopaka obciąża innych i "ktoś, gdzieś" podważy wiarygodność jego jako osobę obciążająca
 
anonim cytuj
18-08-2023
Artykuł 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że kto posiada narkotyki w ilości znacznej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 10. Znacząca ilość jest określana w drodze porównawczej w stosunku do typowej dawki jednorazowego spożycia i może być różna w zależności od rodzaju narkotyku.

W związku z przedstawioną sytuacją, oto kilka kwestii do rozważenia:

Jeżeli nie ma żadnych dowodów poza zeznaniami jednej osoby, a przeszukanie nie przyniosło żadnych rezultatów, poziom dowodów jest niski. Zgromadzenie dowodów jest kluczowe w postępowaniu karnym, a zeznania jednej osoby, zwłaszcza jeżeli mogą być uważane za niewiarygodne, mogą nie być wystarczające do postawienia zarzutów.

Przyznanie się do winy jest jednym z najważniejszych dowodów w postępowaniu karnym i może znacząco wpłynąć na dalszy przebieg sprawy. Decyzja o przyznaniu się do winy lub jej odmowie powinna być dokładnie przemyślana i podjęta po konsultacji z prawnikiem.

Jeżeli osoba pomawiająca miałaby niejasne motywy lub mogłaby być uważana za niewiarygodną, to jej zeznania mogą zostać podważone podczas postępowania sądowego.

Nawet jeżeli chłopak miałby się przyznać, to artykuł 62 ust. 2 przewiduje możliwość złagodzenia kary w okolicznościach łagodzących.

W sytuacji gdy nie ma żadnych rzeczywistych dowodów, a jedynie zeznania jednej osoby, istnieje szansa na umorzenie postępowania z braku dowodów na popełnienie przestępstwa.

Należy pamiętać, że w polskim systemie prawnym obowiązuje zasada domniemania niewinności – do czasu prawomocnego wyroku sądowego każdy jest traktowany jak niewinny. W związku z tym warto postępować zgodnie z prawem, skonsultować się z prawnikiem i nie przyznawać się do winy bez pełnego zrozumienia konsekwencji takiego działania.
 
anonim cytuj
18-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy pracodawca może żądać wypisania wniosku urlopowego?
Witam. Sytuacja wygląda następująco. W firmie w której pracuje padł system i kazali wypisać wnioski urlopowe. Czy to jest zgodne z prawem? Jak nie to jaki paragraf jest na taką sytuację żeby nie tracić dni urlopowych nie z mojej winy? ...
Ojciec dziecka zaprzestał płacenia zabezpieczenia alimentacyjnego.
Ojciec dziecka zaprzestał płacenia zabezpieczenia alimentacyjnego (zasądzona kwota w marcu tego roku i płacił do września), sprawa rozwodowa, alimenty w toku, kolejna rozprawa w grudniu. Sprawa u komornika już zgłoszona, mam pismo od komornika o kosztach i kwocie jaką ma zapłacić. Pytanie moje brzmi: po jakim czasie i co musi się wydarzyć, żeby pozwać rodziców (dziadków) o alimenty?...
Pozew przeciwny egzekucyjny.
Witam, potrzebuje porady kogoś kto się zna w temacie ściągania komorniczego za długi mieszkaniowe. Moja żona była zameldowana w mieszkaniu u rodziców mimo że mieszkała ze mną . Moi teściowie nie płacili czynszu( moja żona nie miała o tym pojęcia) Teściowie dostali eksmisję ale dług jaki narobili na ok. 90 tys. Komornik ściga moja żonę, bo była zameldowana tam. Dodam że chodzi o lata 07 - 12. Jak da się wyjść z tej sytuacji?? Może to już jest prze...
Oszustwo internetowe.
Partner zamówił łóżko na stronie internetowej . Minęły już 3 tygodnie ,firma raz opowiedziała że mają jeszcze czas po czym nie ma z nimi żadnego kontaktu . Nie odbierają telefonów i nie odpisują na maile . Łóżko zostało w całości opłacone. Po głębszym przeszukaniu okazuje się ,że niektórzy dostają zamówienia a większość jednak ani łóżka ani pieniędzy. Czy możemy jakoś odzyskać pieniądze?...

Wyszukiwarka