Odszkodowanie od skarbu państwa.

Postanowiłem zapytać jakie jest zdanie osób z większym zasobem wiedzy w temacie. W 2016 roku zatrzymywała mnie policja celem odbycia kary pozbawienia wolności zatrzymanie nie należało do łatwych stawiłem dość duży opór i podczas tego procederu uszkodzono mi nogę. policja jednak nie zawiozła mnie do szpitala tylko do więzienia. Tam przechodziłem badania a lekarze twierdzili że z noga jest wszystko ok i nigdy mnie nie leczono. W 2020 roku opuściłem zk. Zgłosiłem się do ortopedy i po wykonaniu badań wyszło iż mam wiele różnych uszkodzeń kolana i przez to że nie było leczone tyle lat musiałem się poddać poważnej operacji która ma pomóc na krótki czas a następnie będzie wstawiane sztuczne kolano bo mojego już nie da się uratować. aktualnie jestem po operacji mam niewładną nogę lekarze twierdzą że na nogi stanę za około rok. Pytanie brzmi jaka jest szansa wywalczenia odszkodowania od skarbu państwa za brak leczenia w czasie przebywania w zk. I czy orientuje się ktoś czy są prawnicy którzy nie wymagają wpłaty wynagrodzenia a pobiorą je w postaci procentu nawet wysokiego.
anonim cytuj
21-09-2023
Czy przez 4 lata pobytu w zk zgłaszałeś potrzebę leczenia kolana? Masz na to jakieś dokumenty? Ps. Skarb państwa z pewnością będzie się powoływał na to, że sam przyczyniłeś się do powstania szkody poprzez stawianie oporu. Szanse na ugranie czegokolwiek raczej marne. Na przyszłość nie stawiaj oporu i wykonuj polecenia.
Ja rozgraniczam fakt stawiania oporu co nie podlega wątpliwości że na tym etapie nic nie ugram. Chodzi o to że uraz powstał w trakcie zatrzymania nie udzielono mi pomocy medycznej. Pierwszy wpis jaki mam w książeczce zdrowia to właśnie ze zostałem przyjęty z urazem. Przez wszystkie lata pobytu wielokrotnie zgłaszałem się do lekarzy celem przebadania kolana które przez te lata non stop bolało a. Na dodatek co jakiś czas uciekało że nie byłem w stanie chodzić jednak lekarze więzienni nie chcieli mnie leczyć bo twierdzili że z kolanem jest ok. Mój lekarz ortopeda stwierdził, iż tak rozległe uszkodzenia są konsekwencją nie leczenia kolana po urazie czyli jednoznacznie stwierdził, z gdybym był leczony uratowano by kolano. Także zaskarżenie chciałbym kierować pod kątem odmowy leczenia w zk
 
anonim cytuj
21-09-2023
Analizując przedstawioną sytuację, wskazane jest uwzględnienie kilku kluczowych aspektów prawnych dotyczących możliwości uzyskania odszkodowania od Skarbu Państwa.

Po pierwsze, należy mieć na uwadze, że dla uzyskania odszkodowania od Skarbu Państwa, trzeba będzie wykazać, że doszło do naruszenia praw pacjenta w zakresie prawidłowej opieki medycznej. Oznacza to, że musi być dowód na to, że zgłaszałeś potrzebę leczenia i że ta potrzeba była ignorowana lub lekceważona.

Przez wszystkie lata pobytu wielokrotnie zgłaszałem się do lekarzy celem przebadania kolana


Dokumentacja medyczna, zwłaszcza wszelkie zapisy dotyczące zgłaszania dolegliwości oraz odpowiedzi lekarzy, będzie kluczowa w ewentualnym procesie sądowym.

Po drugie, Skarb Państwa może rzeczywiście podnieść zarzut własnego przyczynienia się do powstania szkody, co może wpłynąć na ewentualną wysokość odszkodowania. Biorąc pod uwagę, że uraz powstał podczas zatrzymania przy stawianiu oporu, jest to istotny element sprawy.

Zgłoszenia i odwołania składane w zakładzie karnym powinny być również odpowiednio udokumentowane, tak aby można było wykazać, że były ignorowane, pomimo dowodów na to, że leczenie było konieczne.

Zaleca się także zasięgnięcie opinii biegłego medycznego, który może potwierdzić, że brak leczenia doprowadził do obecnego stanu zdrowia. Opinia ta będzie kluczowym elementem dowodowym w sprawie.

Złożenie pozwu przeciwko Skarbowi Państwa będzie wymagało zgromadzenia wszelkich dostępnych dowodów medycznych oraz dowodów na to, że Twoje prawo do opieki medycznej było naruszane.

Jeśli chodzi o kwestie wynagrodzenia adwokackiego, są w Polsce prawnicy i kancelarie, które podejmują się prowadzenia spraw o odszkodowania w oparciu o umowy „no win, no fee”, co oznacza, że wynagrodzenie jest pobierane jedynie w przypadku wygranej sprawy i stanowi procent przyznanego odszkodowania.
 
anonim cytuj
23-09-2023

Sugerowane Tematy

Rezygnacji ze studiów w prywatnej uczelni.
Witam, jeśli złożyłam pisemne oświadczenie o rezygnacji ze studiów w prywatnej szkole to czy to jest zgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego jeśli szkoła żąda zapłaty czesnego za cały rok?...
Okresy ubezpieczenia chorobowego
Dzień dobry, od 8 sierpnia do 18 sierpnia byłam na umowie zlecenie (odprowadzana składka chorobowa) od 21 sieprnia do 15 września byłam na umowie o pracę na zastępstwo i od 18 września do 18 października jestem na umowie zlecenie (odprowadzana składka chorobowa) 23 października mam zaplanowany zabieg i prawdopodobnie dostanę zwolnienie. Nie wiem na jak długo, ale moja pytanie jest takie czy jeżeli dostanę zwolnienie to czy będzie ono płatne?...
Wady ukryte po kupnie domu.
W styczniu 2022 roku kupiliśmy dom przy pomocy kredytu hipotecznego. Był to dom do końca użytkowany przez właścicielkę, w ciągu paru miesięcy od zakupu zauważalne były wady ukryte w postaci pleśni na ścianach, wody stojącej w podpiwniczeniu, zagrzybiałej podłogi pod panelami, a teraz jeszcze się okazało, że prawdopodobnie okna od jednej strony domu są niezgodne z prawem bo budynek znajduje się zbyt blisko sąsiadującej działki (2,5m do płotu). W c...
Praca przy zbiorze malin.
Dzień dobry ja z zapytaniem bo nie wiem już co mam robić , pracowałam przy zbiorze malin , zarobiłam 2700, z czego wypłacili mi 1000zl a na resztę miałam zaczekać ok tygodnia .Minęło już dwa tygodnie nie odbierają telefonu nie odpisują na smsy . Czy w tej sytuacji mogę coś zrobić czy już raczej zapomnieć o pieniądzach?...

Wyszukiwarka