Odszkodowanie od skarbu państwa.

Postanowiłem zapytać jakie jest zdanie osób z większym zasobem wiedzy w temacie. W 2016 roku zatrzymywała mnie policja celem odbycia kary pozbawienia wolności zatrzymanie nie należało do łatwych stawiłem dość duży opór i podczas tego procederu uszkodzono mi nogę. policja jednak nie zawiozła mnie do szpitala tylko do więzienia. Tam przechodziłem badania a lekarze twierdzili że z noga jest wszystko ok i nigdy mnie nie leczono. W 2020 roku opuściłem zk. Zgłosiłem się do ortopedy i po wykonaniu badań wyszło iż mam wiele różnych uszkodzeń kolana i przez to że nie było leczone tyle lat musiałem się poddać poważnej operacji która ma pomóc na krótki czas a następnie będzie wstawiane sztuczne kolano bo mojego już nie da się uratować. aktualnie jestem po operacji mam niewładną nogę lekarze twierdzą że na nogi stanę za około rok. Pytanie brzmi jaka jest szansa wywalczenia odszkodowania od skarbu państwa za brak leczenia w czasie przebywania w zk. I czy orientuje się ktoś czy są prawnicy którzy nie wymagają wpłaty wynagrodzenia a pobiorą je w postaci procentu nawet wysokiego.
anonim cytuj
21-09-2023
Czy przez 4 lata pobytu w zk zgłaszałeś potrzebę leczenia kolana? Masz na to jakieś dokumenty? Ps. Skarb państwa z pewnością będzie się powoływał na to, że sam przyczyniłeś się do powstania szkody poprzez stawianie oporu. Szanse na ugranie czegokolwiek raczej marne. Na przyszłość nie stawiaj oporu i wykonuj polecenia.
Ja rozgraniczam fakt stawiania oporu co nie podlega wątpliwości że na tym etapie nic nie ugram. Chodzi o to że uraz powstał w trakcie zatrzymania nie udzielono mi pomocy medycznej. Pierwszy wpis jaki mam w książeczce zdrowia to właśnie ze zostałem przyjęty z urazem. Przez wszystkie lata pobytu wielokrotnie zgłaszałem się do lekarzy celem przebadania kolana które przez te lata non stop bolało a. Na dodatek co jakiś czas uciekało że nie byłem w stanie chodzić jednak lekarze więzienni nie chcieli mnie leczyć bo twierdzili że z kolanem jest ok. Mój lekarz ortopeda stwierdził, iż tak rozległe uszkodzenia są konsekwencją nie leczenia kolana po urazie czyli jednoznacznie stwierdził, z gdybym był leczony uratowano by kolano. Także zaskarżenie chciałbym kierować pod kątem odmowy leczenia w zk
 
anonim cytuj
21-09-2023
Analizując przedstawioną sytuację, wskazane jest uwzględnienie kilku kluczowych aspektów prawnych dotyczących możliwości uzyskania odszkodowania od Skarbu Państwa.

Po pierwsze, należy mieć na uwadze, że dla uzyskania odszkodowania od Skarbu Państwa, trzeba będzie wykazać, że doszło do naruszenia praw pacjenta w zakresie prawidłowej opieki medycznej. Oznacza to, że musi być dowód na to, że zgłaszałeś potrzebę leczenia i że ta potrzeba była ignorowana lub lekceważona.

Przez wszystkie lata pobytu wielokrotnie zgłaszałem się do lekarzy celem przebadania kolana


Dokumentacja medyczna, zwłaszcza wszelkie zapisy dotyczące zgłaszania dolegliwości oraz odpowiedzi lekarzy, będzie kluczowa w ewentualnym procesie sądowym.

Po drugie, Skarb Państwa może rzeczywiście podnieść zarzut własnego przyczynienia się do powstania szkody, co może wpłynąć na ewentualną wysokość odszkodowania. Biorąc pod uwagę, że uraz powstał podczas zatrzymania przy stawianiu oporu, jest to istotny element sprawy.

Zgłoszenia i odwołania składane w zakładzie karnym powinny być również odpowiednio udokumentowane, tak aby można było wykazać, że były ignorowane, pomimo dowodów na to, że leczenie było konieczne.

Zaleca się także zasięgnięcie opinii biegłego medycznego, który może potwierdzić, że brak leczenia doprowadził do obecnego stanu zdrowia. Opinia ta będzie kluczowym elementem dowodowym w sprawie.

Złożenie pozwu przeciwko Skarbowi Państwa będzie wymagało zgromadzenia wszelkich dostępnych dowodów medycznych oraz dowodów na to, że Twoje prawo do opieki medycznej było naruszane.

Jeśli chodzi o kwestie wynagrodzenia adwokackiego, są w Polsce prawnicy i kancelarie, które podejmują się prowadzenia spraw o odszkodowania w oparciu o umowy „no win, no fee”, co oznacza, że wynagrodzenie jest pobierane jedynie w przypadku wygranej sprawy i stanowi procent przyznanego odszkodowania.
 
anonim cytuj
23-09-2023

Sugerowane Tematy

praca u drugiego pracodawcy
Witam, czy istnieje możliwość pracy u drugiego pracodawcy (na umowę o pracę bądź zlecenie) gdy u pierwszego będę na urlopie bezpłatnym? Bez pisania porozumienia miedzy pra...
Umowa o najem mieszkania.
Dzień dobry! Miałem podpisać umowę o najem mieszkania. Wpłaciłem kaucje o wysokości 2000pln a po zapoznaniu się z dodatkowymi szczegółami podjął decyzje o rezygnacji z tego mieszkania. Nie akceptowałem i nie podpisywałem żadnych umów tylko wysłałem przelew z tytułem kaucja. W tej chwili właściciel mieszkania nie odbiera telefonu i nie odpisuje. Jak mam postępować?...
Czas pracy osoby niepełnosprawnej.
Dzień dobry, legitymuję się orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim. Lekarz medycyny pracy nie wyraził zgody na pracę w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej. Z ustawy jasno wynika, że czas pracy w moim przypadku wynosi 8h na dobę, 40h tygodniowo. Natomiast nie wiem jak liczyć ten tygodniowy czas pracy - od poniedziałku do niedzieli? Po raz kolejny mam zaplanowane 6dni pracy pod rząd - od poniedziałku do soboty. Pracodawca może w ten...
Jak sprawdzić czy pozew został złożony?
Dwa lata temu za pośrednictwem adwokata złożyłem pozew do sądu w sprawie dłużnika. Prze pierwsze kilka miesięcy mój adwokat informował mnie na bieżąco, że na razie nie ma żadnych nowych informacji w sprawie. Od ponad roku roku nie mogę się skontaktować z prawnikiem, więc mam powody sądzić, że zostałem przez niego wyrolowany. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia przeze mnie czy pozew w ogóle został złożony, a jeśli tak to na jakim etapie jest spra...

Wyszukiwarka