Wyrok w sprawie zadłużenia.

Chciałbym zapytać na jakiej podstawie i kierując się jakimi dowodami, lub dodatkowymi informacjami mogę odwołać się od wyroku zasądzajacego mi zadłużenie?
anonim cytuj
20-09-2023
A dokładniej?
musiałbym przedstawić żeby się odwołać i żebym nie musiał spłacać i żeby nie ciążył na mnie dług.

A masz dług, czy nie? Opisz to dokładnie bo nie wiadomo o co chodzi.
Tak. Mam. Dzisiaj sąd mi zasądził ten dług. Do spłaty przez następne 10 lat. Mam 7 dni żeby odwołać się od wyroku. Tylko jak uzasadnić?

Tak. Mam. Dzisiaj sąd mi zasądził ten dług. Do spłaty przez następne 10 lat. Mam 7 dni żeby odwołać się od wyroku. Tylko jak uzasadnić?
Dług nie powstał z mojej winy. Tylko że względu na inny proces zostałem zmuszony zamknąć działalność.

Nie znamy żadnych faktów
nie znamy uzasadnienia wyroku.
Uzasadnienie wyroku. Dług jest Pana i muszę zasądzić Panu długi, których Pan jest właścicielem. Na 10 lat jestem dłużnikiem i obciążony.

Ty zaciągnąłeś kredyt, więc i Ty odpowiadasz za jego spłatę. Bez znaczenia z jakiego powodu nie byłeś w stanie spłacić tego kredytu.
Czyli mogę pozwać o odszkodowanie jedynie osobę przez którą zostałem zmuszony do zamknięcia działalności?

Tak. Dlaczego sądzisz, że ktoś inny ma za to odpowiadać, niż osoba która szkodę wyrządziła.
Tylko szkoda w tym przypadku dług byłby spłacony gdybym nie musiał zamykać działalności.
Nie nastąpiło by to tak szybko i nie miałbym wyroku. A do ilu lat wstecz mogę pozwać taką osobę?

Pewnie chodzi o przedawnienie roszczeń. Z opisu nie można tego wywnioskować.
Przedawnienie, czyli? Obowiązuje w tym momencie jeśli bank poszedł do sądu po 2.5 roku?
 
anonim cytuj
20-09-2023
Chciałbym zapytać na jakiej podstawie i kierując się jakimi dowodami, lub dodatkowymi informacjami mogę odwołać się od wyroku zasądzajacego mi zadłużenie?


Jeżeli chodzi o odwołanie od wyroku sądowego w Polsce, można to uczynić poprzez złożenie apelacji w terminie 14 dni od dnia doręczenia wyroku wraz z uzasadnieniem. Jednakże, ważne jest aby:

Wskazać błędy w postępowaniu sądowym lub w ocenie dowodów.
Przedstawić nowe dowody, które nie były dostępne podczas pierwszej rozprawy.
Wykazać, że wyrok jest sprzeczny z obowiązującymi przepisami prawa.
Dług nie powstał z mojej winy. Tylko że względu na inny proces zostałem zmuszony zamknąć działalność.


Jeśli dług wynikł z przyczyn niezależnych od Ciebie, musisz to udowodnić przed sądem. Przedstawienie dowodów na okoliczności zewnętrzne, które spowodowały zamknięcie działalności, mogą być kluczowe w procesie apelacyjnym.

Czyli mogę pozwać o odszkodowanie jedynie osobę przez którą zostałem zmuszony do zamknięcia działalności?


Tak, jeśli możesz udowodnić, że konkretne działanie lub zaniechanie osoby trzeciej było bezpośrednią przyczyną Twojego zadłużenia, możesz rozważyć skierowanie przeciwko niej powództwa o odszkodowanie. Ważne jest jednak, aby posiadać odpowiednie dowody potwierdzające winę tej osoby.

A do ilu lat wstecz mogę pozwać taką osobę?


W Polsce termin przedawnienia roszczeń odszkodowawczych wynosi zazwyczaj 3 lata od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia. Jeśli chodzi o szkody wynikłe z czynów niedozwolonych, termin ten wynosi 3 lata od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie, ale nie może przekroczyć 10 lat od dnia, w którym doszło do zdarzenia powodującego szkodę.

Przedawnienie, czyli? Obowiązuje w tym momencie jeśli bank poszedł do sądu po 2.5 roku?


W przypadku długów wynikających z umów kredytowych czy pożyczkowych, termin przedawnienia wynosi zwykle 3 lata. Jeśli bank wystąpił z powództwem przed upływem tego terminu (tj. po 2,5 roku), to roszczenie nie uległo przedawnieniu i jest wciąż aktualne. Jednakże, jeśli bank nie podjął żadnych czynności egzekucyjnych w ciągu tych 3 lat, roszczenie mogłoby ulec przedawnieniu.
 
anonim cytuj
20-09-2023

Sugerowane Tematy

Rozwiązanie umowy o pracę.
Witam mam pytanie odnoście wypowiedzenia umowy o pracę a mianowicie sytuacja wygląda tak: mam umowę na czas nieokreślony, postanowiłem się rozstać z obecnym pracodawcą (już mam nagraną nową pracę). Problem w tym jak mam rozwiązać z obecnym pracodawcą umowę o pracę jeśli ten nie zgodzi się na porozumienie stron. Mój nowy pracodawca został powiadomiony o takowej sytuacji że mogą być problemy a chce żebym jak najszybciej zaczął pracę u niego. Proszę...
Całkowita spłata kredytu.
Złożyliśmy deklaracje całkowitej spłaty kredytu hipotecznego, w umowie zapis że ma nastąpić spłata bez dodatkowych kosztów tzn. bez prowizji banku. Bank jednak zabrał prowizję prawie 4tys. Co teraz zrobić?...
Zakup na odległość.
Pokusiłam się na zakup na odległość na transmisji. Była to tzw. transmisja wyprzedażowa i Pani podkreślała, że towar z wyprzedaży nie podlega zwrotowi bo i tak to są super ceny i możemy odsprzedawać między sobą. Otrzymałam paczkę, połowa zakupionego towaru to poliester, którego nie cierpię. O tym, że to jest poliester sprzedająca nie powiedziała w czasie transmisji. Gdy zapytałam o adres do zwrotu Pani mi odpisała, że towar z wyprzedaży nie podle...
Odszkodowanie za odwołany lot.
Czy jeżeli mój lot został odwołany, planowo 21:20 zaproponowali mi lot o 7:40 następnego dnia z przesiadką w innym kraju, złożyłem reklamacje, w odpowiedzi dostałem przeprosiny i zaoferowali mi zniżkę 30 % na następny lot w ciągu roku. Czy mogę odrzucić ich ofertę i zażądać odszkodowania pieniężnego ?...

Wyszukiwarka