Groźby karalne pomocy.

Witam bardzo serdecznie mam pewien problem ponieważ kupiłem kurs u pewnej pani w szkole jazdy na kategorię C plus E po czym ta pani rozwiązała firmę i nie oddała mi kasy mało tego nie dostałem paragonu ani żadnego kwitka więc odsyła mnie cały czas właściwie odsyłała pisałem maile cały czas byłem zbywany któregoś dnia Nie wytrzymałem i jakiś miałem zły dzień i napisałem jej że wiem gdzie mieszka wiem gdzie do jakiej szkoły chodzę mniej dzieci i że przyjadę i zrobię jej wstydu przed sąsiadami mało tego jeszcze dodałem że jak tak mnie będzie zbywać z tymi pieniędzmi to przyjadą ziomki z rudy śląskiej i zrobią porządek natomiast nie wspomniałem o żadnej przemocy czy na tej podstawie można założyć mi sprawę w sądzie bo dostałem ostatnio list od komendy muszę się stawić i wyjaśnić tą sprawę mam nadzieję że nic z tym nie będzie ponieważ nigdy nie byłem karany jestem osobą spokojną mam rodzinę normalną pracę proszę o pomoc w czwartek mam wizytę na komendzie jak to będzie wyglądać jak się to skończy i właściwie co mi grozi ?
anonim cytuj
08-09-2023
Sądzisz, że ktoś ma to rozumieć, że przyjadą na kawę porozmawiać o spłacie? Po prostu idź się wytłumaczyć, a kobietę pisemnie powiadom o odstąpieniu od umowy oraz wezwij do zwrotu ceny za kurs np. w terminie 3 dni od dostarczenia pisma (493 kc), a następnie pozwij o zapłatę. Nic więcej (legalnie) nie wskórasz w kwestii odzyskania pieniędzy.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Nie ma dowodów, że było to oszustwo. Może zawiadomić, ale moim zdaniem umorzą.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Na podstawie przepisów Kodeksu karnego groźba bezpośrednia skierowana wobec osoby lub jej bliskich, nawet jeśli nie dotyczyła ona bezpośredniej przemocy, może być traktowana jako przestępstwo z art. 190 § 1 kk, który mówi o zagrożeniu karą pozbawienia wolności do lat 2 za groźbę bezpośrednią skierowaną wobec drugiej osoby lub jej bliskiego.

Rada co do odzyskania należności jest słuszna. Jeśli nie posiadasz potwierdzenia dokonanej płatności, warto jest zastosować się do rady i wystosować pisemne wezwanie do zwrotu opłaty za kurs, powołując się na art. 493 Kodeksu cywilnego dotyczący wezwania dłużnika do spełnienia świadczenia. Jeśli to nie przyniesie skutku, kolejnym krokiem może być skierowanie sprawy do sądu.
 
anonim cytuj
09-09-2023

Sugerowane Tematy

Dwie darowizny.
Dzień dobry, rodzice chcą mi przekazać darowiznę w postaci mieszkania. Wiem, że jako córka nie będę musiała płacić podatku od darowizny. Natomiast za kilka lat chcą mi jeszcze przepisać ziemię - jak wtedy będzie z podatkiem? Czy ta druga darowizna będzie już opodatkowana?...
Alimenty, jak wyegzekwować zadłużenie?
Dzień dobry, mam pytanie o alimenty. Ojciec dziecka ma zasadzone alimenty na dwójkę dzieci 2000 zł. Przynosi co miesiąc w gotówce 1000 zł do matki dzieci. Dług już urósł do kwoty 40 000zł. Jak wyegzekwować ten dług od ojca? Co można zrobić w tej sprawie. Ojciec nie interesuje się dziećmi, przychodzi tylko na godzinę raz w miesiące z pieniędzmi. Ma nową rodzinę ,żyje na bardzo dobrym poziomie. Ciągłe wyjazdy, budowa domu itp. Proszę o porady....
Literówka w awizo z sądu
Witam. dostalam juz drogie avizo do odebrania wiem ze jest to przesylka sadowa ale pani na poczcie nie chce mi wydac listu poniewaz jest literowka w nazwisku co robic ? .Rzecz w tym ze adres i imię zgadza ale nazwisko już nie. Czy moge miec przez to jakies problemy ? Co mam zrobić?...
Czy rodzina mieszkająca w bloku może ubiegać się o dodatek osłonowy?
Witam Czy rodzina mieszkająca w bloku i mająca tzw ogrzewanie centralne z miasta ( podłączono do niego całe osiedle ) - może ubiegać się o dodatek osłonowy?...

Wyszukiwarka