Zadatek w usługach kosmetycznych.

Po raz pierwszy mam wpłacić zadatek pani kosmetyczce z salonu paznokci przed pierwszą moja wizytą.
Jak to wygląda ze strony prawa? Co powinnam otrzymać PRZED lub PO wpłacie - by nie zostać oszukana?
Zaznaczę, że nigdy u tej pani nie byłam a kontakt dostałam od innej jej klientki przez Internet. Sprawdziłam, że Pani na pewno posiada salon kosmetyczny.
anonim cytuj
04-04-2024
I prawidłowo, trzeba szanować swój czas i pieniądze. Niema czego się bać, chyba że nie zamierzasz pójść.
 
anonim cytuj
04-04-2024
Mi nie chodzi o tłumaczenie po co nam wpłacić zadatek! Doskonale to wiem. Moje pytanie jak ja mogę siebie zabezpieczyć, bo ostatnio zostałabym oszukana chcąc wynająć mieszkanie. Także proszę czytać ze zrozumieniem.
 
anonim cytuj
04-04-2024
Skoro zadatek to i umowa. Jeśli sprzedawca usługi jej nie wykona to oddaje 2x zadatku. Oto zabezpieczenie.
 
anonim cytuj
04-04-2024
Powinnaś dostać pisemne potwierdzenie o przyjęciu zadatku, w kwocie za to i za to, na jaki termin wizyta.
W przypadku profesjonalnego salonu będzie zawierało tez więcej informacji, typu czy możesz odstąpić wizytę komuś, gdyby Tobie nie pasowało, czy liczone jest spóźnienie , czy w ogóle możesz odwołać wizytę bez utraty zadatku (np. z określonym wyprzedzeniem o przenosząc ją na inny termin).
Pamiętaj, że zadatek jest dla Ciebie bezzwrotny z zasady, jeśli nie przychodzisz, lub odwołujesz wizytę w zamówionym terminie (chyba ze salon określi to inaczej w tym piśmie). Natomiast gdy to salon nie wykona w danym terminie usługi, zwrot przysługuje w wysokości dwukrotnego zadatku.
 
anonim cytuj
04-04-2024
A czy to potwierdzenie o przyjęciu zadatku ta Pani może mi wysłać na pocztę mailową, czy trzeba odebrać osobiście?
 
anonim cytuj
04-04-2024
Jeśli robisz zadatek przelewem opisz w tytule koniecznie, że to zadatek, za co i jaki termin. Potwierdzenie przelewu już jest potwierdzeniem samo w sobie. Podstawowe zasady pozostają (brak zwrotu lub zwrot 2x), a ewentualne dodatkowe informacje opisujące to co poprzednio opisałam mogą być mailem. Ale one nie są konieczne, choć dla ciebie mogą być przydatne, więc warto o nie dopytać.
 
anonim cytuj
04-04-2024

Sugerowane Tematy

Dział spadku i zniesienie współwłasności
Dział spadku i zniesienie współwłasności Proszę o pomoc- założyłam sprawę o zniesienie wspolwlasnosci w 2019, w trakcie zmarła 1 osoba. Zrobiłam postępowanie spadkowe po niej i dalam kopię prawomocnego postanowienia z udziałami do dokumentów w sprawie o zniesienie wspolwlasnosci. Obecnie Sąd pisze "... Zobowiązuje wnioskodawczynie do zmodyfikowania wniosku poprzez wniesienie o dział spadku po zmarłym... Pod rygorem zawieszenia postępowani...
Czy ktoś z Was wymeldował osobę bez jej zgodny?
Witam, moja Teściowa chce wymeldować syna, brata moje męża, ponieważ tam nie przebywa. A dodatku zaczyna się o niego ubiegać komornik, oraz szuka go policja. Czy ktoś z Was wymeldował osobę bez jej zgodny? Jak dokładnie to wszystko wygląda?...
Czy jest kara za brak wymiany prawa jazdy po zmianie nazwiska?
Znajoma po ślubie zmieniła nazwisko, wymieniła dowód osobisty, zgłosiła wszędzie, ale zapomniała wymienić prawo jazdy. Od tego czasu minęło prawie 3 lata. Czy idąc do urzędu i składając wniosek może otworzyć karę? Czy mandat może nałożyć tylko policja? Znajoma teraz boi się iść i składać wniosek....
Rejestracja samochodu.
Czy jest obowiązek przerejestrowania samochodu na siebie?...

Wyszukiwarka