Po raz pierwszy mam wpłacić zadatek pani kosmetyczce z salonu paznokci przed pierwszą moja wizytą.
Jak to wygląda ze strony prawa? Co powinnam otrzymać PRZED lub PO wpłacie - by nie zostać oszukana?
Zaznaczę, że nigdy u tej pani nie byłam a kontakt dostałam od innej jej klientki przez Internet. Sprawdziłam, że Pani na pewno posiada salon kosmetyczny.
I prawidłowo, trzeba szanować swój czas i pieniądze. Niema czego się bać, chyba że nie zamierzasz pójść.
anonim cytuj
04-04-2024
Mi nie chodzi o tłumaczenie po co nam wpłacić zadatek! Doskonale to wiem. Moje pytanie jak ja mogę siebie zabezpieczyć, bo ostatnio zostałabym oszukana chcąc wynająć mieszkanie. Także proszę czytać ze zrozumieniem.
anonim cytuj
04-04-2024
Skoro zadatek to i umowa. Jeśli sprzedawca usługi jej nie wykona to oddaje 2x zadatku. Oto zabezpieczenie.
anonim cytuj
04-04-2024
Powinnaś dostać pisemne potwierdzenie o przyjęciu zadatku, w kwocie za to i za to, na jaki termin wizyta.
W przypadku profesjonalnego salonu będzie zawierało tez więcej informacji, typu czy możesz odstąpić wizytę komuś, gdyby Tobie nie pasowało, czy liczone jest spóźnienie , czy w ogóle możesz odwołać wizytę bez utraty zadatku (np. z określonym wyprzedzeniem o przenosząc ją na inny termin).
Pamiętaj, że zadatek jest dla Ciebie bezzwrotny z zasady, jeśli nie przychodzisz, lub odwołujesz wizytę w zamówionym terminie (chyba ze salon określi to inaczej w tym piśmie). Natomiast gdy to salon nie wykona w danym terminie usługi, zwrot przysługuje w wysokości dwukrotnego zadatku.
anonim cytuj
04-04-2024
A czy to potwierdzenie o przyjęciu zadatku ta Pani może mi wysłać na pocztę mailową, czy trzeba odebrać osobiście?
anonim cytuj
04-04-2024
Jeśli robisz zadatek przelewem opisz w tytule koniecznie, że to zadatek, za co i jaki termin. Potwierdzenie przelewu już jest potwierdzeniem samo w sobie. Podstawowe zasady pozostają (brak zwrotu lub zwrot 2x), a ewentualne dodatkowe informacje opisujące to co poprzednio opisałam mogą być mailem. Ale one nie są konieczne, choć dla ciebie mogą być przydatne, więc warto o nie dopytać.
Piszę w sprawie cioci. Ciocia ma 4 dzieci. Jednemu dziecku wzięła kredyt pod zastaw mieszkania na 25 lat. Syn spłaca kredyt już 10 lat.
Ciocia i wujek jeszcze żyją ale są już starszymi ludźmi. Co w takim przypadku jak umrą obydwoje. Syn już powiedział cioci, że nie wie czy będzie spłacał kredyt bo jedynie bank sobie zabierze mieszkanie. Co w takim przypadku z 3 pozostałego rodzeństwa. Czy jakoś ciocia może zabezpieczyć pozostałe dzieci względem ...
Witam,
Wynajmujemy mieszkanie, cały czas wynajem z czynszem opłacaliśmy na czas. Regularnie wysyłaliśmy właścicielce stan liczników za gaz czy prąd ale nigdy nie dostaliśmy informacji zwrotnej ile mamy do zapłacenia. Niedługo będziemy szukać innego mieszkania, czy w takiej sytuacji przy rozliczeniu właścicielka będzie mogła nas podliczyć właśnie za prąd i gaz za cały okres jak mieszkaliśmy czy to jej strata, że nie wysyłała nam rozliczenia na bi...
Osoba, która mieszkała w mieszkaniu na podstawie umowy użyczenia dostała wypowiedzenie. Końcem miesiąca upływa termin wypowiedzenia, a osoba ta twierdzi, że nie ma zamiaru wyprowadzić się. Ja chciałabym się z rodziną wprowadzić do tego mieszkania w luty... Co mogę zrobić? Czy mogę np po prostu wprowadzić się? Zmienić zamek? Czy muszę starać się o nakaz eksmisji i dopiero czekać aż zakończy się procedura sądowa i komornicza? Dodam, że jeśli nie bę...
Hej,
Osoba x była u dentysty (u którego wcześniej robiła już zęby). Stomatolog wykonał naprawę dwóch zębów i znieczulenia za zgodą pacjenta. Później zaproponował czyszczenie kamienia, które było wykonane 3-4 miesiące wczesniej (a powinno się je robić około raz na 6-12 miesięcy), mimo tej informacji, stomatolog namówił pacjenta na czyszczenie kamienia. Po podliczeniu przy kasie, wyszło około 900 zł, gdzie wczesniej osoba x płaciła o wiele mniej w...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: