Odrzucona płatność w sklepie.

W jednym ze sklepów spożywczych pokazano mi zdjęcie z kamery (możliwe że to byłam ja tak na 70%). Że miesiąc temu gdy kupowałam, płatność została odrzucona a ja odeszłam. Pani odwoływała się do mojego sumienia że mam jej zapłacić. W sklepie byli ludzie ja w szoku i się tylko pytałam jak to możliwe że ona nie zareagowała w sklepie jak odrzuciło transakcje. Tłumaczyła się że dużo ludzi było itp. że strachu i wstydu trochę ( była ze mną córka) zapłaciłam. Czy miała prawo mnie tak poniżyć? Czy wina nie leży po jej stronie, nie dopilnowała płatności. Mąż mówi że powinna mi przedstawić paragon z odrzucona płatnością tam jest nr karty i można określić czy to ja na pewno. Ja niestety nie pamiętam tej sytuacji przecież celowo tego bym nie zrobiła. Mąż mówi że wyłudziła ode mnie pieniądze bo powinna mi przedstawić paragon.
anonim cytuj
31-08-2023
Mylisz się. Dopilnowanie płatności leży po stronie dłużnika, wierzyciel ma obowiązek wyłącznie płatność przyjąć. Odejście od kasy po bezskutecznej próbie zapłacenia należy rozpatrywać jako oszustwo.
Zależnie od tego co zostało powiedziane i w jakich okolicznościach, pracownik sklepu dopuścił się pomówienia.
A nie możesz sprawdzić na swoim koncie, czy płaciłaś w tym sklepie w danym dniu? Znasz przecież kwotę i datę.
Sprawdzałam nawet przez pracownika banku czy mam odrzucone płatności. Nie mam ani zapłaty ani odrzuconej płatności.

No dobrze, ale w jaki sposób oni mi mogą udowodnić, że ja w tym dniu byłam i płatność mam odrzucona? Chce uzyskać potwierdzenie, że tego dnia do tego doszło.
Problem jest taki, że chce aby mi sklep potwierdził że to ja tego dnia byłam w sklepie i dokonując płatności kartą płatność odrzucono. Pani tak mną zakręciła, że zapłaciłam a nie mam nic na potwierdzenie, że do tego doszło.

Wezwij na piśmie do zwrotu nienależnego świadczenia (tej zapłaty pod wpływem emocji). Jak nie zwrócą, do sądu. I tam w sądzie otrzymasz dowody (albo i nie). Poza sądem, żadnych dowodów okazywać Ci nie muszą.
We wpisach autorki nie widzę żadnego pomówienia, ani "poniżania". Każdy może się pomylić, kasjerka zwróciła uwagę na błąd, a Ty do błędu się przyznała opłacając kwotę. Uważam, że ciężko to będzie odkręcić. O jakiej kwocie mowa? W jaki sposób właściwie kasjerka Cię poniżyła?

Dokładnie każdy może się pomylić. Mój błąd że odeszłam i nie sprawdziłam czy płatność przeszła. Pani, że nie dała mi znać że do tego doszło. Mogła mnie wziąć na bok pokazać wyciąg z terminala i sprawdziłabym czy to mój nr karty. A tak Pani przy ludziach zapytała się czy nie zamierzam zapłacić ?odwoływała się do mojego sumienia Itp. Inna osoba by się może nie przejęła, a ja do dzisiaj źle się z tym czuje. Nie zrobię w tym sklepie zakupów. Mimo, że nadal nie mam pewności że to o mnie chodziło. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mądry Polak po szkodzie.
 
anonim cytuj
31-08-2023

Sugerowane Tematy

L4
Dzień dobry. Czy pracodawca może zmienić harmonogram pracy pracownikowi po zwolnieniu lekarskim?. Zmiana została naniesiona w trakcie L4. Proszę o pomoc ...
Darowizna a rozwód.
Razem z mężem kupiliśmy mieszkanie 1/2 własności, mamy rozdzielność majątkową. Pieniądze na wkład własny pochodziły z majątku męża. Tuż przed odbiorem mieszkania mąż zrezygnował z zakupu i postanowił wziąć sobie na kredyt samochód. Przy rozwiązaniu umowy deweloperskiej mąż w akcie notarialnym wyraził zgodę na przekazanie zwrotu tych pieniędzy na moje konto, ustnie ustaliliśmy, ze w ten sposób mąż pomoże mi kupić małe mieszkanie dla mnie. W chwili...
Dostałam wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Jak się liczy te umowy one się sumują?
Pracowałam od 2017 r. do 2020 r. na czas nieokreślony Potem zwolniłam się i po 3 miesiącach znów wróciłam do tej samej firmy czyli od 2020 do 2022 r. bo teraz dostałam wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Nie powinnam mieć miesiąc? Jak się liczy te umowy one się sumują?...
Długi Spółdzielni Mieszkaniowej przerzucone na lokatorów.
Witam. Potrzebuję porady, bo nie bardzo wiem jak mam postąpić. Otóż jestem mieszkańcem bloku, który należy do spółdzielni mieszkaniowej. Mieszkanie jest moją własnością. Do spółdzielni płacę czynsz za ogrzewanie CO, za ciepłą wodę, za wywóz śmieci oraz opłaty eksploatacyjne. Dzisiaj dostałem pismo z Urzędu skarbowego, że wobec spółdzielni zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne na rzecz spłaty długu wobec firmy wywożącej śmieci. Okazało się że ...

Wyszukiwarka