rozwiązanie umowy o prace, urlop itp. kwestie

Dzień dobry

kilka pytań do obeznanych w temacie

1).
umowa na czas nieokreślony.
Jestem zmuszony rozwiązać umowę z pracodawca w jak najdogodniejszej dla mnie formie.
Mam urlop zaległy za 2023 r. w wymiarze 26 dni + z obecnego roku (wypracowany).
W przypadku gdybym jutro tj 13.022024 złożył wypowiedzenie, to ile dokładnie należy mi się urlopu za 2024? Rozumiem, ze będąc na urlopie za 2023 r. nadal mi rośnie urlop za 2024?

26 dni z 2023 roku wypada 19 marca (włącznie)?
Za 2024 rok wypada mi 7 czy 8 dni urlopu? (do 19 marca byłbym na urlopie za 2023r.)
Jak 7 dni to termin wypowiedzenia wypada na 28 marca?

1 a). rozumiem ze pensja na konto będzie wpływać w czasie urlopu za cały luty i niemal cały marzec?

2).
Jaka byłaby najlepsza forma wypowiedzenia? Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron czy z decyzji pracownika?
Rozumiem ze z decyzji pracownika - widnieje to w świadectwie pracy etc. i kolejni pracodawcy niezbyt przychylnie pewnie na to patrzą?
Z kolei wyczytałem, ze przy porozumieniu stron nabywam prawo do zasiłku dopiero po 90 dniach od rejestracji w pup.
Przy rozwiązaniu umowy z decyzji pracownika po m7 dniach (jednak nie wiem czy ta forma nie jest mniej korzystna pod względem postrzegania przyszłego pracodawcy).

Zakładam ze zwolnienie przez pracodawce to najmniej Korzystna forma?

3). będąc na urlopie i po złożeniu wniosku ustania stosunku pracy ile i do kiedy mam ubezpieczenie nfz ważne? Uwzględniając powyższe terminy i dni urlopów- jak to wygląda w praktyce, kiedy powinienem się potencjalnie zarejestrować w pup gdybym nie znalazł pracy( nie dopuszczam takiej opcji, ale wole dmuchać na zimne).

4). Czy będąc na urlopie i złożywszy wypowiedzenie „np. rozwiązanie za porozumieniem stron” mogę oficjalnie podjąć prace w innej firmie? Czy muszę czekać do 28-29 marca?

Proszę o odpowiedzi kompetentne rzetelne osoby,
dziękuje
anonim cytuj
12-02-2024

Sugerowane Tematy

Chłopakowi zmarł tata, w testamencie mieszkanie zapisane na jakiegoś wujka z żoną. Czy chłopak z bratem mają prawo do tego mieszkania?
Witam. Chłopakowi mojemu zmarł tata, w testamencie nie ma nic zapisanego na niego i jego brata. Jest tylko wpisane że jakiś wujek z żoną mają mieszkanie po nim. Jak to wygląda prawnie? Czy też maja prawo do tego mieszkania synowie skoro nie zostali wydziedziczeni ?...
Niewypłacone wynagrodzenie.
W skrócie, 3 miesięczne niezapłacone wynagrodzenie. Z uwagi na zaległości poszłam na urlop - ustaliliśmy z szefem że rozliczy się do końca mojego urlopu i wtedy rozwiążemy umowę za porozumieniem stron. Obie strony nie chciały już razem pracować. Rozliczenie jednak nie nastąpiło, na początku szef odbierał Tel i mówił że rozliczy się wkrótce, a teraz nie odbiera Tel, zmienił tez adres biura firmy, ale firma nadal pracuje. Z uwagi na to że nie odbi...
Podział majątku.
Były ex małżonek (rozwód bez orzekania o winie miesiąc temu, była wspólnota majątkowa) założył sprawę o podział majątku, wyznaczając cenę z kosmosu za dom na wsi i oczekując spłaty połowy. Ja tego domu sprzedać nie chce, chętnie go spłacę ale nie mam takich pieniędzy - może macie doświadczenie czy sad może zarządzić raty? Czy jeśli podana cena jest +20% możemy najpierw zweryfikować to na jakiejś wycenie? Nie stać mnie na prawnika który poprowadzi...
Licytacja komornicza.
Otóż mam problem, a mianowicie chcę kupić nieruchomość rolną zabudowaną z licytacji komorniczej. Nieruchomość ta jest niezamieszkała od około 10 lat i na posesji stoi stary wrak samochodu z tablicami rejestracyjnymi z tego co się zorientowałem na operacie szacunkowym i na zamieszczonych tam zdjęciach z 2009 roku i obecnie 2023 to samochód stoi tam przez cały ten okres lekko 14 lat. I tutaj jest moje pytanie jak go usunąć z tej posesji o ile wysze...

Wyszukiwarka