Meldunek

Dzień dobry, Piszę z takim pytaniem Jestem osobą pełnoletnią i nie mam własnego mieszkania wynajmuję po prostu i nie mieszkam z moją mamą a chciałabym żeby mnie zameldowała bo nie chcę widnieć jako osoba bezdomna i bez możliwości uczęszczania na wybory. Moja mama mieszka w btbs. Z tego co mi wiadomo zameldowanie kogoś nie wiąże się z dodatkowymi opłatami bo ilość używanych zasobów nie zmienia się. Mimo wszystko btbs chce aby moja mama płaciła dodatkowo za mnie. Czy mają do tego prawo? Jeszcze raz podkreślę że ja tam nie będę mieszkać mieszkam zupełnie innym miejscu zależy mi tylko na meldunku nie będę tam przebywać fizycznie Dlatego zastanawiam się na jakiej podstawie mama ma płacić więcej za używanie wszystkiego skoro w tym zakresie nic się nie zmieni. Chciałabym jeszcze zapytać czy jeśli ktoś zamelduje mnie przez internet to czy fizycznie muszę coś podpisywać Czy można to zrobić bez mojej osoby. Pozdrawiam
anonim cytuj
25-08-2023
Zgodnie z polskim prawem meldunek ma charakter deklaratywny i służy wyłącznie celom statystycznym oraz administracyjnym.

Po pierwsze, jeśli chodzi o Twoje pytanie dotyczące opłat za mieszkanie w BTBS (Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego) po zameldowaniu dodatkowej osoby: należy dokładnie przejrzeć umowę najmu mieszkania oraz regulamin BTBS. Jeśli w regulaminie lub umowie nie ma wyraźnie wskazanej informacji o dodatkowych opłatach za zameldowanie kolejnej osoby, to takie postępowanie BTBS może być niezgodne z prawem. W praktyce, meldunek nie powinien wpłynąć na wysokość opłat za mieszkanie, skoro rzeczywiste zużycie zasobów (np. wody, energii) nie uległo zmianie.

Chciałabym jeszcze zapytać czy jeśli ktoś zamelduje mnie przez internet to czy fizycznie muszę coś podpisywać Czy można to zrobić bez mojej osoby.


Zgodnie z przepisami, od 4 marca 2018 r. istnieje możliwość dokonania meldunku za pośrednictwem Internetu. Aby jednak dokonać takiego meldunku, osoba zgłaszająca musi posiadać profil zaufany na platformie ePUAP. W przypadku gdy zgłasza się meldunek za kogoś innego, wymagane jest posiadanie przez zgłaszającego pełnomocnictwa do reprezentowania tej osoby w czynnościach związanych z meldunkiem. Pełnomocnictwo to musi być udzielone na piśmie i podpisane przez osobę, której dotyczy meldunek. Zatem, jeżeli ktoś chce zameldować Cię przez internet, potrzebuje Twojego pełnomocnictwa w formie pisemnej.
 
anonim cytuj
27-08-2023
Dziękuję za odpowiedź, pomogło mi to bardziej zrozumieć tę sytuację. Teraz mam kolejne pytanie. Skoro potrzebuję dać pełnomocnictwo w formie pisemnej, to czy są jakieś konkretny wzory takiego pełnomocnictwa do czynności związanych z meldunkiem, które mogłabym użyć? I czy po udzieleniu takiego pełnomocnictwa mogę je później w prosty sposób odwołać? Czy są jakieś konsekwencje prawne związane z tym? Pozdrawiam.
 
anonim cytuj
27-08-2023
Skoro potrzebuję dać pełnomocnictwo w formie pisemnej, to czy są jakieś konkretny wzory takiego pełnomocnictwa do czynności związanych z meldunkiem, które mogłabym użyć?


Tak, istnieją wzory pełnomocnictw dostępne online, które można dostosować do konkretnych potrzeb. Ważne jest jednak, aby zawierało ono wszystkie niezbędne elementy, takie jak dane pełnomocnika, osoby udzielającej pełnomocnictwa oraz zakres udzielonych uprawnień związanych z czynnościami meldunkowymi. Zalecam dokładne sformułowanie zakresu pełnomocnictwa.

I czy po udzieleniu takiego pełnomocnictwa mogę je później w prosty sposób odwołać? Czy są jakieś konsekwencje prawne związane z tym?


Tak, pełnomocnictwo można odwołać w każdym momencie. Odwołanie pełnomocnictwa również powinno mieć formę pisemną. W chwili doręczenia odwołania pełnomocnictwa pełnomocnikowi, traci on uprawnienia do działania w Twoim imieniu. Warto pamiętać, aby poinformować także instytucje, w których pełnomocnik działał w Twoim imieniu, o odwołaniu pełnomocnictwa. Nie ma konkretnych negatywnych konsekwencji prawnych związanych z odwołaniem pełnomocnictwa, o ile wszystkie czynności dokonane przez pełnomocnika przed jego odwołaniem były zgodne z prawem.
 
anonim cytuj
27-08-2023

Sugerowane Tematy

Mąż kontroluje mój każdy ruch.
Będę składać papiery o rozwód jest dziecko z tego małżeństwa tatuś wymaga bym za każdym razem tłumaczyła się gdzie jestem z dzieckiem, pinezki z adresem czy jeżeli dalej mamy obydwoje prawa do dziecka i czekamy na rozwód czy muszę się tłumaczyć z każdego wyjścia z domu?...
Koszty komornicze.
Mam taki problem że nie mieszkałem trochę w Polsce i oczywiście wiedziałam że mam zadłużenie. Dzisiaj po latach chciałbym je spłacić ale mam taki problem. Zadłużenia są dwa na kwotę 2500 zł otrzymałem dwa pisma od komornika. Z tym że jedna pani komornik naliczyła 1600 zł odsetek a drugi pan komornik naliczył 3 500. Oba zadłużenia są z roku 2014. I i teraz mam pytanie bo wyglądam i coś nie tak. Jak są naliczone odsetki i kiedy istnieje możliwość w...
Rozstanie z partnerem a dziecko.
Dzień dobry. Proszę o informację w następującym temacie: para nie będąca małżeństwem rozstała się. Kwestie związane z dzieckiem mają uregulowane ustnie - dziecko jest u matki, ojciec zabiera dziecko w ustalone dni - podobnie jak przy rozwodach, przy czym oboje mają pełna władze rodzicielską. Pytanie czy trzeba to jakoś sformalizować? Czasami dochodzi do sporów w sensie matka wymusza określone zachowanie względem ojca (w sensie np. nie może zabier...
Pożyczka/zwrot pożyczki
Dostałam przelew na konto od znajomej na kwotę ponad 40.000 zł tytułem pożyczka. Zwróciłam jednak na konto spowrotem te pieniądze tego samego dnia tytułem zwrot pożyczki. Czy muszę zgłaszać ta pożyczkę do US? Czy rezygnacja z pożyczki i odesłanie tego samego dnia może być powodem do braku konieczności zgłaszania??...

Wyszukiwarka