Problem z komornikiem.

Z racji, że jeden z moich rodziców, nie dotrzymywał obowiązku alimentacyjnego, złożyłam wniosek do komornika o ściganie, oczywiście po kilku miesiącach dostałam informacje, że sprawa jest nieskuteczna gdyż dłużnik przebywa poza granicami Polski i praktycznie nie ma żadnych środków na koncie.
W roku 2022 w styczniu złożyłam wniosek o zlicytowanie 1/2 części nieruchomości dłużnika.
W międzyczasie dostałam informacje o to, że komornik po prostu idzie na rękę dłużnikowi i wstrzymuje windykacje. Koniec końców, licytacja się odbyła. I tutaj się zaczyna.
Od marca, komornik wymaga ode mnie co chwile jakiś papierów, wyroku, dokumentu po przesadzeniu. I od kilku miesięcy nie robię nic jak tylko latam miedzy komornikiem a sądem.
Dzisiaj komornik, gdy wcześniej dostałam informacje, ze mam przynieść papier o przesadzeniu, oznajmił, że „w sumie byłam ja jako wierzyciel i jeszcze jedna firma, i ona musi czekać aż dostanie polecenie podzielenia miedzy nami”…
Sąd Cywilny odsyła do komornika a Komornik do sądu.
Potrzebuje informacji gdzie i dokąd, mam się zwrócić bo jestem zmęczona braniem kolejnych dni wolnych w pracy i bieganiem za papierami.
anonim cytuj
18-08-2023
Komornik gada bzdury. Długi alimentacyjne mają pierwszeństwo - art. 1025 KPC. Polecam zmienić komornika, który nie wie tak podstawowej rzeczy.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Komornik gada bzdury. Długi alimentacyjne mają pierwszeństwo - art. 1025 KPC. Polecam zmienić komornika, który nie wie tak podstawowej rzeczy.

Komornik upiera się na plan podziału, sąd cywilny rozkłada ręce bo wysłali odp do komornika, że ma wystosować plan podziału a on zwleka.
Tak, a wiesz może ile się uprawomocnia plan podziału? Nieruchomość sprzedana w marcu, wszystko robione w pierwszym możliwym terminie a właśnie środki trafiają do rozdysponowania. Tyle to trwa. Każda czynność musi się uprawomocnić i nikt nic na to nie poradzi.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Tak, a wiesz może ile się uprawomocnia plan podziału? Nieruchomość sprzedana w marcu, wszystko robione w pierwszym możliwym terminie a właśnie środki trafiają do rozdysponowania. Tyle to trwa. Każda czynność musi się uprawomocnić i nikt nic na to nie poradzi.

A wiesz o tym, że Postanowienie o przybiciu, przysądzeniu własności czy plan podziału muszą się uprawomocnić? Na każdą z tych czynności przysługuje środek zaskarżenia. Także trochę to trwa.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Jeżeli nieruchomość dłużnika została zlicytowana, środki uzyskane z tej licytacji muszą zostać rozdysponowane zgodnie z procedurą określoną w kodeksie postępowania cywilnego. Po pierwsze, należy pamiętać, że zgodnie z art. 1025 § 1 KPC, długi alimentacyjne mają pierwszeństwo przed innymi wierzytelnościami, co oznacza, że powinny być zaspokojone w pierwszej kolejności. Jeżeli komornik wstrzymuje się z podziałem kwoty i nie podjął jeszcze działań w kierunku sporządzenia planu podziału, powinna Pani zgłosić wniosek do sądu w celu przyspieszenia tej procedury.

Komornik, zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego, jest zobowiązany do sporządzenia planu podziału kwoty uzyskanej z licytacji. Ten plan musi uwzględniać pierwszeństwo długów alimentacyjnych. Jeśli sąd już wydał postanowienie w tej kwestii, komornik powinien je wdrożyć. Jeśli komornik zwleka z realizacją planu podziału mimo postanowienia sądu, Pani może złożyć skargę na działania komornika do sądu nadzorującego działalność komornika.

Odpowiedź na Post 4:
Dokładnie, postanowienie o przybiciu, przysądzeniu własności czy plan podziału muszą się uprawomocnić, co może trwać pewien czas, zwłaszcza jeśli strony składają środki zaskarżenia przeciwko tym decyzjom. Jednakże, w sytuacji gdy komornik nie podejmuje działań mimo uprawomocnienia się postanowień, zalecane jest wystąpienie z wnioskiem do sądu o interwencję w celu przyspieszenia procedury podziału środków.
 
anonim cytuj
18-08-2023

Sugerowane Tematy

Praca ponad normę.
Witam. Jakie mam prawo, gdyż pracuje ogólnie od poniedziałku do piątku. Nagle w sytuacji musze przyjść w sobotę i w niedzielę do pracy ale za te dni mi nie zapłacą. Czy też z automatu należą mi się za te dni dwa dni wolne?? Też forma pracy na orzeczeniu niepełnosprawności....
Budowa domu a zabezpieczenie na przyszłość.
Witam, jestem po ślubie, w planach mamy budowę domu, działka zakupiona przed ślubem, czyli jest na mnie. Wiec chciałbym aby dom też w pełni należał do mnie, jak się to mówi różnie w życiu bywa. Pieniądze na budowę oczywiście w pełni z mojej strony. Jak to wygląda z wzięciem kredytu w przyszłości chociażby na dokończenie budowy? Bo zapewne chcąc wziąć kredyt trzeba będzie dopisać żonę do własności jaka jest działka oraz dom? Jakieś rady, jak to ug...
Czy mam prawo odmówić wykonywania dodatkowych obowiązków np obsługi gotówki skoro nie mam tego obecnie w zakresie obowiązków i nikt mi nie zapłaci dodatkowo?
Od przyszłego miesiąca zatrudnia mnie i koleżanki nowa firma (rejestracja medyczna) dochodzi obowiązków w tym pobieranie płatności u nas.Pracodawca ustalił że płatność będzie u nas na rejestracji po wizytach.Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie musze gonić Pacjenta żeby zapłacił lub dokładać ze swojej kieszeni jeśli ktoś nie zapłaci a są to duże pieniądze.Czy jeśli Pracodawca chce abyśmy my w razie takiej sytuacji składały się na 'braki' to powinie...
Wymiana pionów wodno-kanalizacyjnych w bloku.
Witam , jak wygląda według prawa wymiana pionów wodno-kanalizacyjnych w bloku? Łazienka była remontowana jakiś czas temu rury są zabudowane, pozostawiony dostęp do liczników. Administracja twierdzi że wszystko musimy zrobić na własny koszt czyli rozebrać zabudowę a potem ją naprawić. Czy naprawdę tak jest, jeśli nie to jak z nimi rozmawiać na co się powołać?...

Wyszukiwarka