Problem z komornikiem.

Z racji, że jeden z moich rodziców, nie dotrzymywał obowiązku alimentacyjnego, złożyłam wniosek do komornika o ściganie, oczywiście po kilku miesiącach dostałam informacje, że sprawa jest nieskuteczna gdyż dłużnik przebywa poza granicami Polski i praktycznie nie ma żadnych środków na koncie.
W roku 2022 w styczniu złożyłam wniosek o zlicytowanie 1/2 części nieruchomości dłużnika.
W międzyczasie dostałam informacje o to, że komornik po prostu idzie na rękę dłużnikowi i wstrzymuje windykacje. Koniec końców, licytacja się odbyła. I tutaj się zaczyna.
Od marca, komornik wymaga ode mnie co chwile jakiś papierów, wyroku, dokumentu po przesadzeniu. I od kilku miesięcy nie robię nic jak tylko latam miedzy komornikiem a sądem.
Dzisiaj komornik, gdy wcześniej dostałam informacje, ze mam przynieść papier o przesadzeniu, oznajmił, że „w sumie byłam ja jako wierzyciel i jeszcze jedna firma, i ona musi czekać aż dostanie polecenie podzielenia miedzy nami”…
Sąd Cywilny odsyła do komornika a Komornik do sądu.
Potrzebuje informacji gdzie i dokąd, mam się zwrócić bo jestem zmęczona braniem kolejnych dni wolnych w pracy i bieganiem za papierami.
anonim cytuj
18-08-2023
Komornik gada bzdury. Długi alimentacyjne mają pierwszeństwo - art. 1025 KPC. Polecam zmienić komornika, który nie wie tak podstawowej rzeczy.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Komornik gada bzdury. Długi alimentacyjne mają pierwszeństwo - art. 1025 KPC. Polecam zmienić komornika, który nie wie tak podstawowej rzeczy.

Komornik upiera się na plan podziału, sąd cywilny rozkłada ręce bo wysłali odp do komornika, że ma wystosować plan podziału a on zwleka.
Tak, a wiesz może ile się uprawomocnia plan podziału? Nieruchomość sprzedana w marcu, wszystko robione w pierwszym możliwym terminie a właśnie środki trafiają do rozdysponowania. Tyle to trwa. Każda czynność musi się uprawomocnić i nikt nic na to nie poradzi.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Tak, a wiesz może ile się uprawomocnia plan podziału? Nieruchomość sprzedana w marcu, wszystko robione w pierwszym możliwym terminie a właśnie środki trafiają do rozdysponowania. Tyle to trwa. Każda czynność musi się uprawomocnić i nikt nic na to nie poradzi.

A wiesz o tym, że Postanowienie o przybiciu, przysądzeniu własności czy plan podziału muszą się uprawomocnić? Na każdą z tych czynności przysługuje środek zaskarżenia. Także trochę to trwa.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Jeżeli nieruchomość dłużnika została zlicytowana, środki uzyskane z tej licytacji muszą zostać rozdysponowane zgodnie z procedurą określoną w kodeksie postępowania cywilnego. Po pierwsze, należy pamiętać, że zgodnie z art. 1025 § 1 KPC, długi alimentacyjne mają pierwszeństwo przed innymi wierzytelnościami, co oznacza, że powinny być zaspokojone w pierwszej kolejności. Jeżeli komornik wstrzymuje się z podziałem kwoty i nie podjął jeszcze działań w kierunku sporządzenia planu podziału, powinna Pani zgłosić wniosek do sądu w celu przyspieszenia tej procedury.

Komornik, zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego, jest zobowiązany do sporządzenia planu podziału kwoty uzyskanej z licytacji. Ten plan musi uwzględniać pierwszeństwo długów alimentacyjnych. Jeśli sąd już wydał postanowienie w tej kwestii, komornik powinien je wdrożyć. Jeśli komornik zwleka z realizacją planu podziału mimo postanowienia sądu, Pani może złożyć skargę na działania komornika do sądu nadzorującego działalność komornika.

Odpowiedź na Post 4:
Dokładnie, postanowienie o przybiciu, przysądzeniu własności czy plan podziału muszą się uprawomocnić, co może trwać pewien czas, zwłaszcza jeśli strony składają środki zaskarżenia przeciwko tym decyzjom. Jednakże, w sytuacji gdy komornik nie podejmuje działań mimo uprawomocnienia się postanowień, zalecane jest wystąpienie z wnioskiem do sądu o interwencję w celu przyspieszenia procedury podziału środków.
 
anonim cytuj
18-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy pełnoletnim dzieciom grozi spłata długów m.in. Providenta (i innych, o których nam nie wiadomo) po nieżyjącym ojcu?
Czy pełnoletnim dzieciom grozi spłata długów m.in. Providenta (i innych, o których nam nie wiadomo) po nieżyjącym ojcu? Ojciec zmarł w 2018r., nie wnoszono dotychczas o nabycie spadku. Ojciec nigdy nie płacił zasądzonych alimentów....
Pozew o alimenty z zabezpieczeniem.
Witam . Sąd w odpowiedzi na pozew o alimenty z zabezpieczeniem wezwał do przedstawienia zobowiązań finansowych takich jakich kredyty czynsz raty pozwanego. Pozwany nie chce udostępnić takich informacji i bezczelnie się śmieje ze nie dostanę zabezpieczenia jeśli on mi tego nie udostępni . Co robić w takiej sytuacji? Pisać jego zobowiązania na "oko" ? Proszę o pomoc. Facet cały czas robi pod górę i cwaniakuje nie współpracuje....
ubezpieczenie zdrowotne
Witam, Czy to prawda, że po utracie pracy 30 dni jest jeszcze ważne ubezpieczenie zdrowotne? Pracowałem tylko tydzień, ale wiem że byłem ubezpieczony i wczoraj się pożegnaliśmy z pracodawcą. ...
Wynajem mieszkania obcokrajowcą.
Wynajmuję od niespełna roku przez najem okazjonalny mieszkanie parze z Ukrainy (mają karty stałego pobytu, przybyli do Polski przed wojną) + niepełnoletniemu bratu (on przybył po rozpoczęciu wojny, siostra sprawuje opiekę nad nim (jej mama podpisywała to u notarialnie, jednak on kończy 18 lat w połowie roku).) Niedługo kończy się umowa (była na rok) i będziemy chcieli ją z nimi przedłużyć. Moje pytania 1. Jeżeli zrobimy to poprzez aneks do umow...

Wyszukiwarka