Problem z komornikiem.

Z racji, że jeden z moich rodziców, nie dotrzymywał obowiązku alimentacyjnego, złożyłam wniosek do komornika o ściganie, oczywiście po kilku miesiącach dostałam informacje, że sprawa jest nieskuteczna gdyż dłużnik przebywa poza granicami Polski i praktycznie nie ma żadnych środków na koncie.
W roku 2022 w styczniu złożyłam wniosek o zlicytowanie 1/2 części nieruchomości dłużnika.
W międzyczasie dostałam informacje o to, że komornik po prostu idzie na rękę dłużnikowi i wstrzymuje windykacje. Koniec końców, licytacja się odbyła. I tutaj się zaczyna.
Od marca, komornik wymaga ode mnie co chwile jakiś papierów, wyroku, dokumentu po przesadzeniu. I od kilku miesięcy nie robię nic jak tylko latam miedzy komornikiem a sądem.
Dzisiaj komornik, gdy wcześniej dostałam informacje, ze mam przynieść papier o przesadzeniu, oznajmił, że „w sumie byłam ja jako wierzyciel i jeszcze jedna firma, i ona musi czekać aż dostanie polecenie podzielenia miedzy nami”…
Sąd Cywilny odsyła do komornika a Komornik do sądu.
Potrzebuje informacji gdzie i dokąd, mam się zwrócić bo jestem zmęczona braniem kolejnych dni wolnych w pracy i bieganiem za papierami.
anonim cytuj
18-08-2023
Komornik gada bzdury. Długi alimentacyjne mają pierwszeństwo - art. 1025 KPC. Polecam zmienić komornika, który nie wie tak podstawowej rzeczy.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Komornik gada bzdury. Długi alimentacyjne mają pierwszeństwo - art. 1025 KPC. Polecam zmienić komornika, który nie wie tak podstawowej rzeczy.

Komornik upiera się na plan podziału, sąd cywilny rozkłada ręce bo wysłali odp do komornika, że ma wystosować plan podziału a on zwleka.
Tak, a wiesz może ile się uprawomocnia plan podziału? Nieruchomość sprzedana w marcu, wszystko robione w pierwszym możliwym terminie a właśnie środki trafiają do rozdysponowania. Tyle to trwa. Każda czynność musi się uprawomocnić i nikt nic na to nie poradzi.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Tak, a wiesz może ile się uprawomocnia plan podziału? Nieruchomość sprzedana w marcu, wszystko robione w pierwszym możliwym terminie a właśnie środki trafiają do rozdysponowania. Tyle to trwa. Każda czynność musi się uprawomocnić i nikt nic na to nie poradzi.

A wiesz o tym, że Postanowienie o przybiciu, przysądzeniu własności czy plan podziału muszą się uprawomocnić? Na każdą z tych czynności przysługuje środek zaskarżenia. Także trochę to trwa.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Jeżeli nieruchomość dłużnika została zlicytowana, środki uzyskane z tej licytacji muszą zostać rozdysponowane zgodnie z procedurą określoną w kodeksie postępowania cywilnego. Po pierwsze, należy pamiętać, że zgodnie z art. 1025 § 1 KPC, długi alimentacyjne mają pierwszeństwo przed innymi wierzytelnościami, co oznacza, że powinny być zaspokojone w pierwszej kolejności. Jeżeli komornik wstrzymuje się z podziałem kwoty i nie podjął jeszcze działań w kierunku sporządzenia planu podziału, powinna Pani zgłosić wniosek do sądu w celu przyspieszenia tej procedury.

Komornik, zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego, jest zobowiązany do sporządzenia planu podziału kwoty uzyskanej z licytacji. Ten plan musi uwzględniać pierwszeństwo długów alimentacyjnych. Jeśli sąd już wydał postanowienie w tej kwestii, komornik powinien je wdrożyć. Jeśli komornik zwleka z realizacją planu podziału mimo postanowienia sądu, Pani może złożyć skargę na działania komornika do sądu nadzorującego działalność komornika.

Odpowiedź na Post 4:
Dokładnie, postanowienie o przybiciu, przysądzeniu własności czy plan podziału muszą się uprawomocnić, co może trwać pewien czas, zwłaszcza jeśli strony składają środki zaskarżenia przeciwko tym decyzjom. Jednakże, w sytuacji gdy komornik nie podejmuje działań mimo uprawomocnienia się postanowień, zalecane jest wystąpienie z wnioskiem do sądu o interwencję w celu przyspieszenia procedury podziału środków.
 
anonim cytuj
18-08-2023

Sugerowane Tematy

Odwołanie rezerwacji pobytu w hotelu.
W maju zakupiłam online pobyt dla rodziców, zarezerwowałam termin, wniosłam pełną opłatę. 10 dni przed terminem pobytu mama rozchorowała się. Natychmiast poinformowałam o tym hotel. I zaczęły się przepychanki. Pytanie: czy mam prawo żądać zwrotu pieniędzy? Choroba mamy jest udokumentowana....
Przekazanie spadku po zmarłym.
Witam, odziedziczyłem po babci część spadku w testamencie. Z uwagi na to, że aktualnie nie jest mi ten spadek do niczego potrzebny, a tą nieruchomością zarządzają moi rodzice to chciałbym, aby ten spadek przeszedł na ich własność. Są już właścicielami pozostałej części. W jaki sposób to zrobić najbardziej efektywnie i najtaniej patrząc na koszty u notariusza? Ważne jest, aby owa czynność nie skutkowała w przyszłości (po śmierci rodziców) brakie...
Jak odzyskać zaliczkę?
W tym tygodniu we wtorek zostawiłam zaliczkę za towar w sklepie, sprzedawca wypisał mi druczek z nazwą towaru i kwotą zaliczki. Niestety jednak nie mogę sfinalizować transakcji bo najprościej mówiąc powinęła mi się noga. W piątek poszłam do sklepu wyjaśnić sytuację i odebrać zaliczkę - nie udało się. Dodam że wcześniej w sklepie nie wspomniano, że "w razie W" zaliczkę tracę. Podpowiedzcie, czy jest jakieś prawo mówiące o tym, że sklep m...
Odszkodowanie.
Czy jest możliwe dochodzenie odszkodowania na drodze cywilnej w procesie karnym z art. 158p1kk. Co to jest obowiązek naprawienia szkody ? Kiedy pismo z powyższym powinno być złożone? Jak wycenić szkodę?...

Wyszukiwarka