Problem z komornikiem.

Z racji, że jeden z moich rodziców, nie dotrzymywał obowiązku alimentacyjnego, złożyłam wniosek do komornika o ściganie, oczywiście po kilku miesiącach dostałam informacje, że sprawa jest nieskuteczna gdyż dłużnik przebywa poza granicami Polski i praktycznie nie ma żadnych środków na koncie.
W roku 2022 w styczniu złożyłam wniosek o zlicytowanie 1/2 części nieruchomości dłużnika.
W międzyczasie dostałam informacje o to, że komornik po prostu idzie na rękę dłużnikowi i wstrzymuje windykacje. Koniec końców, licytacja się odbyła. I tutaj się zaczyna.
Od marca, komornik wymaga ode mnie co chwile jakiś papierów, wyroku, dokumentu po przesadzeniu. I od kilku miesięcy nie robię nic jak tylko latam miedzy komornikiem a sądem.
Dzisiaj komornik, gdy wcześniej dostałam informacje, ze mam przynieść papier o przesadzeniu, oznajmił, że „w sumie byłam ja jako wierzyciel i jeszcze jedna firma, i ona musi czekać aż dostanie polecenie podzielenia miedzy nami”…
Sąd Cywilny odsyła do komornika a Komornik do sądu.
Potrzebuje informacji gdzie i dokąd, mam się zwrócić bo jestem zmęczona braniem kolejnych dni wolnych w pracy i bieganiem za papierami.
anonim cytuj
18-08-2023
Komornik gada bzdury. Długi alimentacyjne mają pierwszeństwo - art. 1025 KPC. Polecam zmienić komornika, który nie wie tak podstawowej rzeczy.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Komornik gada bzdury. Długi alimentacyjne mają pierwszeństwo - art. 1025 KPC. Polecam zmienić komornika, który nie wie tak podstawowej rzeczy.

Komornik upiera się na plan podziału, sąd cywilny rozkłada ręce bo wysłali odp do komornika, że ma wystosować plan podziału a on zwleka.
Tak, a wiesz może ile się uprawomocnia plan podziału? Nieruchomość sprzedana w marcu, wszystko robione w pierwszym możliwym terminie a właśnie środki trafiają do rozdysponowania. Tyle to trwa. Każda czynność musi się uprawomocnić i nikt nic na to nie poradzi.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Tak, a wiesz może ile się uprawomocnia plan podziału? Nieruchomość sprzedana w marcu, wszystko robione w pierwszym możliwym terminie a właśnie środki trafiają do rozdysponowania. Tyle to trwa. Każda czynność musi się uprawomocnić i nikt nic na to nie poradzi.

A wiesz o tym, że Postanowienie o przybiciu, przysądzeniu własności czy plan podziału muszą się uprawomocnić? Na każdą z tych czynności przysługuje środek zaskarżenia. Także trochę to trwa.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Jeżeli nieruchomość dłużnika została zlicytowana, środki uzyskane z tej licytacji muszą zostać rozdysponowane zgodnie z procedurą określoną w kodeksie postępowania cywilnego. Po pierwsze, należy pamiętać, że zgodnie z art. 1025 § 1 KPC, długi alimentacyjne mają pierwszeństwo przed innymi wierzytelnościami, co oznacza, że powinny być zaspokojone w pierwszej kolejności. Jeżeli komornik wstrzymuje się z podziałem kwoty i nie podjął jeszcze działań w kierunku sporządzenia planu podziału, powinna Pani zgłosić wniosek do sądu w celu przyspieszenia tej procedury.

Komornik, zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego, jest zobowiązany do sporządzenia planu podziału kwoty uzyskanej z licytacji. Ten plan musi uwzględniać pierwszeństwo długów alimentacyjnych. Jeśli sąd już wydał postanowienie w tej kwestii, komornik powinien je wdrożyć. Jeśli komornik zwleka z realizacją planu podziału mimo postanowienia sądu, Pani może złożyć skargę na działania komornika do sądu nadzorującego działalność komornika.

Odpowiedź na Post 4:
Dokładnie, postanowienie o przybiciu, przysądzeniu własności czy plan podziału muszą się uprawomocnić, co może trwać pewien czas, zwłaszcza jeśli strony składają środki zaskarżenia przeciwko tym decyzjom. Jednakże, w sytuacji gdy komornik nie podejmuje działań mimo uprawomocnienia się postanowień, zalecane jest wystąpienie z wnioskiem do sądu o interwencję w celu przyspieszenia procedury podziału środków.
 
anonim cytuj
18-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy kierownik ma prawo wymagać od pracowników dodatkowego czasu pracy?
Pracuje w dużej korporacji gdzie obowiązują karty do odbijania czasu pracy oraz zmiana stroju na odzież roboczą (jestem pracownikiem umysłowym praca przy komputerze ale zasada zmiany ubrania obowiązuje wszystkich pracowników). W uop mam zapis: 8-16 (łącznie 8h), natomiast kierownictwo działu wymaga bym najpóźniej odbijał się kartą 7:55 a wybijał 16:05 argumentując, ze mam być przy komputerze 8-16, a ten dodatkowy czas jest wymagany na zmianę ubra...
Pozbycie się niechcianego lokatora.
Mój tata posiada działkę wraz z nieruchomością na której dożywotnio, wg. aktu notarialnego będą mieszkać jego rodzice. Dodatkowo mieszka tam siostra jego mamy. Jest to stara panna (ok 75 lat) posiadająca mieszkanie w innym mieście ale przesiaduje tam aby uniknąć płacenia rachunków. Ów ciotka jest pasożytem. Nie pomaga dziadkom, w żaden sposób nie można się z nią dogadać, zajmuje się tylko sobą a i z tym ma problem. Pokój który zamieszkuje jest to...
Czy komornik może zająć alimenty?
Mam na koncie komornika. Z wypłaty zabrał 50% (umowa zlecenie), dostałam informację, że moje konto bankowe również jest zajęte. Limit miesięczny to 2700zł, powyżej tej kwoty komornik będzie zabierał. I tutaj rodzi się moje pytanie. Czy alimenty na dziecko i 500+, również wliczane są w tej "limit" czy one nie są liczone? Dług nie jest duży, w ciągu dwóch miesięcy go spłacę, natomiast w tym miesiącu zostałam z 1000zł wypłaty (niepełny...
Nadzór budowlany.
Czy Nadzór budowlany może nakazać winowajcy doprowadzenie do stanu zgodnego z prawem budowlanym pozostawionej po rozbudowie części budynku poszkodowanego ? Innymi słowy kto ma wykonać czynności naprawcze budynku, który został pozostawiony po rozbudowie (budowie nowego budynku ). Właściciel pozostawionego budynku, czy inwestor który postawił nowy budynek ?...

Wyszukiwarka