Ojciec dziecka dalej płaci 300 zł, nie chce wyrównać zaległości.

Proszę o radę co zrobić w takiej sytuacji a mianowicie:
Ojciec dziecka od chwili urodzenia placil 300 zł alimentów miesięcznie, dobrowolnie bez żadnej innej pomocy z jego strony jeśli chodzi o wychowanie i utrzymanie córki. Prosilam wiele razy, żeby dobrowolnie podwyższył alimenty, nic to nie dało. Po ponad 4 latach złożyłam pismo do sądu o alimenty w wysokości 800 zł. Zostały one przyznane z wyrównaniem od 19 czerwca. Jest miesiąc wrzesień, pismo z przyznaniem dostałam w sierpniu. Ojciec dziecka dalej płaci 300 zł, nie chce wyrównać zaległości. Mało tego, piszę, że nie dostal pisma z sądu z wyrokiem i że będzie się odwoływał, uważa, że go oszukałam mimo, że nawet wyslalam mu zdjęcia pisma, które dostałam ja.Co robić? Pisać pismo do sądu o zaistniałej sytuacji czy do komornika? Co napisać w takim piśmie?
anonim cytuj
21-10-2021
Najpierw iść do komornika później jak komornik nie da rady ściągać od bylego męża to prosi się taki wniosek od komornika o nieskuteczności i z tym idzie się do opieki i tam się składa do funduszu alimentacyjnego i będą wypłacane z funduszu
 
anonim cytuj
21-10-2021
Ma Pani "z automatu" nadany wpostanowieniu rygor natychmiastowej wykonalności. Idzie Pani do komornika, wszczyna egzekucję i komornik dalej tobi swoje.
Ojciec dziecka do usranej śmierci będzie vzekal na pismo z sądu, bo sąd mu go nie dostarczy chyba że łaskawie sobie po niego pójdzie, zwłaszcza jak chce się odwoływać. Na skargę (Czyli apelację do sądu okregowego) ma 7 dni . Więc on niech robi swoje a Pani swoje. Nawet jak się odwoła to niczego nie zmienia, egzekucja będzie w toku.
 
anonim cytuj
21-10-2021
Ojciec dziecka dalej płaci 300 zł, nie chce wyrównać zaległości.


Jeżeli ojciec dziecka nie przestrzega orzeczenia sądowego w zakresie alimentów, należy podjąć określone kroki, aby dochodzić należnych sum:

Jeżeli w postanowieniu sądu nadano rygor natychmiastowej wykonalności decyzji (co jest powszechną praktyką w sprawach o alimenty), powinna Pani skierować się do komornika z wnioskiem o wszczęcie egzekucji z tytułu niewykonanego orzeczenia. W tym celu należy dostarczyć komornikowi egzemplarz wyroku wraz z klauzulą wykonalności oraz podać dane ojca dziecka.

Jeśli komornik stwierdzi nieskuteczność egzekucji, będzie mógł wydać odpowiednie zaświadczenie. Zaświadczenie to można następnie przedłożyć w odpowiednim ośrodku pomocy społecznej w celu ubiegania się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego, które będą wypłacane w przypadku nieskutecznej egzekucji.

Jeśli ojciec dziecka twierdzi, że nie otrzymał pisma z sądu, to jest to jego problem. Sąd wysyła pisma na adres zamieszkania lub pobytu stron postępowania, chyba że strona wskazała inny adres do doręczeń. Jeżeli ojciec chce się odwołać od wyroku, powinien osobiście zgłosić się do sądu, by odebrać kopię postanowienia.

Jeśli ojciec zdecyduje się na odwołanie, nie wpływa to na toczącą się egzekucję. Proces odwoławczy toczy się niezależnie od postępowania egzekucyjnego.
 
anonim cytuj
10-08-2023

Sugerowane Tematy

Darowizna
Witam serdecznie !! Mam problem który nie dotyczy bezpośrednio mnie tylko mojej mamy i cioci. Jakieś 15 lat temu moja babcia przepisała mieszkanie w zamian za opiekę swojej córce, mając 3 córki przepisała tej która mieszka na miejscu. Dwie pozostałe córki nie miały nic przeciwko ponieważ mieszkają daleko i uznały że tak będzie sprawiedliwie. Ciocia moja gdy dostała mieszkanie od razu wtedy kiedy mogła przepisała je na swoją córkę czyli wnuczkę ba...
list od sąsiadów
Dostałem od sąsiadów list do skrzynki (oczywiście anonimowy, bo nikogo nie staś na to by podejść i powiedzieć), że zbyt głośno robię jedzenie w nocy i zostanie powiadomiona straż miejska, czy jest się czego obawiać? Piszą, że zakłócam ciszę nocną, chociaż inni sąsiedzi regularnie odpalają muzyke na full i nie mam z tym najmniejszego problemu, a ktoś mi grozi strażą miejską, bo jest mu za głośno. Co w przypadku, gdy straz miejska przyjedzie? Czy m...
Czy macocha może odmówić składania zeznań twierdząc, że jest rodziną dla niego męża?
Witam. Mój tato wziął rozwód z moją mamą. Ożenił się drugi raz. Czyli żona mojego ojca to macocha. Nigdy mnie nie przysposobiła. Mam męża. Czy macocha może odmówić składania zeznań twierdząc, że jest rodziną dla niego męża?...
rozwiązanie umowy o pracę
czy umowa zawarta w dniu 1 listopada 1990 roku z urzędem gminy reprezentowanej przez wójta gminy z pracownikiem socjalnym bez podania miejsca wykonywania pracy może być rozwiązana przez Gminny Ośrodek pomocy społecznej reprezentowany przez kierownika Ośrodka ...

Wyszukiwarka