Stawka godzinowa na umowę zlecenie.

Witam pracuje na umowę o pracę za najniższa krajowa, a do tego na umowę zlecenie w innej spółce. I tu pojawia się problem gdyż np. mój kolega pobiera wypłatę w wysokości 16.40 zł netto na godzinę a ja 13.29zl netto wykonując ta sama pracę i te same godziny pracy? Jak to jest możliwe? W kadrach nie potrafią mi tego wytłumaczyć. I w ogóle ile teraz wynosi netto najniższa stawka godzinowa na umowę zlecenie na rękę?
anonim cytuj
05-12-2023
I w ogóle ile teraz wynosi netto najniższa stawka godzinowa na umowę zlecenie na rękę ?

Nie ma takiej. Jest kwota brutto, 19.70 zł.
Jak to jest możliwe?

Jest wiele możliwości. Wysokość potrącanych składek, inna kwota brutto za godzinę, potrącenia wynikające z umowy, PPK itd. itd.
Wystawiasz rachunek, bądź takowy podpisujesz, ewentualnie inna forma rachunku wynikająca z umowy. Sprawdź czy kwota brutto pokrywa się z ilością faktycznie wykonywanego zlecenia, odliczając potrącenia wynikające z umowy, następnie możesz zweryfikować w jakiej kwocie i na co płacisz "daniny".
 
anonim cytuj
05-12-2023
Dobrze, ale jeśli wykonujemy ta sama prace, nie korzystamy z ppk to dlaczego są takie różnice w Naszych stawkach godzinowych? Kadry tak jak pisałem nie potrafią tego racjonalnie wytłumaczyć. A proszę mi powiedzieć ile może wynosić najmniej stawka godzinowa na zlecenie netto w takim razie?
 
anonim cytuj
05-12-2023
Minimalne wynagrodzenie (umowa o pracę)
3010 zł brutto - netto to 2363,56 zł
Minimalna stawka godzinowa (umowa zlecenie)
19,70 zł brutto - netto to 13,91 zł
Stawkę godzinową to Ty powinieneś ustalać.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Czyli dobrze rozumiem, że pracodawca na umowie zlecenie nie może zapłacić mi mniej niż 13.91 zł netto za godzinę pracy już na czysto po odliczeniach? Pracuje w ochronie i mam dwie umowy jedna o pracę a druga zlecenie. Nie wiem jak oni to liczą że jednej za to samo i te same godziny ma stawkę 16 z hakiem a drugi 13 z hakiem. No właśnie ja nic nie mam do ustalania stawki bo to firma odgórnie mi płaci
 
anonim cytuj
05-12-2023
Przecież nikt nie może Cię zmusić do zawarcia umowy na stawkę która Ci nie odpowiada.
Nie przedłużaj, nie zawieraj kolejnej jak nie otrzymasz tyle ile chcesz.
 
anonim cytuj
05-12-2023

Sugerowane Tematy

Sprzedaż udziału.
W 2020 r. zmarła moja mama. Razem z ojciec byli współwłaścicielami domu, lokali komercyjnych, a wszystko na jednej, dużej działce. Pod koniec sierpnia tego roku dowiedziałam się razem z bratem, że ojciec się mocno zadłużył, łącznie jest tego 100 tys. zł. Nie wiemy, na co wydał pieniądze, do domu nic nie kupił (mieszkamy razem). W dniu, w którym nam to powiedział, zjadł dużo tabletek, konieczna była pomoc medyczna. Z SOR-u uciekł i nikt go nie szu...
Czy syn, który opiekował się jako jedyny matką może liczyć na większy spadek ?
Zmarła matka 4 dorosłych dzieci. Pozostawiła olbrzymi dom i kawał ziemi. Czy syn, który jako jedyny opiekował się matka(mieszkał z nią), ma jakiekolwiek szansę na uzyskanie większego spadku niż pozostałe rodzeństwo? Nie ma testamentu....
Czy można mieszkać na działce ROD?
Witajcie, mam pytanie, 3 lata temu partner wziął kredyt na kupno działki ROD. Mamy wspólne pieniądze więc jakby nie patrząc oboje wspólnie ją spłacamy. Ja nie jestem na umowie kupna, wszystko jest na niego. Dziś rozmawiałam z zarządem ROD i spytałam się czy partner może mnie dopisać do działki, dowiedziałam się, że nie może, ponieważ przepisy się zmieniły w 2013 roku. Czy na zwykłej kartce mogę z nim podpisać umowę, w której on dopisuje mnie bą...
Czy komornik może zająć dodatek węglowy?
Witam. Czy komornik może zająć dodatek węglowy?...

Wyszukiwarka