Stawka godzinowa na umowę zlecenie.

Witam pracuje na umowę o pracę za najniższa krajowa, a do tego na umowę zlecenie w innej spółce. I tu pojawia się problem gdyż np. mój kolega pobiera wypłatę w wysokości 16.40 zł netto na godzinę a ja 13.29zl netto wykonując ta sama pracę i te same godziny pracy? Jak to jest możliwe? W kadrach nie potrafią mi tego wytłumaczyć. I w ogóle ile teraz wynosi netto najniższa stawka godzinowa na umowę zlecenie na rękę?
anonim cytuj
05-12-2023
I w ogóle ile teraz wynosi netto najniższa stawka godzinowa na umowę zlecenie na rękę ?

Nie ma takiej. Jest kwota brutto, 19.70 zł.
Jak to jest możliwe?

Jest wiele możliwości. Wysokość potrącanych składek, inna kwota brutto za godzinę, potrącenia wynikające z umowy, PPK itd. itd.
Wystawiasz rachunek, bądź takowy podpisujesz, ewentualnie inna forma rachunku wynikająca z umowy. Sprawdź czy kwota brutto pokrywa się z ilością faktycznie wykonywanego zlecenia, odliczając potrącenia wynikające z umowy, następnie możesz zweryfikować w jakiej kwocie i na co płacisz "daniny".
 
anonim cytuj
05-12-2023
Dobrze, ale jeśli wykonujemy ta sama prace, nie korzystamy z ppk to dlaczego są takie różnice w Naszych stawkach godzinowych? Kadry tak jak pisałem nie potrafią tego racjonalnie wytłumaczyć. A proszę mi powiedzieć ile może wynosić najmniej stawka godzinowa na zlecenie netto w takim razie?
 
anonim cytuj
05-12-2023
Minimalne wynagrodzenie (umowa o pracę)
3010 zł brutto - netto to 2363,56 zł
Minimalna stawka godzinowa (umowa zlecenie)
19,70 zł brutto - netto to 13,91 zł
Stawkę godzinową to Ty powinieneś ustalać.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Czyli dobrze rozumiem, że pracodawca na umowie zlecenie nie może zapłacić mi mniej niż 13.91 zł netto za godzinę pracy już na czysto po odliczeniach? Pracuje w ochronie i mam dwie umowy jedna o pracę a druga zlecenie. Nie wiem jak oni to liczą że jednej za to samo i te same godziny ma stawkę 16 z hakiem a drugi 13 z hakiem. No właśnie ja nic nie mam do ustalania stawki bo to firma odgórnie mi płaci
 
anonim cytuj
05-12-2023
Przecież nikt nie może Cię zmusić do zawarcia umowy na stawkę która Ci nie odpowiada.
Nie przedłużaj, nie zawieraj kolejnej jak nie otrzymasz tyle ile chcesz.
 
anonim cytuj
05-12-2023

Sugerowane Tematy

Nagranie z dyktafonu jako dowód w sprawie.
Witam czy mogę wykorzystać do sprawy nagranie rozmowy z dyktafonu jeśli osoba, która nagrywałam nie wie o tym a przyznała się do winy? Chodzi o sprawę odszkodowania za uszkodzenie mienia....
Nie może naliczać mi stawki wg nowych wyliczeń bo nie podpisałam aneksu, Jestem na L4
Zrezygnowałam z urlopu wychowawczego ponieważ jestem w ciąży. Z dniem powrotu do pracy mam wystawione L4, od dziś do 30 grudnia. Księgowa najpierw mówiła, że nie muszę składać wniosku o rezygnację z urlopu.. a kiedy już ten wniosek złożyłam zadzwoniła do mnie z pretensjami, że nie może naliczać mi stawki wg nowych wyliczeń bo nie podpisałam aneksu (nie było mnie ani jeden dzień w pracy, z dniem powrotu l4) Czy jeśli po tych 30 dniach grudnia wr...
Świadectwo pracy
Witam, pracodawca wysłał świadectwo pracy drogą mailową (bez pieczątek, podpisany). Wyczytałam, że jeżeli pracownika nie było ostatniego dnia pracy pracodawca ma obowiązek dostarczyć je listem poleconym. Pracodawca został o tym poinformowany drogą mailową i telefonicznie(SMS). Zero odzewu. Co dalej? Jakie podjąć kroki?...
Wszczęcie egzekucji po latach.
W 2018 roku sąd wydał nakaz zapłaty z zasądzonymi odsetkami od dnia wymagalności faktury do dnia zapłaty. W tym samym roku sprawa poszła do komornika, który wobec bezskuteczności egzekucji ją umorzył w 2020 roku. W przyszłym roku planuję ponownie złożyć wniosek o egzekucję aby sprawa się nie przedawniła. I tutaj mam pytanie o odsetki za opóźnienie. Proszę o informację czy dobrze rozumuję: 1. Odsetki zasądzone przez sąd do dnia uprawomocnienia...

Wyszukiwarka