ile trwa okres próbny i czy mogę iść na l4?

Mam kilka pytań
1. Ile mogą mnie trzymać w pracy na okresie próbnym umowa zlecenie na miesiąc, drugi raz dostałam taka umowę, koleżanka powiedziała że nawet do 3 miesięcy
2. Czy jeśli chciałabym iść na zwolnienie, lekarz chciałby dać mi l4 to czy na zleceniu mogę dać takie zwolnienie czy tylko na umowie o pracę?
anonim cytuj
16-10-2018
Przy umowach cywilno prawnych nie ma okresu próbnego, tylko przy umowie o pracę zawierana jest taka umowa max okres trwania to 3 miesiące. Chorobowe przy zleceniu jest niepłatne, chyba że podlega się dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu.
 
anonim cytuj
16-10-2018
Dać zwolnienie lekarskie zawsze można, tylko aby było ono płatne muszą być odprowadzane składki chorobowe do ZUS, jeśli nie, to zwolnienie będzie jedynie usprawiedliwieniem nieobecności w pracy.
 
anonim cytuj
16-10-2018
Nie wiem czy mogę doradzić czymkolwiek, aczkolwiek okres próbny jest do 3 miesięcy, może zostać skrócony przez pracodawcę. Jeżeli chodzi o L4 na okresie próbnym notorycznie jest praktykowane nie danie umowy o pracę na czas określony po okresie próbnym przez pobyt na zwolnieniu. Pracownik nieefektywny, niewydajny, biorący zwolnienia - odstrzał.
 
anonim cytuj
16-10-2018
A jeśli kierowniczka powiedziała że mam przywieść swistek ile mnie nie będzie to znaczy że zapłacą Mi za to czy po prostu chcą wiedzieć
 
anonim cytuj
16-10-2018
Umowy zlecenie można przedłużać bez końca, jeśli sama nie opłaca sobie pani składek chorobowych to L4 będzie bezpłatne, a pracodawca ma prawo wiedzieć ile pani nie będzie, aby znaleźć zastępstwo.
 
anonim cytuj
16-10-2018
Ile mogą mnie trzymać w pracy na okresie próbnym umowa zlecenie na miesiąc, drugi raz dostałam taka umowę, koleżanka powiedziała że nawet do 3 miesięcy


W świetle polskiego prawa, okres próbny dotyczy umów o pracę, a nie umów zlecenia. Jeżeli jest Pani zatrudniona na umowie zlecenie, nie ma mowy o okresie próbnym w takiej formie, jak w przypadku umowy o pracę. Jak słusznie zauważył użytkownik w
Przy umowach cywilno prawnych nie ma okresu próbnego, tylko przy umowie o pracę zawierana jest taka umowa max okres trwania to 3 miesiące.
Natomiast jeśli chodzi o umowę o pracę, okres próbny może trwać maksymalnie 3 miesiące.

Czy jeśli chciałabym iść na zwolnienie, lekarz chciałby dać mi l4 to czy na zleceniu mogę dać takie zwolnienie czy tylko na umowie o pracę?


Zwolnienie lekarskie (tzw. L4) można otrzymać niezależnie od rodzaju umowy, na jakiej jesteś zatrudniony. Jednak, jeśli pracujesz na umowie zlecenie i nie opłacasz dobrowolnych składek chorobowych, zwolnienie będzie niepłatne, jak wskazuje
Dać zwolnienie lekarskie zawsze można, tylko aby było ono płatne muszą być odprowadzane składki chorobowe do ZUS
. Jeśli pracujesz na umowie o pracę i odprowadzasz składki na ubezpieczenie chorobowe, to zwolnienie będzie płatne.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Firma wzięła samochód w leasing
Firma wzieła w leasing samochód dla jednego ze swoich pracowników. Podpisali miedzy sobą umowę wynajmu z pozniejszym wykupem, w której dany pracownik zobowiązany jest do wszelkich opłat, przeglądów itd. Po jakimś czasie, przed końcem leasingu firma się rozpada, co dzieje się z tym leasingiem? Czy umowa podpisana z pracownikiem nadal obowiązuje? Czy jest jakaś możliwość przepisania go na tego pracownika? Jak to wygląda ze strony prawnej?...
Kupiłam mieszkanie, wykończyłam je i teraz sprzedałam. Jakiej wysokości podatek zapłacę?
Kupiłam mieszkanie od dewelopera w 2020 roku za 388 500zl. Materiały plus meble pozwalające na wykończenie mieszkania pod klucz wyniosły 50 000 zł. Sprzedałam dzisiaj mieszkanie za 500 000 zł. Jakiej wysokości podatek zapłacę?...
Czy jest możliwość umieszczenia starszej osoby w DPS bez jej zgody?
Czy jest możliwość umieszczenia starszej osoby w DPS bez jej zgody jeżeli ma ona zapisana służebność w miejscu zamieszkania? Sytuacja wygląda tak że są 2 starsze osoby- jedna całkowicie leżąca,z demencja,wszystkie czynności trzeba przy niej załatwiać Druga chodząca lecz z 1 stopniem niepełnosprawności,nie wychodzi z domu, jest niestety patologicznym zbieraczem i śmieciarzem, gromadzi śmieci w domu,praktycznie nie da się korzystać z kuchni gdyż ...
garaz blaszany a pozwolenie na budowe
Cześć wszystkim! Szukam potwierdzenia, jak prawidłowo „ugryźć” formalności przy wolno­stojącym garażu, który chcę postawić na działce budowlanej w pow. otwockim. Chodzi dokładnie o model Garaż Premium od Volussi (link w stopce). Kilka danych technicznych – na potrzeby oceny, czy mieści się w uproszczonej ścieżce: powierzchnia zabudowy 33 m² (szer. 5,9 m × gł. 5,4 m) – producent od razu reklamuje go jako „garaż ≤ 35 m² bez pozwolenia” volu...

Wyszukiwarka