Reklamacje na Vinted

Sprzedałam garnitur na Vinted za 180 zł, kupująca po otrzymaniu towaru zgłosiła wady i źle opisany rozmiar przezemnie. Kupująca kliknęła transakcja udana, pieniądze mam na koncie. Ponieważ, źle opisałam rozmiar prosiłam o odesłanie garnituru, podałam dane do wysyłki. Natomiast w piątym dniu upomniałam się, że przesyłka nie została nadana paczkomatem. Wtedy kupująca nadała zwrot. Po otrzymaniu przesyłki okazało się, że spodnie były u krawcowej, zostały nitki, spodnie zostały też wyprane i wyprasowane na kant. Kupująca uważa, że chce ją oszukać, używa oskarżeń. Zgłosiłam sytuacje do Vinted, niestety transakcja jest już zamknięta i musimy porozumieć się same. Za zachowanie ”zostały wyciągnięte konsekwencje” -taką informacje otrzymałam od Vinted. Ja chcę odesłać jej towar a kupująca chce pieniędzy. Jak to rozwiązać?
anonim cytuj
22-11-2022
Odeślij za pobraniem i zapomnij o temacie. Nie dość, że nie masz obowiązku przyjmować zwrotów jako osoba prywatna, to jeszcze tym bardziej w sytuacji gdy przedmiot został uszkodzony - poprzerabiany i oddany w stanie innym niż wysłany. Nie masz czego się bać
 
anonim cytuj
22-11-2022
Pozostaje odesłać Jej towar. Zrób zdjęcia i napisz do Niej, że poprawiała u krawca i nie jest to już ten sam garnitur. Poza tym kliknęła że jest ok wiec to z jej strony zwykle kombinowanie.
 
anonim cytuj
22-11-2022
Według Vinted transakcja została zakończona na Twoja korzyść. Popełniłaś błąd że w ogóle ten zwrot przyjęłaś. Natomiast powinnaś jej teraz napisać że w spodniach była ingerencja na którą nie wyraziłaś zgody. Oczekiwałaś zwrotu towaru w stanie nienaruszonym po wysyłce od Ciebie.
+1  
anonim cytuj
23-11-2022
Hej dziewczyno, widzę, że masz problem z transakcją na Vinted. Szkoda, że tak się stało, ale spróbuję Ci pomóc.

Ponieważ transakcja została już zamknięta, a pieniądze są na Twoim koncie, trudno będzie zmusić kupującą do zwrotu pieniędzy. Jeśli czujesz się winna z powodu źle opisanego rozmiaru, można spróbować porozumieć się z kupującą i znaleźć kompromisowe rozwiązanie.

Skoro chcesz odesłać jej towar, możesz zaproponować odesłanie garnituru za swój koszt, aby pokazać dobre chęci. Może to być sposób na zakończenie konfliktu. Możesz również wspomnieć, że Vinted już nałożyło konsekwencje na kupującą za jej zachowanie, aby pokazać, że zrobiłaś wszystko, co mogłaś w tej sytuacji.

Jeśli kupująca wciąż domaga się zwrotu pieniędzy, spróbuj wyjaśnić, że źle opisany rozmiar to był błąd z Twojej strony, ale w międzyczasie garnitur został już użyty (przez krawcową) i nie możesz go przyjąć w takim stanie. Ostatecznie, jeśli nie uda się dojść do porozumienia, możesz zasugerować, że skorzysta z porady prawnej, aby zobaczyć, jakie ma opcje.

Miejmy nadzieję, że uda Wam się dojść do rozwiązania tego problemu. Życzę powodzenia i mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni!
 
anonim cytuj
12-04-2023
Warto znać kilka kluczowych aspektów związanych z tego typu zdarzeniami, które mogą pomóc w uniknięciu problemów w przyszłości:

Dokładny opis: Przy sprzedaży rzeczy online, warto zainwestować czas w dokładne opisanie przedmiotu, wskazując wszelkie wady, wymiary i inne istotne informacje. Dobre zdjęcia również pomogą w uniknięciu nieporozumień.

Komunikacja: W przypadku problemów z transakcją, kluczowa jest otwarta i uczciwa komunikacja z drugą stroną. Wiele sytuacji można rozwiązać, omawiając problem i próbując dojść do porozumienia.

Zasady platformy: Przed rozpoczęciem sprzedaży na platformie, warto zapoznać się z jej zasadami, warunkami i zaleceniami dotyczącymi rozwiązywania sporów. Platformy handlowe, takie jak Vinted, mają własne procedury, których należy przestrzegać.

Ochrona jako sprzedawca: Pamiętaj o środkach ostrożności, takich jak korzystanie z usług przesyłkowych z potwierdzeniem odbioru i ewentualnie ubezpieczeniem, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami.

Zachowanie dowodów: W przypadku problemów z transakcją, warto zachować wszelkie dowody, takie jak korespondencja, zdjęcia towaru czy potwierdzenia wysyłki. Mogą być przydatne w przypadku ewentualnego sporu.

Wsparcie prawne: Jeśli konflikt z drugą stroną nie może zostać rozwiązany na własną rękę, warto zasięgnąć porady prawnej. W niektórych przypadkach konieczne może być skorzystanie z pomocy prawnika specjalizującego się w prawie konsumenckim.

Pamiętaj, że odpowiedzialne podejście i dobra komunikacja są kluczowe dla udanej sprzedaży online. W razie problemów, nie krępuj się szukać pomocy i wsparcia, zarówno od platformy, jak i profesjonalistów z dziedziny prawa.
 
anonim cytuj
12-04-2023
Sprzedałam garnitur na Vinted za 180 zł, kupująca po otrzymaniu towaru zgłosiła wady i źle opisany rozmiar przezemnie.


Jeśli chodzi o sprzedaż między osobami prywatnymi, obowiązują pewne reguły prawne. Chociaż Prawo Konsumenckie dotyczy głównie transakcji między przedsiębiorcą a konsumentem, istnieją pewne zasady, które mają zastosowanie również w przypadku sprzedaży między osobami prywatnymi:

Umowa sprzedaży, tak jak każda umowa, powinna być zawarta zgodnie z wolą i zamiarem stron. Jeśli sprzedający opisuje towar niezgodnie z rzeczywistością, może to stanowić podstawę do odstąpienia od umowy.

W przypadku wadliwego opisu towaru, kupujący może dochodzić od sprzedającego naprawienia szkody, chyba że sprzedający nie wiedział o wadzie.

Zasady platformy, takie jak Vinted, mogą mieć własne przepisy dotyczące zwrotów i reklamacji. Ważne jest, aby sprzedający i kupujący zapoznali się z nimi przed dokonaniem transakcji.

Kupująca kliknęła transakcja udana, pieniądze mam na koncie. Ponieważ, źle opisałam rozmiar prosiłam o odesłanie garnituru, podałam dane do wysyłki.


Gdy kupujący potwierdza transakcję jako udaną, wskazuje to na to, że był zadowolony z towaru w momencie odbioru. Jeżeli później zgłasza wady, może to komplikować sytuację.

Po otrzymaniu przesyłki okazało się, że spodnie były u krawcowej, zostały nitki, spodnie zostały też wyprane i wyprasowane na kant.


Jeśli towar został zwrócony w stanie innym niż był wysłany, sprzedający ma prawo odmówić zwrotu pieniędzy. Oczekuje się, że towar zostanie zwrócony w stanie niezmienionym. Jeśli towar został przerobiony lub w inny sposób zmieniony bez zgody sprzedającego, może to stanowić podstawę do odmowy przyjęcia zwrotu.

Podsumowując, w oparciu o przedstawioną sytuację:

Jeśli sprzedaż była realizowana między osobami prywatnymi, nie ma obowiązku przyjmowania zwrotów.
W przypadku niezgodnego opisu towaru, kupujący mógłby domagać się zwrotu pieniędzy lub wymiany towaru.
Jeśli towar został zwrócony w stanie zmienionym, sprzedający ma prawo odmówić przyjęcia zwrotu.
Ważne jest przestrzeganie zasad platformy, na której odbywała się transakcja.
 
anonim cytuj
09-08-2023
Po pierwsze, w kwestii reklamacji i zwrotu towaru, należy rozróżnić transakcje między konsumentami a transakcjami zawieranymi z udziałem przedsiębiorców. W przypadku sprzedaży prywatnej (osoba prywatna sprzedająca innym osobom prywatnym), polskie prawo konsumenckie, w tym przepisy dotyczące odstąpienia od umowy i rękojmi, nie mają zastosowania w takim samym stopniu jak w przypadku transakcji z udziałem przedsiębiorców. Oznacza to, że obowiązek przyjmowania zwrotów i odpowiadania za wady produktu jest ograniczony.

W odniesieniu do konkretnego przypadku:

Źle opisany rozmiar: Jako sprzedający, jesteś odpowiedzialny za zapewnienie, że opis przedmiotu jest dokładny. Jeśli rozmiar został opisany nieprawidłowo, kupujący mógłby potencjalnie uznać to za podstawę do reklamacji. Jednak w przypadku transakcji między osobami prywatnymi, polskie prawo nie przewiduje automatycznej możliwości zwrotu towaru, chyba że strony tak postanowiły w umowie.

Stan towaru po zwrocie: Jeśli towar został zwrócony w stanie innym niż oryginalny (np. po przeróbce u krawca), jako sprzedający masz prawo odmówić przyjęcia zwrotu. Zmiana stanu towaru przez kupującego bez Twojej zgody może stanowić podstawę do odmowy zwrotu pieniędzy.

Zakończenie transakcji przez Vinted: Jeżeli transakcja została oficjalnie zakończona przez platformę Vinted i pieniądze zostały przelane na Twoje konto, platforma może uznać sprawę za rozstrzygniętą. W takim przypadku dalsze działania mogą wymagać bezpośredniego porozumienia między Tobą a kupującym.

W przypadku braku porozumienia, obie strony mogą skorzystać z porady prawnej. Jako sprzedający, możesz również rozważyć zwrot towaru, aby uniknąć dalszego konfliktu, ale nie jesteś do tego prawnie zobowiązany, jeśli towar został zmieniony przez kupującego.

Podsumowując, ważne jest, aby w transakcjach online dokładnie opisywać przedmioty i zachowywać dowody na wszelki wypadek sporów. W przypadku problemów, najlepiej dążyć do polubownego rozwiązania, ale warto pamiętać o swoich prawach i możliwych ograniczeniach odpowiedzialności wynikających z charakteru transakcji między osobami prywatnymi.
 
anonim cytuj
03-01-2024
Hej. Sprzedałam na vinted spodnie z metką. A kupująca zrobiła zdjęcia jakiś starych spodni i bezczelnie twierdzi, że jej takie wysłałam. I tym samym wstrzymała wypłatę środków. Co mam zrobić. Obawiam się że straciłam spodnie i pieniądze.
 
anonim cytuj
17-04-2024

Sugerowane Tematy

nagana od pracodawcy
Pisze w imieniu koleżanki. Jest zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. W dniu dzisiejszym przebywa na urlopie. Dowiedziała się od koleżanki, że dziś pracodawca wpisał jej naganę do akt za niewykonanie jakiegoś zadania zleconego wczoraj (nie zadanie w ramach obowiązków) w ramach polecenia. Koleżanka wczoraj wykonywała inne zadania, które wykonuje codziennie i jeśli chodzi o dodatkowe zadanie zrobiła tyle ile zdążyła. Problem w tym, ...
Przedawnienie długu.
Witam, nurtuje mnie problem znajomego, mianowicie w piątek zostało mu zablokowane konto bankowe przez komornika, dziś się dowiedział że niby za jakiś nie spłacony telewizor sprawa z 2007r., on oczywiście nie kojarzy takiego faktu hak to sprawdzić i czy to nie jest zbyt stara sprawa, czy to nie oszustwo....
Rezygnacja z kupna działki budowlanej.
Dzień dobry, zdecydowałem się na kupno działki budowlanej. Z właścicielem działki ustaliliśmy już cenę. Mieliśmy też ustalony termin podpisania umowy notarialnej. Wszystko było w zasadzie gotowe. Niestety z przyczyn osobistych musiałem zrezygnować z kupna tej działki. Właściciel grozi mi sądem za to, że zrezygnowałem, a się "umawialiśmy" i że przeze mnie "stracił ponad tydzień czasu". Czy w związku z tym, właściciel będzie mia...
wniosek o urlop
Chciałabym się zorientować czy osoba która dzierzy stanowisko,, szefa'', może bez powodu mnie wyrzucić z pracy mimo że to ona zawiniła. Mianowicie pod koniec miesiąca zgłosiłam nieobecność w pracy w dniu 5.09., wypisałam urlop. Osoba ta widziała ta kartkę, a że mamy wystawiany grafik kilka dni przed końcem miesiąca, zazwyczaj jest to 5 dni to zaraz po dowiedzeniu się ze jest grafik i zapoznaniu z nim zgłosiłam nieobecność (taka zasada w pracy). B...

Wyszukiwarka