Zmiana miejsca odprowadzania dziecka

Witam, mój problem polega na tym iz w piątki o godzinie 20.30 muszę odprowadzać syna do ojca,czyli jego miejsca zamieszkania. Lecz co drugi tydzień ojciec dziecka pracuje do 22:00 i zawsze odbierali go dziadkowie. Niestety ex robi pod górkę,i mówi że dziadki już nie będą go odbierać i że to ja muszę go do nich odprowadzić bo tak wymaga prawo. Ale jeśli sądownie mamy ustalone że w miejsce zamieszkania dziecka to czy muszę pod inny adres? Dodam że dziadki mieszkają poza miastem niema tam dojazdu i pieszo będę ciągla dziecko 5km. Straszy mnie sądem, a dodam że sprawujemy opiekę obupolna. Niemamy alimentów. Ale jeśli coś zrobię nie po myśli ex to zaraz mówi że robię coś nie prawnie i mnie zastrasza.
anonim cytuj
07-11-2022
W przypadku gdy masz ustalony plan opieki sądownie, zazwyczaj powinnaś trzymać się tego, co jest ustalone w wyroku sądowym. Jeśli wyrok mówi, że masz odprowadzić dziecko do miejsca zamieszkania ojca, to jest to miejsce, do którego powinnaś dowieźć swoje dziecko.

Jeśli istnieją problemy w realizacji planu opieki, takie jak niemożność dowiezienia dziecka do dziadków z powodu braku transportu, warto porozmawiać z ojcem dziecka i spróbować dojść do porozumienia. Jeżeli to nie jest możliwe, możecie rozważyć mediację rodzinną lub zwrócić się do sądu z wnioskiem o zmianę planu opieki.

Jeśli ojciec dziecka straszy Cię sądem, warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie rodzinnym, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje prawa i jakie działania możesz podjąć, aby chronić siebie i swoje dziecko.
 
anonim cytuj
13-04-2023
Jeśli pójdziesz do prawnika, to będzie cię nakłaniał na:

Dokumentowanie wszystkich interakcji z ojcem dziecka
Prawnicy często zalecają dokumentowanie wszelkich interakcji z drugą stroną, takich jak rozmowy telefoniczne, wiadomości e-mail i tekstowe, spotkania czy próby komunikacji. To może pomóc w ewentualnych dalszych postępowaniach sądowych.

Mediacja rodzicielska
Prawnicy mogą zasugerować skorzystanie z mediacji rodzicielskiej, co jest dobrowolnym procesem, w którym mediator pomaga rodzicom w rozstrzygnięciu konfliktów i negocjowaniu wspólnego planu opieki.

Wniosek o zmianę planu opieki
Jeśli nie można dojść do porozumienia, prawnik może doradzić złożenie wniosku do sądu o zmianę planu opieki, aby uwzględnić nowe okoliczności.

Zgłoszenie naruszenia planu opieki
Jeśli ojciec dziecka nie przestrzega ustaleń sądowych, prawnik może doradzić zgłoszenie naruszenia planu opieki do sądu rodzinnego.

Przygotowanie na ewentualne postępowanie sądowe
Prawnicy mogą pomóc w przygotowaniu na ewentualne postępowanie sądowe, takie jak zebranie dowodów, świadków czy innych informacji, które mogą być istotne dla Twojej sprawy.
 
anonim cytuj
13-04-2023

Sugerowane Tematy

Współwłasność za długi spadkowe.
Kilku współwłaścicieli mieszkania. Przeprowadzone postępowanie spadkowe (bez działu spadku) jeden ze współwłaścicieli mieszkający tam narobił długów. Czy całości zadłużenia mogą ściągać z kogo chcą, czy odpowiadamy taka częścią jaki mamy udział w spadku ?...
Nieuzasadnione rozwiązanie umowy na czas nieokreślony.
Umowa na czas nieokreślony, wypowiedzenie ze strony pracodawcy, odwołanie do Sądu pracy. Sprawa zakończyła się, podpisaniem ugody Sądowej na 1szej rozprawie. Pracodawca zobowiązał się do zapłaty na moją rzecz" odszkodowania kwoty 18.000 złotych brutto (słownie: osiemnaście tysięcy złotych brutto). 2. Kwotę wskazaną w ust. 1 powyżej Pozwana przeleje na rachunek bankowy Powódki nr [______], po potrąceniu należności publicznoprawnych przewidzi...
Jak dodać współwłaściciela samochodu?
Witam, jak to jest z tym dodawaniem współwłaściciela samochodu. Przeczytałem, że trzeba w tym celu wypełnić umowę darowizny i niby artykuły w internecie dość szczegółowo opisują temat, ale jednak pojawia się kilka niedopowiedzeń. Najważniejsze pytania jakie mi się nasuwają to: 1) Jak z tym podatkiem od darowizny? Osoba, którą chciałbym prosić o bycie współwłaścicielem jest w drugiej grupie podatkowej (jest to wujek), a wartość samochodu określił...
Urlop na żądanie.
Po jakim czasie przysługuje pracownikowi płatny urlop na żądanie? Siostra podpisała we wrześniu 2023r. umowę o pracę tymczasową z agencją pracy tymczasowej, gdy poprosiła o dzień urlopu na żądanie to agencja stwierdziła że ten dzień będzie bezpłatny. Koordynator agencji stwierdził że dopiero po przepracowanych 6 miesiącach przysługuje płatny UŻ. Ile w tym prawdy jest ?...

Wyszukiwarka