Zmiana miejsca odprowadzania dziecka

Witam, mój problem polega na tym iz w piątki o godzinie 20.30 muszę odprowadzać syna do ojca,czyli jego miejsca zamieszkania. Lecz co drugi tydzień ojciec dziecka pracuje do 22:00 i zawsze odbierali go dziadkowie. Niestety ex robi pod górkę,i mówi że dziadki już nie będą go odbierać i że to ja muszę go do nich odprowadzić bo tak wymaga prawo. Ale jeśli sądownie mamy ustalone że w miejsce zamieszkania dziecka to czy muszę pod inny adres? Dodam że dziadki mieszkają poza miastem niema tam dojazdu i pieszo będę ciągla dziecko 5km. Straszy mnie sądem, a dodam że sprawujemy opiekę obupolna. Niemamy alimentów. Ale jeśli coś zrobię nie po myśli ex to zaraz mówi że robię coś nie prawnie i mnie zastrasza.
anonim cytuj
07-11-2022
W przypadku gdy masz ustalony plan opieki sądownie, zazwyczaj powinnaś trzymać się tego, co jest ustalone w wyroku sądowym. Jeśli wyrok mówi, że masz odprowadzić dziecko do miejsca zamieszkania ojca, to jest to miejsce, do którego powinnaś dowieźć swoje dziecko.

Jeśli istnieją problemy w realizacji planu opieki, takie jak niemożność dowiezienia dziecka do dziadków z powodu braku transportu, warto porozmawiać z ojcem dziecka i spróbować dojść do porozumienia. Jeżeli to nie jest możliwe, możecie rozważyć mediację rodzinną lub zwrócić się do sądu z wnioskiem o zmianę planu opieki.

Jeśli ojciec dziecka straszy Cię sądem, warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie rodzinnym, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje prawa i jakie działania możesz podjąć, aby chronić siebie i swoje dziecko.
 
anonim cytuj
13-04-2023
Jeśli pójdziesz do prawnika, to będzie cię nakłaniał na:

Dokumentowanie wszystkich interakcji z ojcem dziecka
Prawnicy często zalecają dokumentowanie wszelkich interakcji z drugą stroną, takich jak rozmowy telefoniczne, wiadomości e-mail i tekstowe, spotkania czy próby komunikacji. To może pomóc w ewentualnych dalszych postępowaniach sądowych.

Mediacja rodzicielska
Prawnicy mogą zasugerować skorzystanie z mediacji rodzicielskiej, co jest dobrowolnym procesem, w którym mediator pomaga rodzicom w rozstrzygnięciu konfliktów i negocjowaniu wspólnego planu opieki.

Wniosek o zmianę planu opieki
Jeśli nie można dojść do porozumienia, prawnik może doradzić złożenie wniosku do sądu o zmianę planu opieki, aby uwzględnić nowe okoliczności.

Zgłoszenie naruszenia planu opieki
Jeśli ojciec dziecka nie przestrzega ustaleń sądowych, prawnik może doradzić zgłoszenie naruszenia planu opieki do sądu rodzinnego.

Przygotowanie na ewentualne postępowanie sądowe
Prawnicy mogą pomóc w przygotowaniu na ewentualne postępowanie sądowe, takie jak zebranie dowodów, świadków czy innych informacji, które mogą być istotne dla Twojej sprawy.
 
anonim cytuj
13-04-2023

Sugerowane Tematy

Kupujący przywlaszczyl sobie towar za który nie zapłacił
Dzien dobry. Sprzedałam produkt na olx, który nie spełnił oczekiwań klientki. Napisalam jej więc, zeby bez problemu odesłała towar, skoro jest niezadowolona. Jak wiadomo sprzedający nie dysponuje pieniędzmi dopóki transakcja nie zostanie zaakceptowana, więc ryzyka dla niej żadnego nie było. Po tym czasie pani przestała cokolwiek pisac, zgłosiła reklamację na olx, której treści nie widziałam. Po jakimś czasie przyszla decyzja, że reklamacja został...
Windykacja nieuczciwego najemcy.
W listopadzie 2023 wynająłem mieszkanie parze, z tym że umowę najmu okazjonalnego podpisałem tylko w obecności mężczyzny, jego partnerka nie mogła być być obecna. Jak się niedawno okazało po prostu była w ciąży, facet chciał to zataić. Najemca zalega z jednym czynszem (za chwilę prawdopodobnie z dwoma) oraz z opłatami bieżącymi. Dziecko ma kilka miesięcy a ten fakt nie został mi zgłoszony. W ogłoszeniu wyraźnie zaznaczyłem że wynajmę singlowi lub...
Jak uniknąć zachowku?
Dzień dobry. Kompletnie nie znam się w temacie i od każdego słyszę co innego, proszę o poradę. Mianowicie w 2017 roku ojciec - właściciel nieruchomości poprzez darowiznę przekazał mi dom z działką. Jest zapis "..oświadcza, że na nabytej tym aktem nieruchomości ustanawia na rzecz ojca i matki dożywotnią, bezpłatną służebność osobistą polegającą na prawie do korzystania z całego parteru budynku mieszkalnego, z zapewnionym ogrzewaniem, oświet...
Sprzedaż produktu zakupionego na raty.
Proszę o poradę czy mogę sprzedać produkt, który zakupiłam na raty a zostały mi jeszcze 3 do spłacenia (aparat fotograficzny o wartości 1700 zł). Nie jest mi on już potrzebny a dzięki sprzedaży będę mogła spłacić "od ręki" wszystkie raty. Czy taki towar jest moją własnością i czy mogę nim rozporządzać? Czy dopiero od momentu spłacenia ostatniej raty?...

Wyszukiwarka