Zmiana miejsca odprowadzania dziecka

Witam, mój problem polega na tym iz w piątki o godzinie 20.30 muszę odprowadzać syna do ojca,czyli jego miejsca zamieszkania. Lecz co drugi tydzień ojciec dziecka pracuje do 22:00 i zawsze odbierali go dziadkowie. Niestety ex robi pod górkę,i mówi że dziadki już nie będą go odbierać i że to ja muszę go do nich odprowadzić bo tak wymaga prawo. Ale jeśli sądownie mamy ustalone że w miejsce zamieszkania dziecka to czy muszę pod inny adres? Dodam że dziadki mieszkają poza miastem niema tam dojazdu i pieszo będę ciągla dziecko 5km. Straszy mnie sądem, a dodam że sprawujemy opiekę obupolna. Niemamy alimentów. Ale jeśli coś zrobię nie po myśli ex to zaraz mówi że robię coś nie prawnie i mnie zastrasza.
anonim cytuj
07-11-2022
W przypadku gdy masz ustalony plan opieki sądownie, zazwyczaj powinnaś trzymać się tego, co jest ustalone w wyroku sądowym. Jeśli wyrok mówi, że masz odprowadzić dziecko do miejsca zamieszkania ojca, to jest to miejsce, do którego powinnaś dowieźć swoje dziecko.

Jeśli istnieją problemy w realizacji planu opieki, takie jak niemożność dowiezienia dziecka do dziadków z powodu braku transportu, warto porozmawiać z ojcem dziecka i spróbować dojść do porozumienia. Jeżeli to nie jest możliwe, możecie rozważyć mediację rodzinną lub zwrócić się do sądu z wnioskiem o zmianę planu opieki.

Jeśli ojciec dziecka straszy Cię sądem, warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie rodzinnym, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje prawa i jakie działania możesz podjąć, aby chronić siebie i swoje dziecko.
 
anonim cytuj
13-04-2023
Jeśli pójdziesz do prawnika, to będzie cię nakłaniał na:

Dokumentowanie wszystkich interakcji z ojcem dziecka
Prawnicy często zalecają dokumentowanie wszelkich interakcji z drugą stroną, takich jak rozmowy telefoniczne, wiadomości e-mail i tekstowe, spotkania czy próby komunikacji. To może pomóc w ewentualnych dalszych postępowaniach sądowych.

Mediacja rodzicielska
Prawnicy mogą zasugerować skorzystanie z mediacji rodzicielskiej, co jest dobrowolnym procesem, w którym mediator pomaga rodzicom w rozstrzygnięciu konfliktów i negocjowaniu wspólnego planu opieki.

Wniosek o zmianę planu opieki
Jeśli nie można dojść do porozumienia, prawnik może doradzić złożenie wniosku do sądu o zmianę planu opieki, aby uwzględnić nowe okoliczności.

Zgłoszenie naruszenia planu opieki
Jeśli ojciec dziecka nie przestrzega ustaleń sądowych, prawnik może doradzić zgłoszenie naruszenia planu opieki do sądu rodzinnego.

Przygotowanie na ewentualne postępowanie sądowe
Prawnicy mogą pomóc w przygotowaniu na ewentualne postępowanie sądowe, takie jak zebranie dowodów, świadków czy innych informacji, które mogą być istotne dla Twojej sprawy.
 
anonim cytuj
13-04-2023

Sugerowane Tematy

Czy rodzina może odmówić zeznań?
Dzień dobry. Zostałam wezwana jako świadek w sprawie rozwodowej brata. Czy jako najbliższa rodzina mogę odmówić składania zeznań?...
Art 627 kpk a przedawnie i solidarność
Witam serdecznie, Na podstawie art 271, 273 i 286 (podpisanie dokumentów firmowych) otrzymałam karę 1 roku na 5 lat z dozorem. Wszelkie koszty zostały od razu pokryte na podstawie wyroku i wezwania pełnomocnika Gminy. W wyroku zostały zasądzone również koszty na postawie Art. 627 od skazanych 5 osób solidarnie na rzecz oskarżyciela posiłkowego. Ja swoją 1/5 kosztów jak napisał mi pełnomocnik w wezwaniu pokryłam nie wiem jak w przypadku pozost...
Czy właściciel mieszkania może wyrzucić najemcę bo zwleka z opłatą za czynsz 7 dni?
Czy właściciel mieszkania może wyrzucić najemcę bo zwleka z opłatą za czynsz 7 dni?(bez wręczania wcześniej wypowiedzenia?)tak z dnia na dzień? Jeśli taki zapis jest w umowie? Czy prawo o 2mc zwłoki z opłatą jest ponad umową?...
Pierwsza umowa była na 3 miesiące, druga na rok, a tu nagle, znów na 3 miesiące. Proszę o poradę co zrobić w tej sytuacji?
Witam. Obecnie jestem zatrudniona w następujący sposób: pierwsza umowa była na 3 miesiące, druga na rok, a tu nagle, znów na 3 miesiące ( bo niby manager się zmienił), bez zmiany stanowiska pracy. Z tego co rozumiem, wedle kodeksu pracy, pracodawca nie może cofnąć się do tyłu dając mi znów umowę na okres próbny, gdzie wszyscy inni pracownicy dostali po 3 miesiącach pernamentnie kontrakty, nawet ci najsłabsi. Proszę o poradę co zrobić w tej sytuac...

Wyszukiwarka