Pierwsza sprawa rozwodowa.

Jak to wygląda?
Z mojej strony: Pozew bez orzekania o winie\ zabezpieczenie alimentów na czas trwania procesu (już przyznane) /kontakty z dzieckiem /piecza
Druga strona nie wypowiedziała się co do pozwu, nie podjęła nawet pisma, 2 krotnie awizowanego...
Ale, nagle komornik zadziałał (zabezpieczenie alimentacyjne na czas trwania procesu) i strona być może pojawi się w Sądzie.
Moje pytanie:
Jeżeli strona się stawi na pierwszej rozprawie, oczywiście jej stanowisko będzie "z winy powódki" itd.?
Odraczam z uwagi na zbyt późne ustosunkowanie się? I proszę o możliwość ustosunkowania się na piśmie? Czy sprawa trwa nadal i muszę zadawać pytanie "jak do winy"
Jak wygląda słuchanie stron na pierwszej rozprawie? Czy trzeba wtedy mówić wszystko? Czy Sąd słucha w określonym zakresie? ( uwagi na ROZWOD/KONTAKTY/PIECZĘ/ALIMENTY?
Nie wiem czego się spodziewać...
Strasznie się tym stresuję.
anonim cytuj
19-11-2023
"Jak wygląda słuchanie stron na pierwszej rozprawie?
Czy trzeba wtedy mówić wszystko?"
Jak się rozwodzisz bez orzekania, to wystarczy ze powiesz ze się od siebie oddaliliście, nie kochasz małżonka i stanowczo i ostatecznie chcesz się rozwieść. Nie ma sensu w takiej sytuacji prac brudów i sad raczej tez nie będzie chętny tego słuchać.
Pamiętaj, ze sady generalnie pracują na odwal się i wydają standardowe wyroki. Jak się nie porozumiecie o alimenty, to też walnie jakąś standardową kwotę. Spytaj się adwokata, z jakiego przedziału kwoty padają przy jego sprawach. W zależności od dochodów, będzie albo bliżej dolnej, albo górnej granicy, ale generalnie w obecnych czasach dzieci są drogie.
 
anonim cytuj
19-11-2023
Na początek, jeśli nie było wymiany pism przygotowawczych, to sąd będzie na ogół słuchał informacyjnie stron.
Czy doszło do długotrwałego i zupełnego rozpadu związku?
Czy widzicie możliwość podpisania porozumienia wychowawczego i (oboje) zakończenia sprawy bez orzekania o winie.
Wystarczy że jedno z Was chce orzekania o winie i sąd będzie tę winę badał.
Może też - nie zgodzić się na orzeczenie o rozwodzie.
Wątek poruszany z 5 razy na miesiąc, czegoś konkretnie się boisz?
Czy masz mówić wszystko - tak prawdę, całą prawdę i tylko prawdę i nic nie zatajać z tego co Ci wiadome
Tak jak wspomniano wyżej - sądy nie chcą wnikać, kto kogo wyrzucił na tapczan, balkon czy działkę, kto komu nie dodał soli do ziemniaków, albo kto pierwszy zainstalował tindera.
Spróbuj dotrzeć do osób trzecich np. Twoi znajomi do jego znajomych, nie chcecie być razem, nie dogadacie się, rozdrapywanie win w sądzie doprowadzi do iluś tam lat jeżdżenia po sądach, świadkowaniu, skłóceniu się, skoro kontakty i alimenty to pewnie jest dziecko.
W sądach jest mediator (ma jakieś dyżury) można spróbować, ale jakość i efektywność jego usług może być wątpliwa. Pogadaj przez znajomych, zaproponuj jak to Wasze rozstanie ma wyglądać i tyle, tam gdzie macie porozumienie zanotujcie to i idziecie do sądu:
bez orzekania o winie
bez orzekania o sposobie korzystania we wspólnego mieszkania stron na czas procesu
bez podziału majątku w sprawie o rozwód
dzieci/dziecko - ma mieć kontakt z obojgiem rodziców, nie powinno cierpieć przez Wasze problemy
Wyroki może i są sztampowe, ale nie warto sobie na wzajem ileś lat utrudniać życia, nawet jak ex-partner zdradził, zostawił, oszukał itp.
Uzyskać wyrok, niech się uprawomocni, a ewentualne np rozliczenia majątkowe zostawić "na potem".
 
anonim cytuj
19-11-2023

Sugerowane Tematy

Czy najemca musi się wyprowadzić w ciągu miesiąca?
Dzień dobry, Właściciel wynajmowanego przez moją mamę mieszkania poinformował ją, że ma się w ciągu miesiąca (do 20.10) wyprowadzić. Faktycznie w umowie jest miesięczny okres wypowiedzenia. Ale czy faktycznie tak to działa? Czy można jakoś walczyć z właścicielem?...
spis powszechny
Znajomy nie spisał się w powszechnym spisie. Nie dzwonił do niego rachmistrz, więc nie odmówił bezpośrednio. Dzisiaj próbował naprawić swój błąd, ale nie ma opcji aby spisać się po terminie. Czy ma jakies opcje żeby uniknąć kary?...
Zablokowanie konta.
Komornik zablokował konta dłużnikowi na poczet alimentów. Alimenty wysyła bezpośrednio pracodawca. Doszły mnie słuchy że były mąż już coś wymyśla byle by nie płacić wysokich alimentów. Pracuje w firmie i teraz chce się zwolnić, dogadać z komornikiem z wpłatami alimentów żeby sam płacił.. po czym ponownie chce się zatrudnić w tej samej firmie. Byle by pracodawca sam nie wpłacał komornikowi alimentów. Chwalił się że komornikowi będzie płacił tyle...
Zwrot indywidualnego zamówienia.
Witam, kupiłem koszulkę na allegro. Po zakupie zadzwonił sprzedawca i poinformował ,że nie ma takiej jak zamówiłem ale może przysłać podobną i mi ją opisał. Zgodziłem się. Koszulka przyszła ale wbrew zapewnienia sprzedawcy ,że to zwykła polówka przyszła tzw siatka, więc poprosiłem adres do zwrotu i odesłałem ją. Problem zaczął się później gdyż sprzedający stwierdził, że koszulka była na indywidualne zamówienie i odmówił zwroty pieniędzy. Nie...

Wyszukiwarka