Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Jak się można odwołać do wniosku o ograniczenie władzy rodzicielskiej? Merytorycznie i technicznie.
Kiedy we wniosku nie ma podanych żadnego uzasadnienia, ani żadnego świadka powołanego.
Przebywam z dzieckiem prawie tyle co opieka naprzemienna. Aktualnie piszę drugie pismo, aby wnieść o opiekę naprzemienną i znieść alimenty (których nie płacę, w uzasadnieniu podaje powody i dlaczego tego nie robiłem i jak łoże na utrzymanie dziecka). Słuchając wielu porad prawnych z zakresu ograniczenia władzy rodzicielskiej na youtubie nie widzę więcej przesłanek do jej ograniczenia. Rozmawiając z żoną, ona sama nie potrafiła skonkretyzować dlaczego. Jedyne moje domysły, że chce łatwości w podejmowaniu decyzji.
Proszę o odpowiedzi merytoryczne, odnoszące się do pytania. Proszę o powstrzymanie swoich impulsów od oceniania mojej osoby, to mnie nie wspiera - tym bardziej, że przedstawiłem w skrócie sprawę. Z góry dzięki za uwzględnienie próśb. Z chęcią odpowiem jeśli trzeba coś doprecyzować.
anonim cytuj
27-11-2020
W jakim sensie "odwołać do wniosku o ograniczenie władzy rodzicielskiej"? Kto złożył wniosek i co Pan chce osiągnąć?
 
anonim cytuj
27-11-2020
Tak, zona wniosek napisała, i chce sie odwołać, żeby mieć/utrzymać władzę rodzicielską.
 
anonim cytuj
27-11-2020
Nie można się odwołać od wniosku, dopiero od decyzji, postanowienia albo innego orzeczenia.
Można wnieść odpowiedź na wniosek, przedstawiając swoje argumenty dot. sprawy, po prostu.
 
anonim cytuj
27-11-2020
Ma Pan na myśli wniesienie odpowiedzi na wniosek?
 
anonim cytuj
27-11-2020
Tak, dokładnie. tak, zona wniosek napisała, i chce sie odwołać, żeby mieć/utrzymać władzę rodzicielską.
 
anonim cytuj
27-11-2020
Jeszcze nie ma się Pan od czego odwoływać, teraz zapewne od dnia odbioru ma Pan w terminie 7 dni wnieść pisemna odpowiedź.
W jej treści musi się Pan odnieść do tego co napisała powódka i przedstawić dowodu na to że wniosek jest bezpodstawny i winien być oddalony.
Musi Pan zwrócić szczególną uwagę o co dokładnie wnosi Pana żona, o jaką formę ograniczenia władzy jej chodzi. Sąd może ograniczyć władze rodzicielska gdy dobro dziecka jest zagrożone już występują inne okoliczności niekorzystne dla dobra dziecka.
Musi Pan przedstawić silne dowody przemawiające za tym, że sytuacja która Pan opiszę nie przejawia za koniecznością ograniczenie władzy.
 
anonim cytuj
27-11-2020
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was miał taką sytuację, gdzie przy sprawie o ograniczenie praw rodzicielskich sąd nie wyraził zgody na zadawanie pytań do świadków ze strony Matki, natomiast pełnomocnik matki mógł zadawać pytania do moich świadków. Nie podając jakiegokolwiek powodu bądź uzasadnienia?
 
anonim cytuj
14-10-2021

Sugerowane Tematy

Jak odzyskać pożyczone pieniądze?
Witam. Mam pytanie jak odzyskać dług. Otóż Rok temu moja partnerka pożyczyła ode mnie pewną kwotę pieniędzy. Krótko po tym rozstaliśmy się, a ona dała mi na piśmie oświadczenie, że będzie oddawała dług w ratach. Niestety przestała oddawać, zmieniła numer telefonu i nie wiem nawet gdzie teraz mieszka. W jaki sposób mogę odzyskać swoje pieniądze? Nie wiem jak się do tego zabrać. Jedyne co mam to odręcznie napisane oświadczenie z numerem dowodu i nu...
Argumenty dotyczące ograniczenia praw rodzicielskich
Witajcie drodzy forumowicze, Ostatnio w moim otoczeniu pojawiła się sytuacja, która zmusiła mnie do refleksji na temat ograniczenia praw rodzicielskich. Chociaż nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, starałem się zrozumieć argumenty, które mogą przemawiać za taką decyzją sądu. Chciałbym przedstawić kilka z nich poniżej i poprosić Was, zwłaszcza prawników i osoby, które miały doświadczenie w tej kwestii, o wsparcie i doradztwo. Nieodpowiedni...
L4 na urlopie wychowawczym przy pracy na pół etatu
Witam, jestem na urlopie wychowawczym od dwóch miesięcy (płynne przejście po urlopie rodzicielskim, obecnie nie pobieram żadnego zasiłku; 1/2 etatu na czas nieokreślony i 1/2 etatu na czas określony - przed L4 w pierwszej ciąży) i jednocześnie pracuję na 1/2 etatu na czas nieokreślony (inny pracodawca niż przed ciążą, praca rozpoczęta podczas urlopu rodzicielskiego). Teraz zaszłam w drugą ciążę - jak będzie naliczane L4? Czy umowa na czas okr...
Sądowy nakaz spotkania z wnukiem.
Sprawa jest dość ciężka dla Nas i dla Naszego dziecka. Moi rodzice wytoczyli nam pismo sądowe o nakaz spotkania z wnukiem. Od kilku lat nie ma z nimi kontaktu. Jestem w terapii z racji problemów które zapoczątkowały się już w życiu dziecka, rodzice znęcali się nade mną i rodzeństwem. Przemoc fizyczna i psychiczna była na początku dziennym. To strasznie toksyczni ludzie, wszystkie swoje niepowodzenia zwalali na nas, i obarczali nas wina za wszys...

Wyszukiwarka