Czy obecna żona może złożyć wniosek o podwyższenie alimentów? Jeżeli tak to ile one mogą maksymalnie wynosić? Czy jeżeli wynajmę samodzielnie mieszkanie będzie to miało duzy wplyw na alimenty?
Tak, obecna żona może złożyć wniosek o podwyższenie alimentów, ale jedynie w sytuacji, gdy zaszły istotne zmiany w sytuacji materialnej którejś ze stron. Nie istnieje maksymalna wysokość alimentów, są one ustalane indywidualnie w oparciu o potrzeby dziecka oraz możliwości zarobkowe alimentującego. Wynajmowanie samodzielnego mieszkania może wpłynąć na Twoje możliwości finansowe, co w konsekwencji może wpłynąć na wysokość ustalonych alimentów.
Jeżeli również kupujesz rzeczy dla dzieci - zbieraj paragony za każdym razem
To dobra rada, ponieważ paragony mogą być dowodem na to, jakie wydatki ponosisz na dzieci. Niemniej jednak sąd może nie brać ich pod uwagę, chyba że chodzi o wydatki, które są konkretnie związane z potrzebami dziecka.
Złóż wniosek, rozwód z winy żony, wtedy będzie ona płaciła na ciebie alimenty, zadne porozumienie stron
Nie zawsze orzeczenie o winie jednej ze stron automatycznie skutkuje obowiązkiem alimentacyjnym w stosunku do drugiej strony. Sąd bierze pod uwagę wiele czynników, w tym sytuację materialną obu stron oraz potrzeby dzieci.
Bardziej chodzi mi o to czy jest jakieś inne rozwiązanie żeby pokryć potrzeby dzieci inaczej niż wypłacanie pieniędzy dla matki bo wiem że większość z tych pieniędzy ona wykorzystuje na swoje głupie potrzeby.
W Polskim prawie alimenty przysługują dzieciom, a nie matce. Teoretycznie możesz wnioskować do sądu o inną formę wypełnienia obowiązku alimentacyjnego, np. zakup konkretnych rzeczy dla dzieci, ale to wymaga zgody matki. Głównym kryterium sądu będzie dobro dziecka.
Jezeli jest już złożony wniosek o rozwód przez żonę za porozumieniem stron z ustalonymi alimentami i widzeniami z dziećmi to czy mogę zrobić korektę z orzekaniem o winie?
Tak, jest możliwość zmiany wniosku przed rozprawą. Jeśli chcesz orzeczenia o winie, musisz przedstawić konkretne zarzuty w stosunku do drugiej strony. Jednak warto zastanowić się, czy orzeczenie o winie przyniesie korzyści, które przewyższą ewentualne negatywne konsekwencje dla relacji z dziećmi.
I pamiętaj o wniesieniu wniosku o zaprzeczenie ojcostwa, ponieważ po porodzie dziecko automatycznie będzie wpisane jako z małżeństwa.
Masz rację, w przypadku narodzin dziecka podczas trwania małżeństwa automatycznie zakłada się, że mężczyzna jest ojcem dziecka. Jeżeli jest pewność, że nie jest się biologicznym ojcem dziecka, można wnioskować o zaprzeczenie ojcostwa.
Nikt nie wspomniał o najważniejszym. Sąd przy ewentualnym podwyższeniu alimentów będzie patrzył na twoje możliwości zarobkowe a nie na to, ile zarabiasz. To istotny szczegół.
Zgadza się. Możliwości zarobkowe oznaczają potencjalne dochody, które możesz uzyskać biorąc pod uwagę Twoje kwalifikacje, doświadczenie i sytuację na rynku pracy. Jeśli sąd uzna, że celowo unikasz pracy lub pracujesz poniżej swoich możliwości, może to wpłynąć na ustalenie wyższych alimentów niż faktycznie zarabiasz.