Brat mieszka w bloku i ma 2 psy, jest jeden sąsiad któremu to nie odpowiada. Policja nie chce przyjąć zawiadomienia o nękaniu.

Witam może ktoś będzie w stanie pomóc co zrobić . Brat mieszka w bloku i ma 2 psy jest jeden sąsiad któremu to nie odpowiada i już kilka razy wzywał straż miejska był też na wizycie patrol Animals psy są zadbane żadnych uwag . Sąsiad raz już napisał na drzwiach cyt ,, ucisz te psy kur .... ,, Były też liściki na temat uciszenia psów . Była policja dzielnicowy i nic wczoraj brat poszedl po psy i wyszedł wieczorem pod jego nieobecność sąsiad zadzwonił że jest trup w domu i przyjechała straż pożarna chcieli wybijać szybę bo to 4 piętro na szczęście dzięki interwencji znajomej i rozmowie przez telefon z moim bratem straż pożarna odwołała akcje . Policja nie chce przyjąć zawiadomienia o nękaniu bo nie ma dowodów że to sąsiad co można zrobić w takiej sytuacji? Dodam że żaden inny z sąsiadów nie skarży się na psy
anonim cytuj
08-08-2022
1. Policja nie ma prawa odmówić przyjęcia zawiadomienia. Co najwyżej mogą postępowanie umorzyć zaraz po przyjęciu zawiadomienia, ale zawiadomienie przyjąć muszą.
2. Na początek należy więc udać się na komisariat lub prokuraturę i złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i nie dać się zbyć.
 
anonim cytuj
10-08-2022
Nie przyjęli dziś od brata zawiadomienia bo nie ma dowodów że to ten sąsiad i nic nie zrobią . Brat z wcześniejszymi sytuacjami też był na policji oi u dzielnicowego ale nikt nic nie robi .
 
anonim cytuj
12-08-2022
Tak jak mówię - nie mogą nie przyjąć zawiadomienia. Mogą z braku dowodów umorzyć później, ale przyjąć muszą. Trzeba pójść na komisariat jeszcze raz i tym razem nie dać się spławić, a jakby policjant nie chciał przyjąć to trzeba go poprosić o podanie podstawy prawnej odmowy.
 
anonim cytuj
15-08-2022
Rozumiem w takim razie będzie brat Musiał iść jeszcze raz chodź i tak nic nie zrobią pewnie . A co do wczorajszego wezwania straży pożarnej na pewno mają numer telefonu z którego było wezwanie czy to nie będzie jakimś dowodem czy oni nie powinni tego sprawdzić ?
 
anonim cytuj
17-08-2022
To może być dowodem, ale najpierw muszą przyjąć zawiadomienie, bo prywatnie Wam tych informacji nie udzielą.
 
anonim cytuj
19-08-2022
Proponuję złożyć zawiadomienie poprzez pocztę polską i czekać na zaproszenie na przesłuchanie.
 
anonim cytuj
20-08-2022
Się zastanawiam, czy Straż Pożarna już nie złożyła stosownego zawiadomienia o bezpodstawne wezwanie służb. Za to też są kary i jeszcze zwrot kosztów akcji.
 
anonim cytuj
20-08-2022
Nic na ten temat nie wiem ale moim zdaniem tak powinno być bo przyjechała straż pożarna w drodze była policja a więc chyba tak o nie można sobie pozwolić na bezpodstawne wezwanie mogli być potrzebni gdzie indziej ....
 
anonim cytuj
21-08-2022
Brat mieszka w bloku i ma 2 psy jest jeden sąsiad któremu to nie odpowiada i już kilka razy wzywał straż miejska


Jeśli sąsiad wzywa służby publiczne bezpodstawnie, może podlegać odpowiedzialności z różnych tytułów.

Po pierwsze, jeśli dzwoni na numery alarmowe bez uzasadnionego powodu, może naruszyć art. 224 § 1 Kodeksu karnego, który mówi, że "Kto wzbudza fałszywy alarm w związku z zagrożeniem dla życia, zdrowia, mienia albo środowiska, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.".
Policja nie chce przyjąć zawiadomienia o nękaniu bo nie ma dowodów że to sąsiad co można zrobić w takiej sytuacji?


Po drugie, osoba składająca zawiadomienie ma prawo do tego, by zostało ono przyjęte przez Policję. Ewentualne braki w dowodach to sprawa etapu dochodzenia i decyzji o ewentualnym umorzeniu. W przypadku odmowy przyjęcia zawiadomienia, można zwrócić się z pisemną skargą do wyższego przełożonego jednostki Policji, ewentualnie do Rzecznika Praw Obywatelskich.
A co do wczorajszego wezwania straży pożarnej na pewno mają numer telefonu z którego było wezwanie czy to nie będzie jakimś dowodem czy oni nie powinni tego sprawdzić ?


Po trzecie, jeśli wezwanie Straży Pożarnej było bezpodstawne, osoba, która je zgłosiła, może zostać pociągnięta do odpowiedzialności za bezpodstawne wezwanie służb oraz poniesienie kosztów związanych z interwencją. W związku z tym warto zwrócić się z prośbą do komendanta Straży Pożarnej o informacje na temat tego wezwania i ewentualnych działań w tej sprawie.
W każdej z tych sytuacji kluczowe będzie zgromadzenie jak największej ilości dowodów: zapisów rozmów, zeznań świadków, nagrań kamer itd. Współpraca z innymi sąsiadami, którzy nie mają zastrzeżeń co do psów, może również być pomocna w potwierdzeniu prawidłowego zachowania psów i fałszywych oskarżeń sąsiada.

Jeśli chodzi o radę dotyczącą złożenia zawiadomienia poprzez pocztę polską, jest to prawidłowe podejście, gdyż wówczas mamy dowód nadania dokumentu i jesteśmy pewni, że dotarł on do adresata.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Odszkodowanie za pobicie.
O jak duże odszkodowanie finansowe można się starać za pobicie ze złamaniem nosa? Trwałą zmianą jest zmienione uczucie/pewien dyskomfort przy marszczeniu nosa. Być może ma to też inne skutki. Nie miałem obdukcji, nie konsultowałem z lekarzem....
Alimenty na dorosłe dziecko.
Witam, moje pytanie dotyczy alimentów na dorosłe dziecko. Dorosły syn składa wniosek o alimenty od rodziców. Sąd I instancji zasądził alimenty obojgu rodzicom w kwocie po 400 zł z wyrównaniem od momentu złożenia pozwu przez dorosłe dziecko. Syn uczy rozpoczął naukę w prywatnej placówce i w momencie składania wniosku do sądu mieszkał u dziadków nie dokładał się do opłat. po wyroku syn odwołał się do Sądu II instancji i w międzyczasie zamieszkał na...
Kradzież w sklepie.
Wraz z chłopakiem dokonaliśmy kradzieży w sklepie… wiem to głupie pierwszy raz wpadliśmy na tak głupi pomysł, nigdy nie byliśmy karani. Sprawa wygląda tak że na monitoringu widać jak chodzimy po sklepie pakujemy różne rzeczy wspólnie do koszyka i pod koniec chłopak chowa jedna rzecz pod koszulkę, ja nigdy nic nie ukradłam i wtedy teoretycznie też nic ze sklepu nie wyniosłam nic nie płacąc, policja twierdzi ze stawia mi takie same zarzuty jak chło...
Witam , czy po rozwodzie , kobieta może zmienić nazwisko na panieńskie swojej matki ?
Witam , czy po rozwodzie , kobieta może zmienić nazwisko na panieńskie swojej matki ? Czy tylko może zmienić na swoje panieńskie ?...

Wyszukiwarka