Zakupy online, problem z przyjęciem zwrotu

Potrzebuje porady co mogę zrobić. Otóż 26czerwca kupiłam ubrania na transmisji. Poprosiłam o paczkę otwartą ponieważ chciałam jeszcze coś domówić. 30czerwca została wysłana i otrzymałam ja 1lipca i od razu napisałam do butiku jakie ciuchy chciałabym z niej zwrócić a które zostają. Ogólnie od razu był wielki problem z Panią z butiku bo powiedziała że nie ma zwrotów. Powołalam się na prawo konsumenckie do zwrotu w ciągu 14dni od daty otrzymania towaru. Pani się zdenerwowała ale w końcu przystała na zwrot. Obiecałam że odeśle paczkę jak najszybciej, jednak ze względów osobistych odesłałam ja 8 lipca, wcześniej informując ja że będzie opóźnienie, ponieważ nie jestem w stanie wysłać tego wcześniej. Mimo to jednak zmieściłam się w terminie 14dni. Paczka jednak nie została przez Panią odebrana i wróciła do mnie:-( Pani nie akceptuje tego zwrotu bo uważa że nie obowiązuje ja prawo 14dni. Ogólnie napisałam jej że sprawę skieruje do rzecznika praw konsumenta. Co teraz zrobić najlepiej aby odzyskać pieniądze? Czy jest sens zgłaszać sprawę do rzecznika? Proszę o poradę.
anonim cytuj
23-07-2022
Jeżeli to był zakup od osoby prywatnej,bez faktury lub paragonu to o ile pamiętam ten przepis o zwrocie zakupu internetowego nie obowiązuje i osoba sprzedająca nie ma obowiązku go akceptowac
 
anonim cytuj
23-07-2022
Jeżeli to był zakup od osoby prywatnej,bez faktury lub paragonu to o ile pamiętam ten przepis o zwrocie zakupu internetowego nie obowiązuje i osoba sprzedająca nie ma obowiązku go akceptowac

Jest mowa o butiku, a więc raczej w domyśle jest to firma.
Paragonu nie musi być aby była to sprzedaż gdyż niektóre firmy np które działają krótko mogły jeszcze nie dojść do limitu sprzedaży bez kasy fiskalnej.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Jest mowa o butiku, a więc raczej w domyśle jest to firma.
Paragonu nie musi być aby była to sprzedaż gdyż niektóre firmy np które działają krótko mogły jeszcze nie dojść do limitu sprzedaży bez kasy fiskalnej.

Wiesz te "butiki" na FB to bardzo często tylko nazwa profilu, bez jakiegokolwiek podłoża formalnego dla firmy a osoby sprzedają używane ciuchy lub nowe z ciucholandu z metkami, jeżeli to sprzedawała osoba prywatna z profilu o nazwie butik to nie jest to działaność,
 
anonim cytuj
23-07-2022
Wiesz te "butiki" na FB to bardzo często tylko nazwa profilu, bez jakiegokolwiek podłoża formalnego dla firmy a osoby sprzedają używane ciuchy lub nowe z ciucholandu z metkami, jeżeli to sprzedawała osoba prywatna z profilu o nazwie butik to nie jest to działaność,

Ale wystarczy "uprzejmie donoszę" lub "nie wiem czy to ważne ale..." i się nagle może okazać że według urzędu skarbowego i zusu to była działaność która należało zarejestrować. I wtedy suma kosztów i kar setki razy przewyższy koszt zwrotu za ubrania
 
anonim cytuj
23-07-2022
Ale wystarczy "uprzejmie donoszę" lub "nie wiem czy to ważne ale..." i się nagle może okazać że według urzędu skarbowego i zusu to była działaność która należało zarejestrować. I wtedy suma kosztów i kar setki razy przewyższy koszt zwrotu za ubrania

Istnieje coś takiego jak Działalność nierejestrowana i do limitu sprzedaży 1505zl nie ma obowiązku zakładania działalności. A dużo osób właśnie tak teraz działa.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Istnieje coś takiego jak Działalność nierejestrowana i do limitu sprzedaży 1505zl nie ma obowiązku zakładania działalności. A dużo osób właśnie tak teraz działa.

Ale wciąż działalność nierejestrowaną wbrew pozorom należy najpierw zarejestrować w urzędzie skarbowym
 
anonim cytuj
23-07-2022
Ale wciąż działalność nierejestrowaną wbrew pozorom należy najpierw zarejestrować w urzędzie skarbowym

Nie. Nie trzeba nigdzie zgłaszać. Trzeba tylko prowadzic swoją ewidencję. I po przekroczeniu limitu należy zarejestrować działaność. W praktyce wygląda to zgoła inaczej.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Nie. Nie trzeba nigdzie zgłaszać. Trzeba tylko prowadzic swoją ewidencję. I po przekroczeniu limitu należy zarejestrować działaność. W praktyce wygląda to zgoła inaczej.

Oczywiście, że się zgłasza. Prowadziłam tak działalność ponad rok
 
anonim cytuj
23-07-2022
Oczywiście, że się zgłasza. Prowadziłam tak działalność ponad rok

No właśnie że nie trzeba jeśli się nie przekracza limitu. Tylko własną ewidencja.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Większość transmisji uprzedza o dokonywaniu przemyślanych zakupów,gdyż nie ma u nich zwrotów.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Większość transmisji uprzedza o dokonywaniu przemyślanych zakupów,gdyż nie ma u nich zwrotów.

to nie znaczy, że brak zwrotów jest zgodny z prawem.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Zależy jaki regulamin ma dany butik bo dużo butików ma regulamin że zwrotów nie przyjmuje że rzeczy z wyprzedaży nie podlegają zwrotowi.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Zależy jaki regulamin ma dany butik bo dużo butików ma regulamin że zwrotów nie przyjmuje że rzeczy z wyprzedaży nie podlegają zwrotowi.

Regulamin sklepowy jest podrzędny prawu. Prawo nie daje możliwości wyłączania prawa do zwrotu za pomocą regulaminu
 
anonim cytuj
23-07-2022
Pytanie czy otrzymała pani paragon/fakturę i czy zakup był od osoby prywatnej czy od firmy?
 
anonim cytuj
23-07-2022
W ciągu 14 dni musisz zgłosić zwrot i w ciągu kolejnych 14 wysłać. A kiedy dojdzie, to co innego.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Potrzebuje porady co mogę zrobić. Otóż 26czerwca kupiłam ubrania na transmisji.


Sytuacja opisana w pierwszym poście wydaje się dotyczyć praw konsumenta w zakresie zwrotów zakupionych online towarów. Zgodnie z polskim prawem konsumenckim:

Konsument ma prawo odstąpić od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od daty otrzymania towaru (Art. 27 Ustawy o Prawach Konsumenta).

Aby prawidłowo odstąpić od umowy, wystarczy przesłać sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy przed upływem wyżej wspomnianego 14-dniowego terminu. Następnie, konsument ma kolejne 14 dni na odesłanie towaru do sprzedawcy (Art. 33 Ustawy o Prawach Konsumenta).

Jeżeli to był zakup od osoby prywatnej,bez faktury lub paragonu to o ile pamiętam ten przepis o zwrocie zakupu internetowego nie obowiązuje i osoba sprzedająca nie ma obowiązku go akceptowac


Jeśli zakup był dokonany od osoby prywatnej, to nie jest objęty przepisami dotyczącymi praw konsumenta, a zatem nie obowiązuje tutaj prawo do 14-dniowego zwrotu towaru.

Zależy jaki regulamin ma dany butik bo dużo butików ma regulamin że zwrotów nie przyjmuje że rzeczy z wyprzedaży nie podlegają zwrotowi.


Zgodnie z polskim prawem, nawet jeśli sprzedawca ustali w swoim regulaminie, że nie przyjmuje zwrotów, prawo konsumenta do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni jest nadrzędne. Jakiekolwiek postanowienia regulaminu, które są niekorzystne dla konsumenta i są sprzeczne z Ustawą o Prawach Konsumenta, są nieważne (Art. 47 Ustawy o Prawach Konsumenta).

Istnieje coś takiego jak Działalność nierejestrowana i do limitu sprzedaży 1505zl nie ma obowiązku zakładania działalności.


Tak, istnieje coś takiego jak "Działalność nierejestrowana". Jednakże, jeśli osoba przekroczy określony próg obrotu (wspomniane 1505 zł), jest zobowiązana do rejestracji swojej działalności. Niezależnie od tego, czy osoba zgłosiła się czy nie, jeśli jej obrót przekroczy próg, może być zobowiązana do uiszczenia podatków oraz kar za nierejestrowanie działalności.

Podsumowując, jeśli zakup był dokonany od przedsiębiorcy, miał Pani prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od daty otrzymania towaru i odesłania go w ciągu kolejnych 14 dni. Jeśli sprzedawca odmawia przyjęcia zwrotu mimo spełnienia przez Panią wszystkich wymogów, można zgłosić sprawę do rzecznika praw konsumenta lub innych odpowiednich instytucji. Jeśli natomiast zakup był od osoby prywatnej, sprawa może być bardziej skomplikowana, ponieważ prawa konsumenta w takim przypadku nie obowiązują.
 
anonim cytuj
28-08-2023

Sugerowane Tematy

Alimenty z funduszu alimentacyjnego.
Mam pytanie mianowicie pobieram alimenty z funduszu alimentacyjnego i teraz ojciec dziecka się obudził bo mu się grunt pod nogami pali chce mi zapłacić zaległe alimenty za ten rok ale przecież mi wypłacał fundusz, więc nie wiem co zrobić czy przyjąć te pieniądze czy jak to ugryźć. Ktoś tak miał ?...
Pozew o alimenty z zabezpieczeniem.
Witam . Sąd w odpowiedzi na pozew o alimenty z zabezpieczeniem wezwał do przedstawienia zobowiązań finansowych takich jakich kredyty czynsz raty pozwanego. Pozwany nie chce udostępnić takich informacji i bezczelnie się śmieje ze nie dostanę zabezpieczenia jeśli on mi tego nie udostępni . Co robić w takiej sytuacji? Pisać jego zobowiązania na "oko" ? Proszę o pomoc. Facet cały czas robi pod górę i cwaniakuje nie współpracuje....
Zwrot kaucji za niewynajmowane mieszkanie.
Miałam wynająć mieszkanie, właściciel prosił o wpłacenie kaucji, ponieważ powiedziałam że chcę to mieszkanie wynająć. Kaucja miała wynosić 2500 zł, ale wpłaciłam 1800 zł z powodów prywatnych przelewem a w tytule było napisane kaucja. Wysłałam mu przez messenger swoje dane, bo miał sporządzić umowę, ale finalnie jej nie podpisałam ani nie widziałam na oczy. Z powodu spraw prywatnych postanowiłam jednak nie wynajmować tego mieszkania o czym powiado...
wypowiedzenie umowy księgowej, za jej usługi
Dzień dobry. Mam problem z moją byłą księgową. Temat mocno skomplikowany. Mianowicie, wypowiedziałem „umowę”, której prawdopodobnie (jakkolwiek to zabrzmi) jej nie podpisywaliśmy (ja & księgowa). Wręcz nie przypominam sobie takiego faktu, poza tym był ze mną brat, który również ma pustkę w tym temacie. Od miesiąca wypisuję do księgowej o podesłanie skanu, podpisanej umowy - niestety, wysyła ale ucięty PDF bez żadnych pieczątek, podpisów. ...

Wyszukiwarka