odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Witam państwa. Jakiś czas temu kupiłam kurs angielskiego przez telefon. Kurs miał być niby dofinansowany przez UE ale to się okazała ściema. Poczytałam o tym i się okazało że to oszuści. Podobno wysyłają plyty które się nie chcą odtworzyć, słabej jakości materiał skomponowany z treści dostępnych za darmo w internecie. nie warty te 299 zł. Mieli wysłać płyty kolejnego dnia kurierem za pobraniem. Ja napisałam tego samego dnia po 2 godzinach powołując się na dyrektywę 2011/83/UE że mogę zrezygnować z umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni przed dostarczeniem produktu więc rezygnuje.
Dostałam odpowiedź mailowo dzisiaj że nie mogę zrezygnować ponieważ zaakceptowałam warunki umowy zawartej przez telefon i muszę odebrać paczkę. Napisali że paczka zostanie dzisiaj normalnie nadana i jeżeli jej nie odbiorę to płacę za całość kursu czyli niby 1600 zł i powołali się na 491 par 1 kc. co mogę zrobić w tej sytuacji bo nie chce mi się z nimi użerać a jeżeli dobrze interpretuję przepisy to uważam że prawo jest po mojej stronie. Napisałam oświadczenie że rezygnuje przed wysyłką czegokolwiek. Ludzie na forach pisali że jak się nie odbierze paczki to straszą sądem. I czy w ogóle można gdzieś zgłosić takie praktyki nieuczciwe?
Bardzo chętnie proszę o paragrafy abym wiedziała co im odpisać.
Pozdrawiam serdecznie
anonim cytuj
11-10-2021
Sprzedawca nie może nie przyjąć odstąpienia od umowy (wyjątki są określone w ar. 38 U o prawach konsumenta). Prawo dopuszcza złożenie oświadczenia woli o odstąpieniu od umowy przed odebraniem przesyłki. Niemniej w tym wypadku sprzedawca ma prawo żądać zapłaty za przesyłkę zwrotną.
 
anonim cytuj
11-10-2021
Wyślij im odstąpienie od umowy na podstawie ustawy o prawach konsumenta. I nie odbieraj żadnej przesyłki, bo po wykonaniu przez nich umowy tracisz prawo do odstąpienia. Poczytaj w/w ustawę. Poza tym tak na prawdę byli zobowiązani poinformować cię o przysługujących ci prawach. Liczą, że po wykonaniu usługi stracisz swoje prawa. Art. 7. Konsument nie może zrzec się praw przyznanych mu w ustawie.
Postanowienia umów mniej korzystne dla konsumenta niż postanowienia ustawy są
nieważne, a w ich miejsce stosuje się przepisy ustawy. Art. 17. 1. Jeżeli umowa zawierana na odległość, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, nakłada na konsumenta obowiązek zapłaty, przedsiębiorca ma obowiązek dostarczyć konsumentowi w sposób jasny i widoczny, bezpośrednio przed złożeniem przez konsumenta zamówienia, informacji, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 1, 5, 16 i 17.
2. Przedsiębiorca zapewnia, aby konsument w momencie składania zamówienia
wyraźnie potwierdził, że wie, że zamówienie pociąga za sobą obowiązek zapłaty.
3. Jeżeli do złożenia zamówienia używa się przycisku lub podobnej funkcji,
muszą być one oznaczone w łatwo czytelny sposób słowami „zamówienie z
obowiązkiem zapłaty” lub innego równoważnego jednoznacznego sformułowania.
4. Jeżeli przedsiębiorca nie spełnia wymagań określonych w ust. 2 lub 3, umowa
nie zostaje zawarta.
Art. 34. 2. Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy, chyba że
przedsiębiorca zgodził się je ponieść lub nie poinformował konsumenta o
konieczności poniesienia tych kosztów.
 
anonim cytuj
11-10-2021

Sugerowane Tematy

nie odebrana paczka pobraniowa
Witam. Mam problem z kupującym. Sprzedałem mu rzecz za pobraniem. Sam zaproponował przesyłkę pobraniową. Ustaliliśmy również fakt że opłatę uiszcza kupujący. Został poinformowany przeze mnie że jest już na poczcie. Wszystko ładnie pięknie ale na dzień dzisiejszy paczka nadal leży do odbioru na poczcie. Pisałem kiedy ma zamiar odebrać paczkę ale zero odezwu. W jaki sposób mogę odzyskać pieniądze od kupującego? Bo z tego co wiem to jak paczka wrac...
RODO
Dzień dobry nie wiem czy to dobry dział. ale mam pytanie. Chcę kupić nieruchomość i chcę się dowiedzieć czy właściciel nie zalega z opłatami np. śmieci , woda, podatek od nieruchomości itp. Czy taką informację otrzymam w urzędzie w miejscu zamieszkania właściciela czy takie informacje objęte są ochroną danych osobowych. Dziękuję za odpowiedź....
Zasiłek chorobowy
Witam. Mam pytanie. Z końcem roku 2023 skończyła mi się umowa o prace. Tydzień po rozwiązaniu rozpocząłem l4 które trwa. Jesli nie zgłosiłem zwolnienia do pracodawcy ani do ZUS czy jest jeszcze szansa na zasiłek chorobowy? Pozdrawiam...
Zasady wypłaty zachowku.
Dzień dobry, dostałam w spadku mieszkanie i muszę wypłacić zachowek. W urzędzie skarbowym Pani powiedziała że mam wpisać kwotę 150 tysięcy natomiast mieszkanie wystawiam za więcej. Od której kwoty powinnam wyliczyć zachowek. Dodatkowo czy mogę sobie odliczyć od kwoty zachowku prowizję biura nieruchomości za sprzedaż mieszkania?...

Wyszukiwarka