Wysokie alimenty.

Szukam orzecznictwa dot. alimentów, ale zasądzających wysokie kwoty. Wszystko co znajduję, to max 2-2,5 tys.
Czytałam na tym forum wiele postów, napisałam nawet do jednego z autorów z prośbą o dokończenie swojego wątku o informację jakie alimenty zostały zasądzone, ale cisza.
Interesują mnie okoliczności zasądzania alimentów w okolicach 5-10 tys zł i więcej na jedno dziecko.
Jeśli ktoś zna takie orzeczenia lub wie w jaki sposób i gdzie szukać, to bardzo proszę o informację.
anonim cytuj
06-11-2023
Źle do tego podchodzisz. Nie szukaj orzeczeń stricte pod kątem konkretnych sum. Jak wiemy (albo i nie) alimenty powinny być zasądzone biorąc pod uwagę możliwości zarobkowe obowiązanego, potrzeby osoby uprawnionej oraz to, by osoba ta żyła na podobnej stopie życiowej jak obowiązany. Dlatego wysokość alimentów, biorąc pod uwagę powyższe, będzie się różnić.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Ja wiem "na czym polega" zasądzanie alimentów i nie o to mi chodzi.
Chciałabym zapoznać się z jak największą liczbą orzeczeń, najlepiej z różnych sądów zasądzających alimenty które można uznać za wysokie.
Na podstawie orzeczeń, które do tej pory znalazłam można twierdzić, że niejako normą aktualnie są alimenty w okolicach 800-1200 zł. To taki standard. No powiedzmy około 80% orzeczeń. Reszta to trochę ponad i trochę poniżej, a już powyżej 2 tys. jest bardzo mało. Ile jest orzeczeń na 5-10 tys? Jedno na tysiąc? Jedno na pięćset? I tych "wysokich" szukam.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Raczej niewiele znajdziesz. Osoby które z uwagi na status społeczny i finansowy płacą wysokie alimenty raczej nie ustalają tego poprzez wyrok sądu a częściej w ramach ugody i mediacji.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Faktycznie tak może się to odbywać! Ale myślę, że to dotyczy w większości tych jeszcze wyższych w statusie społeczno-finansowym.
Ale jakieś orzeczenia muszą istnieć. Nie wierzę, że żaden sąd nie orzekł alimentów powyżej 5 tys zł.
Tylko jak je znaleźć?
 
anonim cytuj
06-11-2023
Na 4000 zł: III Ca 154/14 - wyrok z uzasadnieniem Sąd Okręgowy w Gliwicach z 2014-05-22 - jest tam odniesienie: zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Gliwicach Ośrodek Zamiejscowy w Rybniku z dnia 10 czerwca 2008 r. w sprawie III RC 150/08. Sąd zasądził od pozwanego na rzecz I. S. alimenty po 4 000 zł miesięcznie. Ale tam już masz ogląd ile zarabia i jakie dochody z innych źródeł ma zobowiązany.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Niezbadane są wyroki sadu... osobiście znam postepowanie mediacyjne, gdzie ojciec miał zobowiązanie alimentacyjne w wysokości 4,5 tys. na dziecko plus 4 tys. na eks zone (wyłączna wina pana) przy czym eks zona zarabiała 2 razy więcej od pana. Natomiast postepowanie mediacyjne, dotyczyło kontaktów z dzieckiem, które pan miał już z inna panią. W tym przypadku zasadzone alimenty to 1,5 tys.
 
anonim cytuj
06-11-2023

Sugerowane Tematy

Przerejestrowanie auta po rozwodzie.
Jestem po rozwodzie. W trakcie małżeństwa nabyliśmy dwa pojazdy, oba zarejestrowane na mnie, w tym jeden użytkuje była żona. Jak najrozsądniej "podzielić się" autami? 1. Chciałbym to auto przerejestrować na nią. Jak tego dokonać? 2. Co z autem, które ja użytkuję?...
Nienależnie pobrane świadczenie wychowawcze.
Dostałam pismo z ZUS że mam oddać nienależnie pobrane świadczenie wychowawcze przy opiece naprzemiennej. Podczas sprawy nie było przez sąd powiedziane że tym świadczeniem mam się dzielić z ojcem dzieci. Jak się odwołać skoro te pieniądze przeznaczyłam na wszystko wyprawki wycieczki opłaty w szkole ubrania buty itd....
Wyrok prawomocny a upadłość dłużnika.
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą zatrudniając kilka osób. Byłem podwykonawcą spółki z o.o. która to nie zapłaciła mi ok. 100 tys. zł. Doszły koszty prawnika i opłata sądowa, ale sprawę wygrałem. Wyrok jest prawomocny z klauzulą wykonalności, ale dłużnik nie płaci. Dłużnik zgłosił upadłość zmienił KRS i ma się świetnie wygrywając kolejne przetargi. Wierzycieli jest długa u syndyka kolejka: ZUSy, leasingi, i oszukane firmy. Mój p...
Łączenie urlopu rodzicielskiego i wychowawczego
Dzień dobry, czy jest możliwe łączenie urlopu rodzicielskiego i wychowawczego? Przebywam obecnie na urlopie rodzicielskim (1/2 etatu), który łączę z wykonywaniem pracy (1/2 etatu), ale na tę drugą połowę wzięłam urlop wypoczynkowy (zaległy). Czy jest możliwe po wykorzystaniu całego zaległego urlopu i części bieżącego urlopu z tego roku, zawnioskowanie o urlop wychowawczy do końca okresu urlopu rodzicielskiego w wymiarze 1/2 etatu? A następnie po ...

Wyszukiwarka