Umowa ustna na wynajem mieszkania,

Witam serdecznie, proszę o poradę co zrobić? Wynajmuje mieszkanie na umowę słowna, co miesiąc wysyłam koleżance rozliczenia pradu gazu, przelew wykonuje tytułem wpłata, jednak co miesiąc wysyłamy sobie rozliczenia, place również raz w roku ubezpieczenie mieszkania, również tytułem wpłata po otrzymaniu zdjecia rachunku polisy tak koleżanka sobie zażyczyła, gdyż oficjalnie nie chciała wynająć mieszkania, płace tylko opłaty czynszowe mediowe bez odstępnego, taka była umowa, umowa ustna była na 5 lat, w dniu dzisiejszym po 3 latach, koleżanka przyszła do mieszkania, była dość agresywna, uderzyła mnie, chciała abym się wyprowadziła już, przyjechała policja która wezwała koleżanka, Ci stwierdzili, że nie mamy umowy papierowej, przelewy są wykonywane tytułem wpłata i nic zrobić nie mogą, koleżankę zostawili w mieszkaniu i poszli. Z tego co wiem w świetle prawa, jak kontaktowałam się wcześniej z prawnikiem umowa jest zawarta na czas nieokreślony dlatego iż mieszkam powyżej roku, wpłaty regularne świadczą o wpłatach za mieszkanie. Usłyszałam, ze wejdzie ktoś do mieszkania z kolegami i będzie mieszkał razem ze mną o synem aż się w końcu wyprowadzę. Co powinnam dziś zrobić ? Jestem cała rozczesiona sytuacja?
anonim cytuj
01-10-2021
U. Owa ustna to też pewien rodzaj umowy
I powinien ci przysługiwać nawet ten miesiąc wypowiedzenia by znalesc inne mieszkanie
 
anonim cytuj
01-10-2021
Powiedz jej ze nie ma problemu ty się wyprowadzisz ale zglaszasz ja do urzędu skarbowego jeśli Ci nie da 2 miesięcy na znalezienie innego bo masz przelewy na jej konto i chętnie je przedstawisz jako dowód
 
anonim cytuj
01-10-2021
Zrób zdjęcia swoich rzeczy tam, koleżance powiedz,że masz dowody na jej wynajmowanie, sąsiedzi również są świadkami. Urząd skarbowy na pewno się tym zainteresuje. Oczywiście się wyprowadz,ale powiedz,żeby dała Ci miesiąc na znalezienie innego mieszkania.
 
anonim cytuj
01-10-2021

Sugerowane Tematy

Dwie darowizny.
Dzień dobry, rodzice chcą mi przekazać darowiznę w postaci mieszkania. Wiem, że jako córka nie będę musiała płacić podatku od darowizny. Natomiast za kilka lat chcą mi jeszcze przepisać ziemię - jak wtedy będzie z podatkiem? Czy ta druga darowizna będzie już opodatkowana?...
sprzedaż telefonu
Witam. W zeszłym tygodniu sprzedałam pewnemu panu przez portal OLX telefon. Pan przelał na moje konto opłatę za telefon + koszt wysyłki do paczkomatu. Po otrzymaniu przelewu od razu nadałam paczkę w paczkomacie i przekazałam panu nr do śledzenia przesyłki. Kiedy paczka już dotarła pan miał 48 godzin na odbiór. Na śledzeniu przesyłki widziałam, że nie odbierał jej, więc kiedy zostało około 6 godzin napisałam do niego, aby odebrał paczkę lub przedł...
Jak odrzucić spadek?
Mama koleżanki ma długi, które "zawdzięcza" zmarłemu mężowi. Niestety ta kwota jest spora i boi się że do końca życia jej nie spłaci. Mieszka u córki, bo sama nie ma żadnego majątku poza emeryturą. Pytanie w jaki sposób córka może uchronić się na przyszłość spadkowo. Czy lepiej na przyszłość odrzucić spadek w całości czy przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza, aby postępowanie szybciej się zakończyło bez ścigania dalekich krewnych ? Jeśli...
Kupiec ma prawo żądać zwrotu pieniędzy?
Witam. 1,5 miesiąca temu sprzedałem samochód z 2007 roku. Auto w dniu sprzedania było sprawne. Kupujący dostał wszystkie faktury co i kiedy było robione przy aucie. W dniu wczorajszym kupujący napisał mi wiadomość "padł silnik w aucie". Kupiec ma prawo żądać zwrotu pieniędzy?...

Wyszukiwarka