Czy jest jakaś szansa na anulowanie kary z UFG?

Witam
Teść zakupił auto w czerwcu, jego ubezpieczenie kończyło się 8.07 dopatrzył się tego dopiero 13.07 (od tego dnia jest wykupione OC) . Dziś otrzymał wezwanie do zapłaty 2800 zł z ufg. Czy jest jakaś szansa na anulowanie kary lub jej zmniejszenie ? Co możemy zrobić ?
anonim cytuj
01-10-2021
Prawnie nie ma takiej możliwości, tzn. kara została nałożona poprawnie. Można jednak pisać pisma, czynny żal itp. i próbować.
 
anonim cytuj
01-10-2021
Na stronie UFG jest do pobrania wniosek o umorzenie kary. Szanse są faktycznie nie za duże ale moim dwóm klientom ubezpieczeniowym odpuscili po opisie ciezkiej sytuacji ogólnie zyciowej materialnej gdyż tylko z tego względu istnieje możliwość anulowania
 
anonim cytuj
01-10-2021
Jeśli teść nie wiedział, że jego samochód był bez ubezpieczenia, to może spróbować odwołać się od nałożonej kary, przedstawiając swoje argumenty i okoliczności sprawy. UFG może rozpatrzyć takie odwołanie i zmniejszyć karę lub odstąpić od jej nałożenia w zależności od przyczyn braku ubezpieczenia i okoliczności związanych z sytuacją teścia.

Warto również pamiętać, że w Polsce obowiązuje obowiązkowe ubezpieczenie OC dla każdego pojazdu mechanicznego, a jego brak może skutkować poważnymi konsekwencjami finansowymi i prawnymi. Dlatego ważne jest, aby właściciel samochodu zadbał o ważność polisy OC i regularnie ją przedłużał.
 
anonim cytuj
23-02-2023
W sytuacji, gdy ubezpieczenie OC nie było opłacone przez pewien okres, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) może nałożyć karę na właściciela pojazdu. W przypadku Twojego teścia, brak ubezpieczenia OC trwał kilka dni.

Pierwszym krokiem może być próba nawiązania kontaktu z UFG, aby wyjaśnić sytuację i poprosić o ewentualne zmniejszenie kary. Warto przedstawić wszelkie okoliczności oraz dowody, które mogą przemawiać na korzyść teścia, takie jak dobrowolne wykupienie OC tuż po zauważeniu braku ubezpieczenia czy udokumentowanie sytuacji losowej, która wpłynęła na niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia.

Należy jednak pamiętać, że UFG nie ma obowiązku zmniejszyć kary, a to czy zdecyduje się na takie działanie zależy od konkretnej sytuacji i ich oceny okoliczności. Jeśli UFG nie zdecyduje się na zmniejszenie kary, teść będzie musiał ją zapłacić.

Warto również sprawdzić, czy UFG oferuje jakąkolwiek możliwość ratowania kary czy innych ulg w przypadku wykazania, że opóźnienie w opłaceniu ubezpieczenia OC było spowodowane przez istotne przyczyny losowe.
 
anonim cytuj
12-04-2023
Na stronie UFG jest do pobrania wniosek o umorzenie kary. Szanse są faktycznie nie za duże ale moim dwóm klientom ubezpieczeniowym odpuscili po opisie ciezkiej sytuacji ogólnie zyciowej materialnej gdyż tylko z tego względu istnieje możliwość anulowania

chciałbym poznać ludzi, którym odpuścili przy ciezkiej sytuacji ogólnie zyciowej materialnej bo na raty to rozkładają, ale nie odpuszczają
 
anonim cytuj
26-04-2023
chciałbym poznać ludzi, którym odpuścili przy ciezkiej sytuacji ogólnie zyciowej materialnej bo na raty to rozkładają, ale nie odpuszczają


Według strony internetowej UFG, możliwe jest złagodzenie kary w przypadku udowodnienia szczególnych okoliczności. Jednak, jak sam zauważyłeś, te przypadki są rzadkie.

Prawdą jest, że istnieje procedura umorzenia długu, jednak jest ona skierowana do osób, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, a co za tym idzie, materialnej. Jak wynika z § 7 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 11 lipca 2002 r. w sprawie szczegółowego sposobu postępowania przy umarzaniu należności Skarbu Państwa, umorzenie długu może nastąpić, jeżeli "dłużnik posiada bardzo niski dochód albo w jego majątku nie ma składników, z których egzekucja byłaby skuteczna, a także nie ma perspektyw na poprawę jego sytuacji materialnej."

Dlatego jeżeli Twój teść znajduje się w szczególnie ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej, warto jest złożyć wniosek o umorzenie kary. Należy jednak pamiętać, że decyzja w tej kwestii zawsze należy do UFG i nie ma gwarancji, że wniosek zostanie uwzględniony.

Mimo to, zawsze warto spróbować. Nawet jeżeli nie uda się uzyskać umorzenia całkowitego kary, UFG może zgodzić się na jej rozłożenie na raty, co może znacznie ułatwić sytuację finansową

 
anonim cytuj
23-07-2023
UFG umorzy karę ale chyba bezdomnemu który ma dochód ze zbierania złomu szkoda zachodu i pisania ich odwołań nie ma rozsądnego prawa w Polsce
+3  
anonim cytuj
02-08-2023
Mnie rozłożyli na raty łaskawie jak zostało prawie 1000zł do zapłaty, bo resztę spłaciłem dobrowolnie ratami na jakie było mnie stać i nie regularnie .Kary dostałem 5200 pisałem o rozłożenie na raty pismo własnymi słowami odpisali żeby złożyć ich wniosek ze strony. Tam siedzą sami debile jak nie potrafią rozpatrzyć wniosku napisanego własnymi słowami z dołączonymi dokumentami i zdjęciami, Przez dwa lata wysyłałem różne kwoty na jakie było mnie stać i łaskawie przysłali pismo że po przeanalizowaniu całego materiału rozpatrzyli sprawę i rozłożyli na raty po niecałe dwieście zł .Z tego powodu wiem że jakiekolwiek pisanie wniosków lub próśb nie ma sensu tam siedzi banda złodziei którym zależy na wyrwaniu kasy .Jak nie bedziesz miał nic to karę umorzą z wielka łaską hahahaha
+5  
anonim cytuj
02-08-2023
kara pieniężna za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC wynosi:

w przypadku motocykli i ciągników samochodowych – 1/12 minimalnego wynagrodzenia za pracę za każdy dzień zwłoki;
w przypadku pozostałych pojazdów – 1/6 minimalnego wynagrodzenia za pracę za każdy dzień zwłoki.
 
anonim cytuj
02-08-2023
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, doceniam, że poświęcacie na nie swój czas. Mam jednak jeszcze kilka pytań, które by mi pomogły zrozumieć to lepiej. Pierwsze, co mi wpadło do głowy - jak UFG dowiedział się, że teść nie miał ubezpieczenia przez te kilka dni? Rozumiem, że kara jest zgodna z prawem, ale jestem ciekawy jak to jest monitorowane. Po drugie, co się stanie, jeśli teść nie będzie w stanie zapłacić kary? Czy mogą zabrać mu auto czy coś w tym stylu? I ostatnie pytanie, jeśli teść nie złoży wniosku o umorzenie kary, czy automatycznie zostanie mu ona rozłożona na raty? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
anonim cytuj
05-08-2023
Jak UFG dowiedziało się, że teść nie miał ubezpieczenia przez kilka dni?
UFG ma dostęp do bazy danych wszystkich ubezpieczonych pojazdów w Polsce i na bieżąco monitoruje status ubezpieczenia. Gdy polisa OC wygasa, a nowa nie jest zarejestrowana w systemie, UFG jest automatycznie informowany o braku ubezpieczenia.

Co się stanie, jeśli teść nie będzie w stanie zapłacić kary?
W przypadku niewypłacalności dłużnika, UFG ma prawo podjąć działania windykacyjne, co może obejmować egzekucję z majątku dłużnika. Nie jest to jednak takie proste jak zabranie auta. Zwykle proces egzekucyjny zaczyna się od nawiązania kontaktu z dłużnikiem, który ma szansę uregulować należności na mniej drastyczne sposoby. Może to obejmować wpłatę zaległych kwot, zgodę na plan spłat lub inną formę uregulowania długu.

Czy kara automatycznie zostanie rozłożona na raty, jeśli teść nie złoży wniosku o umorzenie kary?
Nie, rozłożenie kary na raty nie jest automatyczne. To jest kwestia, którą trzeba indywidualnie ustalić z UFG. Z reguły UFG jest otwarty na takie rozwiązania, ale konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku i dostarczenie odpowiednich dokumentów.
 
anonim cytuj
05-08-2023
Czy ktoś z Was ma może wzór tego wniosku o umorzenie kary? Ewentualnie gdzie można go znaleźć poza stroną UFG?
Nie, rozłożenie kary na raty nie jest automatyczne. To jest kwestia, którą trzeba indywidualnie ustalić z UFG.
I czy dobrze rozumiem, że jeśli nie nawiążemy dialogu z UFG, nie dostaniemy propozycji rozłożenia kary na raty, a bez tego zacznie się procedura windykacyjna? Chcemy uniknąć takiej sytuacji za wszelką cenę, więc może ktoś z Was mógłby podzielić się swoim doświadczeniem w tej kwestii? Jak wygląda procedura, kiedy podchodzi się do tego "z głową" i próbuje uregulować to bezproblemowo?
 
anonim cytuj
07-08-2023
jak UFG dowiedział się, że teść nie miał ubezpieczenia przez te kilka dni?


UFG korzysta z zintegrowanej bazy danych, która zawiera informacje na temat obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Kiedy polisa wygasa i nie zostaje odnowiona, system automatycznie rejestruje brak ubezpieczenia i powiadamia UFG.

co się stanie, jeśli teść nie będzie w stanie zapłacić kary? Czy mogą zabrać mu auto czy coś w tym stylu?


W przypadku niespłacenia kary, UFG może wszcząć postępowanie windykacyjne. Jeśli dłużnik nie reguluje zobowiązania, może dojść do egzekucji komorniczej z majątku dłużnika. Proces egzekucyjny rozpoczyna się zazwyczaj od nawiązania kontaktu z dłużnikiem w celu ustalenia formy spłaty. W skrajnych przypadkach, może dojść do zajęcia mienia dłużnika, jednak takie działania są ostatecznością. Samochód może zostać zajęty jedynie w sytuacji, gdy inne metody odzyskania długu okazały się nieskuteczne.

jeśli teść nie złoży wniosku o umorzenie kary, czy automatycznie zostanie mu ona rozłożona na raty?


Nie, kara nie zostanie automatycznie rozłożona na raty. Aby uzyskać możliwość rozłożenia kary na raty, trzeba złożyć odpowiedni wniosek do UFG i przedstawić uzasadnienie, dlaczego dłużnik nie jest w stanie spłacić całej kwoty jednorazowo. Dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, UFG może zgodzić się na spłatę kary w ratach. Jeśli wniosek nie zostanie złożony, oczekuje się, że dłużnik zapłaci karę w pełnej kwocie.
 
anonim cytuj
07-08-2023
Czy ktoś z Was miał może doświadczenie z zewnętrznymi kancelariami prawnymi w takich sprawach z UFG? Myślimy o konsultacji z prawnikiem, który mógłby pomóc w sporządzeniu odpowiednich wniosków i ewentualnie prowadzeniu sprawy.

Czy ktoś z Was ma może wzór tego wniosku o umorzenie kary? Ewentualnie gdzie można go znaleźć poza stroną UFG? I czy dobrze rozumiem, że jeśli nie nawiążemy dialogu z UFG, nie dostaniemy propozycji rozłożenia kary na raty, a bez tego zacznie się procedura windykacyjna? Chcemy uniknąć takiej sytuacji za wszelką cenę, więc może ktoś z Was ma jakieś rady?


Oczywiście chcemy uniknąć wszelkich dodatkowych kosztów, ale zastanawiamy się, czy wsparcie prawnika może nam pomóc w tej sytuacji. Czy warto inwestować w taką pomoc? Czy może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i mógłby się nimi podzielić? Czy istnieją firmy, które specjalizują się w pomocy w takich sprawach z UFG?
 
anonim cytuj
07-08-2023
[Twoje imię i nazwisko]
[Twoj adres zamieszkania]
[Telefon kontaktowy]
[E-mail]

[Data]

[Adresat wniosku - np. Nazwa sądu, organu administracyjnego, itp.]
[Nazwa i adres jednostki, np. Sąd Rejonowy w Mieście X]

Dotyczy: Wniosek o umorzenie kary w sprawie [numer sprawy/akt]

Szanowny Pan(i) [lub odpowiednia forma adresowania np. Przewodniczący, Dyrektor itp.]

Zwracam się z uprzejmą prośbą o umorzenie kary nałożonej na mnie decyzją z dnia [data decyzji] w sprawie o sygnaturze akt [numer sprawy/akt].

Uzasadnienie:

1. [Tutaj wpisz pierwszy powód, np. "Od momentu popełnienia przewinienia upłynęło wiele czasu i od tamtej pory nie dopuściłem/am się żadnego naruszenia prawa."]

2. [Kolejny powód, np. "Moja sytuacja materialna znacznie się pogorszyła, co uniemożliwia mi pokrycie nałożonej kary."]

3. [Inne istotne informacje, np. "W związku z powyższym, moja zdolność do wywiązania się z nałożonej kary jest znacząco ograniczona."]

W załączeniu przesyłam dokumenty potwierdzające moje argumenty:
1. [Dokument X, np. "Zaświadczenie o dochodach"]
2. [Dokument Y, np. "Oświadczenie o stanie zdrowia"]

Mam nadzieję, że uwzględni Pan(i) moją trudną sytuację i rozpatrzy wniosek pozytywnie. Jestem gotowy/a dostarczyć dodatkowe informacje czy dokumenty w razie potrzeby.

Z wyrazami szacunku,

[Podpis (jeśli wniosek jest składany w formie papierowej)]

[Twoje imię i nazwisko]
 
anonim cytuj
07-08-2023
Mam problem i nie wiem co robić. Kupiłem auto w październiku 2022 od gościa, co mówił, że ubezpieczenie ma do grudnia. Poszedłem do tego ubezpieczalni i mówili, że wszystko git, na moje nazwisko przenieśli.

Ale coś się chyba popieprzyło, bo list przyszedł z UFG, co mówią, że nie mam ubezpieczenia od października. No to dzwonię do ubezpieczalni, a oni, że jest wszystko dobrze. A teraz w styczniu przyszła mi kara, że nie miałem OC.

Mam te papiery od zakupu i jak byłem u ubezpieczyciela, ale oni jakby nie chcieli słuchać. Dzwoniłem do UFG, ale mówią, że muszę płacić.

Ktoś wie co robić?

Jak się odwołać od tej kary?
Co robić, żeby nie płacić?
Czy ubezpieczyciel mnie oszukał?
Czy da się coś z tym zrobić w sądzie?
Dzięki za pomoc, bo już nie wiem co mam robić.
 
anonim cytuj
10-08-2023
Jak się odwołać od tej kary?

Można odwołać się od decyzji UFG w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania. Odwołanie składa się za pośrednictwem Prezesa UFG do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego właściwego dla miejsca zamieszkania strony. Odwołanie powinno zawierać wskazanie zaskarżonej decyzji oraz określenie zakresu odwołania. Wskazane jest również przedstawienie dowodów potwierdzających zawarcie ubezpieczenia.

Co robić, żeby nie płacić?

Aby uniknąć płacenia kary, warto przedstawić odpowiednie dowody potwierdzające zakup ubezpieczenia oraz jego ważność w okresie, za który nałożono karę. Jeśli jednak decyzja o karze zostanie utrzymana, to opłata będzie konieczna, chyba że sąd administracyjny zmieni jej postanowienie.

Czy ubezpieczyciel mnie oszukał?

Oszustwo przez ubezpieczyciela miałoby miejsce, gdyby mimo pobrania składki nie zawarł rzeczywiście umowy ubezpieczenia. Jeśli posiadasz dokumenty potwierdzające zakup ubezpieczenia, należy je przedstawić jako dowód. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych oraz Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym w art. 28 mówi, że ubezpieczyciel ma obowiązek przekazać UFG informacje o zawartych i rozwiązanych umowach ubezpieczenia OC.

Czy da się coś z tym zrobić w sądzie?

Jeśli nie zgadzasz się z decyzją UFG i uważasz, że została wydana niewłaściwie, możesz skierować sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jeżeli sąd uzna Twoje racje, decyzja UFG zostanie uchylona. Dodatkowo, jeśli uznasz, że ubezpieczyciel nie dopełnił swoich obowiązków, możesz także skierować sprawę na drogę sądową cywilną przeciwko ubezpieczycielowi.
 
anonim cytuj
10-08-2023
Ja mam pytanie, czy jeżeli napisałam do UFG maila z prośbą o umorzenie kary, a oni mi nie odpisali przez ponad 2 miesiące mimo, że mają na odpowiedź maksymalnie 60 dni to moja prośba automatycznie zostaje uwzględniona za zasadną czy to tak nie działa? W sensie, że co im "grozi" za niedotrzymanie terminu na odpowiedź? Wie ktoś coś na ten temat?
 
anonim cytuj
29-08-2023
Zasady nałożenia kary: UFG ma prawo nakładać kary za brak ubezpieczenia OC zgodnie z Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Kara jest naliczana za każdy dzień braku ubezpieczenia.

Możliwość odwołania: Osoba ukarana ma prawo odwołać się od decyzji UFG. Odwołanie powinno zawierać wyjaśnienia dotyczące okoliczności i powodów braku ubezpieczenia. Możliwe jest przedstawienie argumentów świadczących o nieświadomości braku ubezpieczenia lub o sytuacji losowej uniemożliwiającej zawarcie umowy ubezpieczenia.

Umorzenie lub rozłożenie kary na raty: W niektórych przypadkach, UFG może rozważyć umorzenie lub rozłożenie kary na raty. Aby to osiągnąć, należy złożyć wniosek z odpowiednim uzasadnieniem, np. trudna sytuacja materialna, pierwszy przypadek braku ubezpieczenia, czy szybkie zawarcie nowej umowy ubezpieczenia po stwierdzeniu braku poprzedniej.

Procedura odwoławcza: Odwołanie od decyzji UFG należy skierować do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Odwołanie powinno być złożone w terminie 14 dni od otrzymania decyzji i zawierać wszystkie istotne argumenty oraz dowody.

Sytuacja, gdy UFG nie odpowiada na pismo: Jeśli UFG nie odpowiada na wniosek w ustawowym terminie, nie oznacza to automatycznego uwzględnienia prośby. Brak odpowiedzi nie jest równoznaczny z akceptacją wniosku. W takim przypadku zalecane jest ponowne skontaktowanie się z UFG w celu wyjaśnienia statusu wniosku.

W przypadku niespłacenia kary: Jeżeli kara nie zostanie zapłacona, UFG może podjąć działania windykacyjne. To może obejmować egzekucję komorniczą z majątku dłużnika. Proces ten jest jednak skomplikowany i zazwyczaj rozpoczyna się od prób polubownego uregulowania zobowiązań.

Podsumowując, w sytuacji nałożenia kary przez UFG, zalecane jest przedstawienie szczegółowych okoliczności i dowodów, które mogą przemawiać za umorzeniem kary lub jej rozłożeniem na raty. Każda sytuacja jest oceniana indywidualnie przez UFG, dlatego ważne jest dokładne przedstawienie swojej sytuacji.
 
anonim cytuj
06-01-2024
Dostałem dzisiaj 18.01.2024 pismo z UFG że nie miałem ciągłości w polisie. Faktycznie żona nie dopilnowała i od 10.10.2023 do 05.11.2023 nie było ubezpieczenia. Kontrola była 04.12.2023. Ktoś coś wspominał że UFG nie może nakładać kary za poprzedni rok. Czy przy tej chronologii ta zasada może zostać uwzględniona?
+1  
anonim cytuj
18-01-2024
U mojej mamy agent ubezpieczeniowy miał problem z dosłania dokumentów ubezpieczeniowych, oraz numeru konta do opłaty ubezpieczenia, przez co samochód nie posiadał ubezpieczenia przez chyba 5 dni. Powiedział, że w razie wezwania do zapłaty kary aby powołać się na niego i we wniosku napisać prośbę o odsłuchanie nagrań rozmów. Efekt - kara do zapłaty 3600 zł. Po napisaniu wniosku jedyne co, to rozłożyli na raty. Dodam również, że mama choruje na nowotwór - wszystkie dokumenty z przebiegu choroby zostały załączone, ale ani to, ani powołanie się na agenta ubezpieczeniowego nie przyniosło skutku, oprócz tego, ze rozłożyli płatność na raty, więc wszystkim odwołującym życzę powodzenia w całkowitym umorzeniu płatności.
 
anonim cytuj
22-01-2024
Zasady nałożenia kary: UFG ma prawo nakładać kary za brak ubezpieczenia OC zgodnie z Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Kara jest naliczana za każdy dzień braku ubezpieczenia.

Możliwość odwołania: Osoba ukarana ma prawo odwołać się od decyzji UFG. Odwołanie powinno zawierać wyjaśnienia dotyczące okoliczności i powodów braku ubezpieczenia. Możliwe jest przedstawienie argumentów świadczących o nieświadomości braku ubezpieczenia lub o sytuacji losowej uniemożliwiającej zawarcie umowy ubezpieczenia.

Umorzenie lub rozłożenie kary na raty: W niektórych przypadkach, UFG może rozważyć umorzenie lub rozłożenie kary na raty. Aby to osiągnąć, należy złożyć wniosek z odpowiednim uzasadnieniem, np. trudna sytuacja materialna, pierwszy przypadek braku ubezpieczenia, czy szybkie zawarcie nowej umowy ubezpieczenia po stwierdzeniu braku poprzedniej.

Procedura odwoławcza: Odwołanie od decyzji UFG należy skierować do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Odwołanie powinno być złożone w terminie 14 dni od otrzymania decyzji i zawierać wszystkie istotne argumenty oraz dowody.

Sytuacja, gdy UFG nie odpowiada na pismo: Jeśli UFG nie odpowiada na wniosek w ustawowym terminie, nie oznacza to automatycznego uwzględnienia prośby. Brak odpowiedzi nie jest równoznaczny z akceptacją wniosku. W takim przypadku zalecane jest ponowne skontaktowanie się z UFG w celu wyjaśnienia statusu wniosku.

W przypadku niespłacenia kary: Jeżeli kara nie zostanie zapłacona, UFG może podjąć działania windykacyjne. To może obejmować egzekucję komorniczą z majątku dłużnika. Proces ten jest jednak skomplikowany i zazwyczaj rozpoczyna się od prób polubownego uregulowania zobowiązań.

Podsumowując, w sytuacji nałożenia kary przez UFG, zalecane jest przedstawienie szczegółowych okoliczności i dowodów, które mogą przemawiać za umorzeniem kary lub jej rozłożeniem na raty. Każda sytuacja jest oceniana indywidualnie przez UFG, dlatego ważne jest dokładne przedstawienie swojej sytuacji.

 
anonim cytuj
20-02-2024
Czy mial ktoś taki przypadek kupiłem auto bylem właścicielem a ojciec dopisany jako wspolwlasciciel. Oc bylo ważne wiec nie przepisywałem polisy . Niestety zapomniałem
wznowić polisy dostałem pismo o braku ciągłości w ubezpieczeniu oc . Napisałem pismo rozłożyli na raty po 2-ch miesiącach przysłali pismo do ojca (wspolwlasciciela) ze nakladadaja na niego taka sama kare jaka ja dostałem. Czy to możliwe że na jedno auto gdzie zawiera się 1 polise oc mozna ukarać podwójnym mandatem (2 osoby )za brak w ciągłości polisy?
 
anonim cytuj
03-03-2024
Witam, w tamtym roku mój brat sprzedał auto po jakiś dwóch miesiącach ufg przysłał pismo o nałożeniu kary. Oczywiście brat zgłosił sprzedaż w urzędzie i skan tej umowy został wysłany do ufg, okres w którym auto nie posiadało oc był już kiedy brat nie był właścicielem auta. Teraz przyszło pismo że ufg chce kopie umowy nabycia przez mojego brata tego pojazdu. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego i na jakiej podstawie ufg tego żąda.
 
anonim cytuj
26-03-2024
Jeśli faktycznie tak było to prześlij do UFG dowody że w tym czasie nie byłeś właścicielem pojazdu. W piśmie od ufg napewno napisali żeby udowodnić ze albo w tym czasie posiadałeś oc albo że nie byłeś właścicielem pojazdu. Prześlij skan umowy sprzedaży kupna.
 
anonim cytuj
12-04-2024

Sugerowane Tematy

Świadectwo pracy
Witam, pracodawca wysłał świadectwo pracy drogą mailową (bez pieczątek, podpisany). Wyczytałam, że jeżeli pracownika nie było ostatniego dnia pracy pracodawca ma obowiązek dostarczyć je listem poleconym. Pracodawca został o tym poinformowany drogą mailową i telefonicznie(SMS). Zero odzewu. Co dalej? Jakie podjąć kroki?...
Odrzucenie spadku a postanowienie
Dobry wieczór, odrzuciłam spadek po zmarłej Mamie,wraz z dziećmi zrzekłam się przed sądem i zakończyłam sprawę u notariusza. Dostałam pismo o postanowienia jako uczestnika nabycia spadku w sprawie długu bankowego, i w doręczeniu pisze że mam tydzień od daty otrzymania odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem na zażalenie i piszą że w ciągu 14 dni mam dołączyć akty urodzenia zgonu i małżeństwa rodziców i dziadków. Czy gdy zrzekłam się spadku muszę w...
Rozdzielność majątkowa a wynajem mieszkania.
Rodzice kupili wspólnie mieszkanie, niestety od kilku lat nie mogą się dogadać, ponieważ ojciec piję. W pewnym momencie mama założyła rozdzielność majątkowa a mieszkanie jest wynajmowane. Do urzędu skarbowego tylko mama jest zgłoszona jako osoba wynajmująca. Moje pytanie jest takie czy skoro mama ma rozdzielność i tylko ona jest głoszona do urzędu czy może wynająć pokoje sama i nie dzielić się dochodem z ojcem? Czy ojciec w takiej sytuacji musi z...
Jak odnaleźć testament sporządzony około 2009 roku u notariusza?
Jak odnaleźć testament sporządzony około 2009 roku u notariusza? Wiadomo jedynie w jakim mieście był notariusz, ale nie wiadomo na pewno kto to był, wiadomo kto był testatorem i spadkobiercą i na tym wiedza się kończy. Elektroniczny rejestr testamentów powstał dwa lata później. Notariusz u którego prawdopodobnie został sporządzony testament odpowiedział, że po 10 latach przekazuje wszystkie akta do sądu i już śladu po testamencie u siebie n...

Wyszukiwarka