Budowa domu na działce teściów.

Brat wraz z żoną po ślubie zaczęli budować dom na działce rodziców żony (teściów), teściowie ze względu na dopłaty dla rolników nie mogli od razu przepisać działki.
dom powstał na działce teściów, plan domu również zakupiony na teściów, ale wszyscy wiedzą, że dom maił być ich.
W okresie małżeństwa brat wraz z żoną i przy pomocy finansowej teściów postawił dom w stanie zamkniętym (niewiele pozostało aby tam wejść i mieszkać). Duża część faktur jest wystawiona na brata, z jego konta również płacone były faktury za część robót budowlanych, na część nie ma wcale dokumentów zakupu czy wykonania robót, część paragonów przepadła, podczas budowania domu każdy oszczędza, a ekipy niechętnie dają faktury za usługi. W trakcie budowy domu zaciągali kredyty na jego budowę, przed rozpadem małżeństwa wzięli razem jeden kredyt konsolidacyjny, który również umożliwiłby im wyszykowanie domu i zamieszkanie, niestety małżeństwo się rozpadło, jest już po rozwodzie. Brat został sam bez domu z kredytem na głowie, jest tego ponad 30 tyś przy jednorazowej wpłacie a w ratach ma ponad 60 tyś)
była żona nie poczuwa się do spłaty kredytu, a byli teście do uregulowania poniesionych środków na budowę domu
co może zrobić w tej sprawie? co mu się należy? czy za roboty lub materiały na które nie ma potwierdzenia zakupu też przysługuje mu zwrot?
anonim cytuj
10-01-2024
Pozywa teściów o zwrot nakładów - udokumentowanych. Wnioskuje o podział majątku dorobkowego i w ramach regresu od daty ustania wspólnoty o zwrot 1/2 rat kredytu.
Nie będzie szybko i łatwo. Przydałby się prawnik w realnej rzeczywistości.
 
anonim cytuj
10-01-2024
A co z pracami wykonanymi przez brata np.: położenie elektryki w całym domu i prace wykonaną przez jego rodzinę, czy można starać się o zapłatę za wykonanie tych robót?
 
anonim cytuj
10-01-2024
Co znaczy słowo nakłady?
 
anonim cytuj
10-01-2024
Środki finansowe oczywiście jak i praca (robocizna).
 
anonim cytuj
10-01-2024

Sugerowane Tematy

Znajoma dostała dziś w pracy zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia za pracę. Czy jest szansa żeby się z tego wybroniła?
Znajoma dostała dziś w pracy zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia za pracę. Wierzycielem jest firma xxx... Sprawa prowadzona na podstawie tytułu wykonawczego przez sąd w xxx z dn. 19-01-2011 zaopatrzonego w klauzule wykonalności z dn. 03-03-2011 Czy ten dług jest jeszcze ważny? Czy jest szansa żeby się z tego wybroniła?...
Rozwód a długi.
Witam. Złożono pozew o rozwód bez orzekania o winie. Ponieważ mąż zaczął robić długi, żona nie wie jak dużo się tego uzbierało. W pozwie nie napisała bo nie wiedziała czy może aby ustanowić rozdzielność majątkową do czasu rozprawy. Czy można jeszcze zmienić pozew? Czy można wnieść o taką rozdzielność aby nie musiała płacić długów męża?...
Jestem rozwiedziona, chcę wyprowadzić się z dziećmi. Co powinnam zrobić?
Dzień dobry, Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc prawną. Jestem rozwiedziona, wynajęłam mieszkanie i chcę wyprowadzić się z dziećmi (przy rozwodzie zostają przy mnie). Co powinnam zrobić? - wystąpić o alimenty - wystąpić o podział majątku (nie był robiony przy rozwodzie), kto pokrywa kosztu kredytu do czasu podziału? - na co powinnam zwrócić uwagę, jak ustalić opiekę nad dziećmi. Czy mogę np.na tydzień zostawić je pod opieką ojca, jeśl...
Pozwanie i odszkodowanie od szpitala
Witam. Zastanwiam się jaką mam szanse na pozwanie szpitala. Rok czasu chodziłam do ginekologa prywatnie (starania o 2 dziecko). Po roku zostałam skierowana przez nią na badanie hsg (jest to badanie drożności jajowodów, jeśli zrosty są małe to wstrzyknięty kontrast jest w stanie je "rozerwać", przetkać). Na wypisie mam napisane, że oba jajowody drożne (bo wedle ginekolog, która to robiła i do której chodziłam prywatnie udało się j...

Wyszukiwarka