Umowa ustna na wynajem mieszkania,

Witam serdecznie, proszę o poradę co zrobić? Wynajmuje mieszkanie na umowę słowna, co miesiąc wysyłam koleżance rozliczenia pradu gazu, przelew wykonuje tytułem wpłata, jednak co miesiąc wysyłamy sobie rozliczenia, place również raz w roku ubezpieczenie mieszkania, również tytułem wpłata po otrzymaniu zdjecia rachunku polisy tak koleżanka sobie zażyczyła, gdyż oficjalnie nie chciała wynająć mieszkania, płace tylko opłaty czynszowe mediowe bez odstępnego, taka była umowa, umowa ustna była na 5 lat, w dniu dzisiejszym po 3 latach, koleżanka przyszła do mieszkania, była dość agresywna, uderzyła mnie, chciała abym się wyprowadziła już, przyjechała policja która wezwała koleżanka, Ci stwierdzili, że nie mamy umowy papierowej, przelewy są wykonywane tytułem wpłata i nic zrobić nie mogą, koleżankę zostawili w mieszkaniu i poszli. Z tego co wiem w świetle prawa, jak kontaktowałam się wcześniej z prawnikiem umowa jest zawarta na czas nieokreślony dlatego iż mieszkam powyżej roku, wpłaty regularne świadczą o wpłatach za mieszkanie. Usłyszałam, ze wejdzie ktoś do mieszkania z kolegami i będzie mieszkał razem ze mną o synem aż się w końcu wyprowadzę. Co powinnam dziś zrobić ? Jestem cała rozczesiona sytuacja?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka