Rozwiązanie umowy o pracę będąc na L4

Dzień dobry. Czy będąc na L4 jako pracownik mogę złożyć rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron? Czy zakończenie stosunku pracy może być w trakcie L4?
anonim cytuj
27-01-2021
Możesz. Ale najlepiej zdalnie, bez pojawiania się w pracy.
anonim cytuj
27-01-2021
Jeśli wyślę takie wypowiedzenie pocztą za potwierdzeniem odbioru to jaki czas ma pracodawca na odpowiedź? Czy wysyłając takie wypowiedzenie mogę je uznać za zaakceptowane?
anonim cytuj
27-01-2021
Mylisz wypowiedzenie umowy z rozwiązaniem umowy na mocy porozumienia stron.
Porozumienie stron - jak sama nazwa wskazuje - wymaga porozumienia się stron. Czyli obie strony, pracownik i pracodawca, muszą wyrazić zgodę na taka formę rozwiązania umowy. Zatem ile czasu pracodawca ma na ustosunkowanie się? Dowolny czas. Może to zignorować i w ogóle nie dać odpowiedzi. Wówczas nie możesz takiego porozumienia stron uznać za zaakceptowane.
Ale możesz wypowiedzieć umowę (to nie to samo co rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron). Jest to czynność jednostronna, czyli pracodawca potrzebujesz zgody pracodawcy. Wypowiadasz umowę i już. Ale wówczas (poza szczególnymi sytuacjami) musisz zachować jakiś okres wypowiedzenia, zależny od twojego stażu pracy u tego pracodawcy.
anonim cytuj
27-01-2021
Obowiązują mnie 2 tygodnie wypowiedzenia. Czy składając wypowiedzenie 2 tygodniowe np we wtorek liczy się ono od tego dnia, od jutra czy dopiero od poniedziałku? Problem jest taki, że naprawdę nie mam ochoty już pojawiać się i świadczyć pracy w zakładzie. Jak najlepiej to rozwiązać?
anonim cytuj
27-01-2021
Początek biegu okresu wypowiedzenia zaczyna się w momencie, gdy pracodawca będzie miał możliwość zapoznania się z tym wypowiedzeniem. Czyli w zasadzie w momencie dotarcia wypowiedzenia do pracy. Jeśli ci bardzo zależy, to zainwestuj ze 20 zł w kuriera i dotrze następnego dnia. Natomiast koniec 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia zawsze ma miejsce w sobotę. Czyli jeżeli hipotetycznie założymy, że wypowiedzenie dotrze jutro (w czwartek), to biegnie ono od tego właśnie momentu, ale kończy się dwa tygodnie później w sobotę. Czyli faktycznie trwa nieco dłużej niż 2 tygodnie.
anonim cytuj
27-01-2021
Składając wypowiedzenie 2 tygodniowe 1 lutego, trwa ono do soboty 13.02, czy 19.02?
anonim cytuj
27-01-2021
Dwa tygodnie plus czas do najbliższej soboty. Czyli złożone 1 lutego zakończy się 20 lutego, niemal 3 tygodnie później.
anonim cytuj
27-01-2021
A czy na "chodzącym" L4 mogę złożyć osobiście wypowiedzenie u pracodawcy? Czy jest to zabronione?
anonim cytuj
27-01-2021
Na wszelki wypadek bym tego unikał. Zasadniczo celem L4 jest ponowne zdobycie zdolności do pracy, czyli mówiąc kolokwialnie wyzdrowienie. Zatem musisz wykorzystywać zwolnienie zgodnie z jego przeznaczeniem. Czyli tak, aby zdolność do pracy odzyskać w najkrótszym możliwym terminie. Jeśli więc masz np. zwolnienie od psychiatry z powodów stresów w pracy, to pojawienie się w pracy może te stresy nasilić. A to zdecydowanie będzie sprzeczne z celem zwolnienia.
anonim cytuj
27-01-2021
Wyszukiwarka